Напишете въпрос свързан със санирането.
Sandman - специалист
Миналата година лепихме графитен ЕПС на Аустротерм с лепило-шпакловка Баумит ПроКонтакт. Грундирахме с дълбокопроникващия им грунд(синия). Лепи изключително здраво, ако отлепваш пада с част от мазилката :-D Към стиропора също залепва добре.
Георги767 - специалист
+1 Качествен продукт изпитан. :partyman:
Dancho87 - напреднал
вт апр 21, 2020 6:18 pmГеорги767 написа:
+1 Качествен продукт изпитан. :partyman:
За баумита ли става на въпрос :)
Pipo71987 - специалист
пон апр 20, 2020 5:22 pmDancho87 написа:
пон апр 20, 2020 11:21 amJacomo написа:
пон апр 20, 2020 7:28 amDancho87 написа:

А ще остана без финишна мазилка поради финансови причини.
Значи всъщност още не е дошло времето за саниране, иначе рискувате да загубите и частичните средства.
Дошло е защото ми трябва за акт 16. За това искам да я направя за да мога в последствие да си пусна и газта.
На баба къщата беше няколко сезона без мазилка и нямаше проблеми.
За това ви Моля за съвет да ми кажете кое е по-добре като материал.
Баумит или Вебер. На мен ми предлагат познати майстори Ангро пт40 или евромикс, за ангроте не ми се рискува за евромикса не мога да намеря коментари.
Благодаря
Здравейте аз си направих цялата изолация с евро микс мт129 и мт131.Оставих я така за цяла зима и напролет пак с една евро миксова мазилка РМ 200 си я оправих.Значи за Мт-тата съм мега доволен,мазилката също не е трепнала(правих я 2014),но не мога да ви кажа какво качество в момента им е самият материал.За ангро и аз не съм чул добри мнения(работил съм няколко пъти с тях,но не изолации на цяла къща).Лично м/у двете бих избрал Евромикс.Успех
Dancho87 - напреднал
вт апр 21, 2020 7:16 pmPipo71987 написа:
пон апр 20, 2020 5:22 pmDancho87 написа:
пон апр 20, 2020 11:21 amJacomo написа:


Значи всъщност още не е дошло времето за саниране, иначе рискувате да загубите и частичните средства.
Дошло е защото ми трябва за акт 16. За това искам да я направя за да мога в последствие да си пусна и газта.
На баба къщата беше няколко сезона без мазилка и нямаше проблеми.
За това ви Моля за съвет да ми кажете кое е по-добре като материал.
Баумит или Вебер. На мен ми предлагат познати майстори Ангро пт40 или евромикс, за ангроте не ми се рискува за евромикса не мога да намеря коментари.
Благодаря
Здравейте аз си направих цялата изолация с евро микс мт129 и мт131.Оставих я така за цяла зима и напролет пак с една евро миксова мазилка РМ 200 си я оправих.Значи за Мт-тата съм мега доволен,мазилката също не е трепнала(правих я 2014),но не мога да ви кажа какво качество в момента им е самият материал.За ангро и аз не съм чул добри мнения(работил съм няколко пъти с тях,но не изолации на цяла къща).Лично м/у двете бих избрал Евромикс.Успех
Благодаря колега
Евромикса ми го хвалят в градската железария, бил много добър според дамата на касата.
Пък и като цена е много приемлив спрямо проконтакта.
Вчера при мен идва една бригада за топлоизолацията, каза че работят само с ангро пт40 най-евтиното и до сега не са имали проблем, но това за жалост не ми вдъхва много доверие.
naster - майстор
А бригада ли ще го изпълнява или вие с баща Ви. Вижте някой обект, който са изпълнили - прави ли са ръбовете, има ли спуквания около прозорците, личи ли си да са прекъсвали мазилката. Изборът на изпълнител, според мен е по-важен от материалите. Както казах, ангро за лепило, шпакловка и ъгли не са лош избор. Грундът нека е хубав и съвместим, в цвета на мазилката, която сте харесали.

И не на последно място, дайте и някой лев за ПУ пяна - при лепене на топки да уплътняват под първия ред, по снадките, и ако не на всеки ред, то поне през няколко реда хоризонтално, за да се предотврати конвекция между зида и изолацията.
Dancho87 - напреднал
ср апр 22, 2020 11:52 amnaster написа:
А бригада ли ще го изпълнява или вие с баща Ви. Вижте някой обект, който са изпълнили - прави ли са ръбовете, има ли спуквания около прозорците, личи ли си да са прекъсвали мазилката. Изборът на изпълнител, според мен е по-важен от материалите. Както казах, ангро за лепило, шпакловка и ъгли не са лош избор. Грундът нека е хубав и съвместим, в цвета на мазилката, която сте харесали.

И не на последно място, дайте и някой лев за ПУ пяна - при лепене на топки да уплътняват под първия ред, по снадките, и ако не на всеки ред, то поне през няколко реда хоризонтално, за да се предотврати конвекция между зида и изолацията.
Сами ще си я правиме. Пяна ще си купя също да имам десетина флакона.Днес ми дадоха оферма за баумит и ми се вижда прилична за цената на лепилото. Колега дали ми трябва бяла шпаклова за вторъта ръка шпаклова не или да я карам със проконтакта на баумит
Поздрави
naster - майстор
Имал съм изпълнения и на двата варианта:
а. сива шпакловка/лепило на церезит 14-15 лв/25кг с ддс -> грунд в цвета на мазилката
б. бяла шпакловка на ангро 9 лв/25кг с ддс -> грунд в цвета на мазилката

При качествена мазилка, на практика няма разлика/нееднородност на цвета или прозиране. Не съм сигурен за две ръце шпакловка с различен материал - това не сме го пробвали.
nelina_london - специалист
Втората ръка има смисъл да е с бяла шпакловка,единствено ако мазилката или фасадната боя е бяла,но ярко бяла.
При положение,че ще останете само на шпакловка за известно време,проверете водоотблъскващите свойства на самата марка.
Офертата за Проконтакт ли е или Старконтакт?
Dancho87 - напреднал
ср апр 22, 2020 10:55 pmnaster написа:
Имал съм изпълнения и на двата варианта:
а. сива шпакловка/лепило на церезит 14-15 лв/25кг с ддс -> грунд в цвета на мазилката
б. бяла шпакловка на ангро 9 лв/25кг с ддс -> грунд в цвета на мазилката

При качествена мазилка, на практика няма разлика/нееднородност на цвета или прозиране. Не съм сигурен за две ръце шпакловка с различен материал - това не сме го пробвали.
Моя грешка не съм го обяснил добре явно. Идеята ми беше примерно лепя с баумит проконтакт сиво и след това шпакловам с две ръде на вебер което е бяла на цвят.

Тема "Саниране на еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: