Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте преди да ме нападнете.
Не съм спрял да чета от 1 седмица но намирам много различни мнения и теории и нито едно точно за моят случаи.
Голям обект който е изцяло външно ТИ с Френска вата 8см, няма топлинни мостове.
На път съм да сложа Вътрешна ТИ и ми предлагат вата с 2 слоя Г картон.
Цената е доста висока и губя 5см от така или иначе вече малките стай .
След много четене стигам до теорията че 2см Фибран залепен с много лепило (да няма въздушни джобове както го правят на точки) на стена която е външно изолирана с 8см Вата.Дори да се образува някакъв конденз (което ме съмнява) Той следва да бъде отведен от стената и ватата навън.
Правилно ли разсъждавам моля колегите да споделите.
Също така смятам да изолирам и таваните на стаите с 2 см Фибран за да стане като термос помещението.
Обекта е голям хотел и ценовата разлика е значителна
Идеята е че с фибрана печеля обем също така и цена.
Моля за мнения
Благодаря ви
шоп - майстор
съб окт 05, 2019 1:45 amai07o написа:

Обекта е голям хотел

Пожарната много ще се зарадва.
съб окт 05, 2019 6:30 amшоп написа:
съб окт 05, 2019 1:45 amai07o написа:

Обекта е голям хотел

Пожарната много ще се зарадва.
Благодаря ти за допринасящият договор :yawinkle:
nikolov333 - майстор
Мнението на шоп-а си е професионално изкривяване :-D , но със сигурност е основателно, така че е добре да проучиш има ли такова изискване за пожаро-безопасноста на хотела, за да няма ексцесии след това.. Трябва да се направи и топлотехническа проверка на така построената изолация, понеже фибрана е паронепропосклив и не знам как ще се отрази на точката на оросяване, което е много важно за изолацията..

viewtopic.php?f=80&t=60774&start=80#p993986
Също така на външните стени има радиатори.
Моля колеги налейте малко акъл не се притеснявайте :D
chapara - майстор
Мислил ли си за лепене на 20 мм. каменна вата и измазване с мрежа :?
Hursa - майстор
съб окт 05, 2019 1:45 amai07o написа:
След много четене стигам до теорията че 2см Фибран залепен с много лепило (да няма въздушни джобове както го правят на точки) на стена която е външно изолирана с 8см Вата.
Защо мислите така?
speka_rs - майстор
Ако ще има грижи със пожарната по-добре предложението на chapara, а ако няма 2 см фибран на външните стени и тавана голяма разлика ще направи.
Jacomo - специалист
Въпрос - след като има изградена външна тополоизолация без термомостове, какво налага необходимостта от вътрешна такава?
chapara - майстор
пон окт 07, 2019 12:04 pmJacomo написа:
Въпрос - след като има изградена външна тополоизолация без термомостове, какво налага необходимостта от вътрешна такава?
Вероятно посещаемостта и това че е хотел. Ако е климатизиран загубите са много по малки при капацитет примерно от 30 стаи в които има посещаемост на 5 да речем. Не се търси акумулиращия ефект на стените :wink:

Тема "Външна ТИ Вата 8см + 2см Фибран Вътрешна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: