Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,предстой ми саниране на стара къща, първият етаж на която е наполовина вкопан в земята с речен камък (мисля че така се казва) и дебелина на зида 60 см. Втория етаж на къщата е с плътна тухла.Понеже на 1-ви етаж почти целогодишно температурата е една и съща, а и стаите са малки и лесно се отопляват, идеята ми е да не се слага външна изолация. Мисля изолацията да започва от нивото на зиданното с плътна тухла, но ме притеснява няма ли да се получава термомост. Благодаря предварително за мненията.
шоп - майстор
Ще се получи разбира се, но все пак ще е по-добре от момента без никаква изолация.
Руди - майстор
Термомост ще има, разбира се. И камъкът и плътните тухли са
лош изолатор (камък 1,4 W/m*K, плътна тухла 0,7 W/m*K).
Полувкопаният етаж използва изолационните свойства на почвата.
По-неприятен ще бъде ефекта от термомоста при бетонна плоча
между етажите, отколкото в случай на гредоред.
Освен фасадите, помислете за изолация на тавана на горния етаж,
топлината бяга нагоре!
Таваните на втория етаж вече са изолирани с вата и ефекта беше огромен. Просто чух доста мнения, че изолиране само на тухлата нямало да доведе до особен ефект и съм леко разколебан.
Руди - майстор
пон яну 27, 2020 2:58 pmmanutd. написа:
Таваните на втория етаж вече са изолирани с вата и ефекта беше огромен.
Просто чух доста мнения, че изолиране само на тухлата нямало да доведе
до особен ефект и съм леко разколебан.
Много сериозен ефект има дограмата. Чак след нея са стените.
Имайте предвид, че нормалните 10 см EPS, които са практика сега
при кухите тухли, при плътни тухли ще са малко.
Навсякъде дограмата е сменена. Сега въпроса е дали има смисъл или по-скоро задоволителен ефект да слагам изолация само на втория етаж, естествено по финансови съображения или да събирам "сили" и някога да се изолира цялата къща.
Jacomo - специалист
пон яну 27, 2020 10:30 pmmanutd. написа:
Навсякъде дограмата е сменена. Сега въпроса е дали има смисъл или по-скоро задоволителен ефект да слагам изолация само на втория етаж, естествено по финансови съображения или да събирам "сили" и някога да се изолира цялата къща.
По-скоро не. Пак скеле, пак мръсотия, пак транспорт, пак неудобства, различно качество, цветове... Правиш на 1 път и забравяш.
Аз бих изолирал и каменния зид, за да не се появи мухъл долу в ъглите на горния етаж, заради термомоста. Но това вече ще ти донесе нови разходи за дренаж, хидроизолация, пътеки ако няма, щото няма как фибрана до нивото на почвата и готово :?

Тема "Саниране на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: