Напишете въпрос свързан със санирането.
Lennonbg - помощник
Здравейте искам да питам лепило церезит cm11 става ли за лепене на стиропор за тухла?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
http://ceresit.bg/products/index.html
Ceresit CM 11
Лепило за керамични облицовки на открито и закрито
Лепилен състав за тънкослойно полагане на керамични плочки, плочки от естествен камък, теракота и мозайки. За хоризонтални и вертикални основи на открито и закрито. При полагане върху стари керамични покрития, бои, анхидритни замазки, лек бетон, асфалтови замазки, ПДЧ, гипсови мазилки и др., да се използва добавката Ceresit CC 83: тя осигурява гъвкавост на лепилния слой и висока сила на сцепление. Може да се фугира след 24 часа.
Разход: 2-4 kg/m2
masterval - майстор
По принцип става, така лепих една лоджия и още нищо не е паднало
:?
но за тази работа си има специални лепила, които са подсилени, издържат на студ и пр.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това лепило явно издържа на студ. Дават го за външно.
Личното ми мнение, без опит с тази марка, е че лепилата са доста широкообхватни. По принцип.
prascho - майстор
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=8239

Представителяът на хенкел ми е дал лепило СТ 83 за залепване и СТ85 за шпакловка.
EDI - майстор
СМ11 не е за топлоизолации - няма фибри, не е паропропускливо, не издържа особено добре на студ, не е пластично.Както сочи ПРАСЧО ХЕНКЕЛ има две различни смеси за лепене и шпакловка.Другите производители имат една сме за двете дейности.Използвай само смеси със съответното предназначение.
gunoff - специалист
Изключително съм доволен от лепилото на Бул Кол - Termo F66.
Може да се намери на цена до 10 лв ( по складовете ), с фибри е, не се свлича при нужда от по-дебело нанасяне, хидро и мразо устойчиво.
Все пак това си е мое мнение. Не казвам, че няма и други по-добри лепила, но на тази цена това е доста добро.
$64EN - специалист
ЦМ 11 е лепило (теракол) за плочки дори според мен само за фаянс и най-много за теракот . За гранитогрес аз не бих използвал 11 , а примерно ЦМ 16 или някой теракол "ФЛЕКС" фен съм на боро флекс . Тези тералоли - са лепила но за керамични плочки, плочки от естествен камък, теракота и мозайки както каза n_a .
за топлоизолациите си има други лепила предназначени само за т. изолация .
в момента с момчетата с които правиме изолации използваме стиропор

Изображение
и го лепим с "Master termo WACKER polymers"
Изображение
, шпакловаме го с "Master fibro WAKCER polimers" (същата опаковка но не червена а леко розава). Лепилото е сиво с "косми" , а шпакловката е бяла и пак е космата :) .
prascho - майстор
Цитираните продукти са едни от най-евтините на пазара. Що се отнася до продуктите на Церезит, за момента /може би заради медийната кампания/ продуктите им са по-скъпи от тези на Баумит. Ако си се насочил към по-скъпи продукти опитай лепилото Клебешпахтел на Баумит и дай отзиви за него :).
Lennonbg - помощник
prascho написа:
Цитираните продукти са едни от най-евтините на пазара. Що се отнася до продуктите на Церезит, за момента /може би заради медийната кампания/ продуктите им са по-скъпи от тези на Баумит. Ако си се насочил към по-скъпи продукти опитай лепилото Клебешпахтел на Баумит и дай отзиви за него :).
Благодаря ти много, но тъпото е, че аз вече си купих cerasit cm11, защото понеже не разбирам и продавача ми каза, че си е лепил с него на свойта къща топлоизолацията. :cry: и сега се чудя какво да правя с него ли да лепя страх ме е да не падне.

Тема "въпрос за лепило за топлоизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: