Напишете въпрос свързан със санирането.
Dancho87 - напреднал
Здравейте колеги.
Идва времето за саниране на къщата като идеята ми е да я оставя на две ръце шпакловка + грунд така за няколко сезона.
Нуждая се от помоща ви за съвет при избор на лепило за лепене и шпакловане на Неопор.
Решил съм да сложа за цокъл на къщата Xps 8см, и останалото ще е Neopor 10см.
И понеже знам че за неопора трябва специално лепило съм се насочил към комбинацията от:
weberguard eps-f elastic - за лепена на изолацията
weberguard eps-g elastic - за шпакловане на изолацията (бяло на цвят)
другият ми вариант е да ползвам Баумит проконтакт за лепене и шпакловане, но то си е сиво на цвят.
Моля кажете кое е по качествено лепило.
Благодаря Ви.
Hoвoceлckи - майстор
Няма да ти дам конкретен отговор на поставения въпрос, но типично по "форумски" ще се включа. Играх този филм миналото лято.
1. Лично на мен не ми допада идеята стиропорът да е графитен. До колкото си спомням се казва, че е все едно да сложиш още 2см по-дебел. Когато става дума за вътрешна изолация - добре - пести обем. Но за външна (особено при 10см) ... как би обосновал оскъпяването?
2. Защо смяташ да оставиш за неопределено време без финишна мазилка? Имаш ли принципно ориентация каква би ти се искало да бъде? Проблемът финансов ли е? Питам не от нездраво любопитство.
Не бързай да купуваш материалите! Поне лепилото е добре да го вземеш в последния момент. До тогава ще ти дойдат "триста акъла". Отделно повечето фирми се натискат материалите да са от тях. Може и да се окажеш на сметка, но ... внимавай.
Имаш ли някакви предварителни разговори, оферти от фирми? Или смяташ сам да си я правиш?
Dancho87 - напреднал
нед апр 19, 2020 10:44 pmHoвoceлckи написа:
Няма да ти дам конкретен отговор на поставения въпрос, но типично по "форумски" ще се включа. Играх този филм миналото лято.
1. Лично на мен не ми допада идеята стиропорът да е графитен. До колкото си спомням се казва, че е все едно да сложиш още 2см по-дебел. Когато става дума за вътрешна изолация - добре - пести обем. Но за външна (особено при 10см) ... как би обосновал оскъпяването?
2. Защо смяташ да оставиш за неопределено време без финишна мазилка? Имаш ли принципно ориентация каква би ти се искало да бъде? Проблемът финансов ли е? Питам не от нездраво любопитство.
Не бързай да купуваш материалите! Поне лепилото е добре да го вземеш в последния момент. До тогава ще ти дойдат "триста акъла". Отделно повечето фирми се натискат материалите да са от тях. Може и да се окажеш на сметка, но ... внимавай.
Имаш ли някакви предварителни разговори, оферти от фирми? Или смяташ сам да си я правиш?
Неопора мога да го взема на добра цена, поради тази причина ще работя с него.
А ще остана без финишна мазилка поради финансови причини.
Ще си правя изолацията с помощ от бащата.
Тук в града ми предлагат лепила само на Ангро, но мисля че те не са качествени (лично мнение)
.
Jacomo - специалист
пон апр 20, 2020 7:28 amDancho87 написа:

А ще остана без финишна мазилка поради финансови причини.
Значи всъщност още не е дошло времето за саниране, иначе рискувате да загубите и частичните средства.
Dancho87 - напреднал
пон апр 20, 2020 11:21 amJacomo написа:
пон апр 20, 2020 7:28 amDancho87 написа:

А ще остана без финишна мазилка поради финансови причини.
Значи всъщност още не е дошло времето за саниране, иначе рискувате да загубите и частичните средства.
Дошло е защото ми трябва за акт 16. За това искам да я направя за да мога в последствие да си пусна и газта.
На баба къщата беше няколко сезона без мазилка и нямаше проблеми.
За това ви Моля за съвет да ми кажете кое е по-добре като материал.
Баумит или Вебер. На мен ми предлагат познати майстори Ангро пт40 или евромикс, за ангроте не ми се рискува за евромикса не мога да намеря коментари.
Благодаря
nelina_london - специалист
Мога да спомена какво използвахме ние.
За лепене Баумит стар контакт(бездюбелна система)Баумит ЕПС,шпакловка на Weber -бяла за графитен ЕПС,също веберска мрежа и грунд.
Баумитското лепило е много добро,правихме опити с лепене и отлепване.Единствената причина да не го ползваме и за шпакловка е ,защото излизаше 2лв. на торба повече от Веберското.То също е добро,с много добри водоотблъскващи качества.
Крайната мазилка бе на друга фирма.
Dancho87 - напреднал
пон апр 20, 2020 8:16 pmnelina_london написа:
Мога да спомена какво използвахме ние.
За лепене Баумит стар контакт(бездюбелна система)Баумит ЕПС,шпакловка на Weber -бяла за графитен ЕПС,също веберска мрежа и грунд.
Баумитското лепило е много добро,правихме опити с лепене и отлепване.Единствената причина да не го ползваме и за шпакловка е ,защото излизаше 2лв. на торба повече от Веберското.То също е добро,с много добри водоотблъскващи качества.
Крайната мазилка бе на друга фирма.
Благодаря за помоща
naster - майстор
пон апр 20, 2020 5:22 pmDancho87 написа:
Дошло е защото ми трябва за акт 16.
Каквото и да изберете като материали, едва ли ще сбъркате. За цялата ни къща ползвах система на церезит, защото имам добри отстъпки, но съм ползвал и бялата шпакловка на ангро (под 10 лв/торба беше).

Иначе за неопора, аз също проучвах, но за епс цената, която намерих беше по-добра, при сравнение на показателите.

За акт 16, предполагам сте съобразили дебелината на изолацията, така че да покрива наредба 7. 10см епс може и да я покрие, но ако сте ползвали широкоформатни зидарски блокове (25-38см) или автоклавен бетон. С обикновени четворки "легнали"... да не стане "мяу"... Или аз поне, на Ваше място, бих се погрижил да ми е комфортно и икономично дългосрочно.
Hoвoceлckи - майстор
пон апр 20, 2020 7:28 amDancho87 написа:
Тук в града ми предлагат лепила само на Ангро, но мисля че те не са качествени (лично мнение)
.
Ами на мен всичко ми беше от Ангро. Бялата им шпакловка за мен е много добра. Поне като здравина. Може да се ползва и като лепило, стига да те устройва цената.
Затова, че взех всичко наведнъж ми направиха значителна отстъпка. Но ... с финишната ме набутаха почти двойно. Така ми стоят 6 кофи. Затова и те попитах. Ако случайно те интересува и не са "заминали" - мога да ти ги подаря.
Dancho87 - напреднал
пон апр 20, 2020 9:03 pmnaster написа:
пон апр 20, 2020 5:22 pmDancho87 написа:
Дошло е защото ми трябва за акт 16.
Каквото и да изберете като материали, едва ли ще сбъркате. За цялата ни къща ползвах система на церезит, защото имам добри отстъпки, но съм ползвал и бялата шпакловка на ангро (под 10 лв/торба беше).

Иначе за неопора, аз също проучвах, но за епс цената, която намерих беше по-добра, при сравнение на показателите.

За акт 16, предполагам сте съобразили дебелината на изолацията, така че да покрива наредба 7. 10см епс може и да я покрие, но ако сте ползвали широкоформатни зидарски блокове (25-38см) или автоклавен бетон. С обикновени четворки "легнали"... да не стане "мяу"... Или аз поне, на Ваше място, бих се погрижил да ми е комфортно и икономично дългосрочно.
Да ще стигнат дадено е в енергийният паспорт на къщата.
За Баумит познат майстор ми сподели че вече и тяхното качество не било толкова добро, нз колко е вярно това :?:

Тема "Саниране на еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: