Напишете въпрос свързан със санирането.
gruio - специалист
Здравейте,

Сдобих се с къща на два етажа с акт 14 и сега съм в процес на избиране на дограма, но доста се обърках.

Стигнах до оферта за 5 камерен трокал с троен стъклопакет и по-скъп вариант на с профил Reiner 7 камерен пак със троен стъклопакет.
Като втората оферта е около 40% по-скъпа от трокала.

Въпроса ми е този трокал може ли да носи добре троен стъклопакет понеже ми казват, че е доста тежък тройния. И масйтори ме навиват на двоен с трокал.
А този райнер е профил който се прави на немски профил но всъщност май го правят профилинк. Но не изглежда зле, и все пак аз не разбирам много от тези неща.

Или за парите на този райнер да търся по-висок клас профил от друга марка?
miliad - майстор
Всяка фирма произвеждаща профили има по няколко различни системи.
Като искаш оферта я искай с подробни детайли. Този Трокал коя система е :70мм или 76мм. Защото и двете са петкамерни.
Стъклоопакета троен, ама колко е дебел? Какви са стъклата, газ някакъв има ли вътре?
Обкова на коя фирма е, обикновен или секюрити, коя степен секюрити?

Reiner си е на Профилинк система и производство. И 82мм Рейнер еквивалента му е 88мм Трокал. Там виж цените и съпоставяй.
Конкретно на въпроса: 70мм Трокал петкамерна може да носи троен стъклопакет.
gruio - специалист
Благодаря за вниманието на обърканите ми писания.

За да съм малко по-конкретен да попитам така:
- При сходна цена и еднакви пакети, кое е по-добрия избор - Reiner 82mm или Trocal 76mm?
- И като цяло трябва ли нещо да ме притеснява този Reiner или по-добре да избера нещо друго? Ако някой има впечатления.
J25 - напреднал
Аз съм с Трокал 76 AD обков ROTО троен стъклопакет 4С +Б + КА + аргон 37мм. Едното крило което е качено на фолцваген механизъм тежи 110кг
Отделно и на едната тераса имам крило с стъклопакет 103кг.За сега нямам никакви проблеми.Така че може да го носи без проблем, да не кажа че може и по тежък да е стъклопакета но там спецовете да кажат.
gruio - специалист
Все още се чудя за този Райнер - никой ли няма впечатления от него?

Тема "Чуденки за дограма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: