Напишете въпрос свързан със санирането.
Mitkooo - помощник
Здравейте , какъв вариант на двоен стъклопакет пвц дограма и външни ал щори е удачен за следната стая : Спалня ,източно изложение , Панелен апартамент , висок етаж , постоянно сленцегреене до обяд. Силен вятър и течение зимно време. Или троен стъклопакет (какъв?)без ал щори?
nexa - напреднал
Здравейте ,колебая се между пвц профили на Baufen и тези на Aluplast
какво бихте препоръчали ?
kozl - майстор
Монета с ези и тура :roll:
Росен87 - специалист
Ще сменям дограмата на апартамента ми на който правя основен ремонт. Днес ходих до две фирми който ми дадоха оферти за следната PVC дограма
Прикачен файл:
1.png
1.png (16.46 KиБ) Видяна 2125 пъти
Прикачен файл:
2.png
2.png (11.54 KиБ) Видяна 2125 пъти
.
Едната фирма Тони ми предлага 5 камерна дограма Rahau 3 стъклопакет К/Б/4 сезона и комарници на отваряемите прозорци за 5163 лв . Другите Про инженеринг пак 5 камерна на Gealan 3 стъклопакет Б/Б/Б и комарници на отваряемите прозорци за 4155 лв. Сега се чудя от къде идва тая разлика от 1000 лв в тия оферти . Тая дограма Рехау заслужавали си 1000 лв отгоре ? Гледам в офетите че са само при комарниците има едни 200 лева разлика . Като Про инженеринг ми правют 5% отстъпка за количество . Според вас таю разлика основателна ли е или просто плащам за надценка на фирмата продавач?
Ако има значение за Стара Загора става въпрос.
Благодарю.
iliya_i - майстор
Ами от стъклопакетите идва разликата. Според мен те определят качеството на дограмата. Не знам, защо толкова се рекламират профилите, ама на един прозорец съотношението на площите профил/стъклопакет е около 1/10, че и по-малко.
Ако бюджета позволява, вземай тази с хубавите стъклопакети. Аз от как сложих такива (трето лято), не съм включвал климатика на охлаждане.
Росен87 - специалист
А това с какво изложение са прозорците има ли съществено значени при 3збора на стъклата ? Имам и южно и северно изложение на 7 етаж и няма какво да пази сянка. Какви стъкла да избера ?
Благодаря.
iliya_i - майстор
На юг К/Б/4 сезона. На север - може и К/Б/Б.

Тема "Избор на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: