Напишете въпрос свързан със санирането.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
100.jpg
Прикачен файл:
200.jpg
200.jpg (74.59 KиБ) Видяна 1047 пъти
Прикачен файл:
300.jpg
300.jpg (105.47 KиБ) Видяна 1047 пъти
Прикачен файл:
400.jpg
400.jpg (63.75 KиБ) Видяна 1047 пъти
boyanak - напреднал
вт ное 26, 2019 1:54 amtheagent написа:
вт ное 26, 2019 12:07 amBoxo написа:

Основния минус на металната конструкция според мен е термомостта, който прави.
Ако под "метална", разбирате стоманена - тогава другия проблем е обработката против ръжда. Също така не се работи толкова лесно, колкото с дървото или алуминия
Другия вариант е широко разпространените алуминиеви системи за окачени фасади, но там цената идва висока.
Фасади изработени от профили за гипс картон с дебелини 0.4-0.5мм ми се вижда малко рисково да носи цяла фасада.
...

Поцинкованите планки са краен вариант, но засега не съм видял нещо по-дебело от 3мм, а не искам това нещо да ми падне на главата......
По ред на номерата:
- Поне аз си мисля, че термомост не би трябвало да е особен проблем при положение, че а) металните профили ще контактуват със стената само чрез планките за окачване и б) термоизолацията ще се постави така, както се монтира на покрив - да обхваща профилите отстрани.

- корозионната устойчивост за мен е най-голямата въпросителна. Поцинковани стоманени профили, които са предпазени от атмосферна влага чрез покриване на цялата конструкция с читаво покривно фолио и са обхванати отстрани от минерална вата, не би трябвало да се мокрят особено било от дъжд, било от конденз. Има и профили с усилена антикорозионна защита (черната серия на Кнауф). Естествено - по-скъпи са от стандартните, но разходът като абсолютна сума не е болка за умиране, ако необходимото количество не е голямо.

- за здравината на конструкцията. Ако не ме лъже паметта, на 0,6 мм профили на Кнауф им дават приложимост за изграждане на предстенни обшивки с височина до 10 м. Това - при използване на гипскартон, който има тегло май от порядъка на 700-800 кг/м3.
В случая, който мен ме интересува, обемното тегло на дъсчения сайдинг (сух иглолистен материал) е от порядъка на 550 кг/м3 Това са едно 40-на % надолу.
Вярно, че окачвачите не изглеждат особено солидни, но производителят им допуска употреба от типа на спомената по-горе. Освен това, нищо не пречи те да бъдат монтирани на по-малки от стандартните отстояния, а също и да бъдат допълнени с усилващи конструкцията елементи.

В крайна сметка, над главите ни често има едни квадрати тавани от гипсокартон, монтиран на точно такива профили и окачвачи.
А дървен сайдинг от край време се монтира на едни летви с пирони.
Тук не става въпрос за дървен ,а за фиброцимент сайдинг!!!

Тема "Съвет за изолация със Сайдинг система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: