Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, предстои ми да изолирам хладилна камера с размери 2.40х1,80 м., в хранителен магазин. Магазина е на сина ми и иска да му направя изолация на пода и стените. Аз мисля пода да е с 5 см. фибран, но не знам каква плътност да взема, а стените с 2-3 см. Целта е да е по-плътен, за да има ефект... и по-тънък, за да не взема много от пространството на камерата. Питането ми е: С каква плътност и дебелина на фибран да я направя, как е най-добре да се залепи - с пяна или лепилен разтвор? Върху фибранта на пода мисля да полона мрежа и шпакловка, а върху тях да залепя теракот...Дали ще е здраво и надеждно?...Моля за идеи и предложения за покритие както за пода, така и за покритие и на фибранта , който ще е на стените. Има изисквания от ХЕИ, покритието да може да се мие...За пръв път ще правя подобно нещо, не съм професионалист и не знам дали точно се изразявам, но се надявам на съвети и разбиране. Благодаря.
zz_stefanov - майстор
Пода за да се мие трябва да е неръждаем, а за да не се хлъзга рифел от там цената скача. Има и на плочки. Отделно какво е натоварването, ще влиза ли палетна количка. Подовете са много проблемни особено когато трябва да се правят ремонти по работеща камера.
Стените ги правят с термопанели, по ъглите слагат специални профили с които се заоблят за да може да се мие.
Не съм наясно със всички изискавания, пиша според това което заварвам.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (39.04 KиБ) Видяна 2489 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (62.61 KиБ) Видяна 2489 пъти
пон фев 10, 2020 8:29 amzz_stefanov написа:
Пода за да се мие трябва да е неръждаем, а за да не се хлъзга рифел от там цената скача. Има и на плочки. Отделно какво е натоварването, ще влиза ли палетна количка. Подовете са много проблемни особено когато трябва да се правят ремонти по работеща камера.
Стените ги правят с термопанели, по ъглите слагат специални профили с които се заоблят за да може да се мие.
Не съм наясно със всички изискавания, пиша според това което заварвам.
Благ0даря за отговора. Няма да се влиза с палетна количка, а ще внасят стоките на ръка. Ще има 4 броя стилажи и каси със стока на пода. Относно термопалетите за стените, къде мога да видя и да добия информация?

Тема "Изолация на хладилна камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: