Напишете въпрос свързан със санирането.
Dancho87 - напреднал
чет апр 23, 2020 3:11 pmnelina_london написа:
Втората ръка има смисъл да е с бяла шпакловка,единствено ако мазилката или фасадната боя е бяла,но ярко бяла.
При положение,че ще останете само на шпакловка за известно време,проверете водоотблъскващите свойства на самата марка.
Офертата за Проконтакт ли е или Старконтакт?
Цвета ще е капучино два нюанса поне така е решила жената.
А цената е за проконтакт.
EDI - майстор
Бялата шпакловка е по-хубав и за работа и като качество след втвърдяване и причината е състава на смесите.
Dancho87 - напреднал
чет апр 23, 2020 8:09 pmEDI написа:
Бялата шпакловка е по-хубав и за работа и като качество след втвърдяване и причината е състава на смесите.
Колега благодаря за помоща. Можеш ли да ми предложиш подходяща като цена качество бяла шпаклова и какво ти е мнението за weberguard EPS-G FiberFlex
Благодаря :drinkers: :)
EDI - майстор
От белите съм работил само с Теразид и никога не съм имал проблеми.Имай предвид, че съм любител и работя за себе си. :-D , сиреч не съм хвърлил хиляди торби, но една къща и една вила имам на ръка.С други бели не съм работил и не мога да дам лично мнение, но за бяло от известните марки лошо не съм чул.
Dancho87 - напреднал
чет апр 23, 2020 9:29 pmEDI написа:
От белите съм работил само с Теразид и никога не съм имал проблеми.Имай предвид, че съм любител и работя за себе си. :-D , сиреч не съм хвърлил хиляди торби, но една къща и една вила имам на ръка.С други бели не съм работил и не мога да дам лично мнение, но за бяло от известните марки лошо не съм чул.
Много благодаря колега.
Ще сравня цените и ще видя коя бяла ми е по джоба, то в крайна сметка от това завися
nelina_london - специалист
Питах професионалиста(съпруга ми) относно качество на бели и сиви шпакловки.
Отговорът- има минимална разлика.Бялата била малко по-мазна,а сивата малко по-зърнеста.От към нанасяне не прави разлика.По-важното от това дали е бяла или сива,е да е нанесена с необходимата дебелина.
Изискванията по които е работил,са 2те ръце шпакловка +мрежата да са минимум 4мм,за да може с финалната мазилка да влезе в границите 5-8 мм.
Като масова грешка на родните работници отчита,че буквално изтискват материала от мрежата и не постигат необходимото покритие.
Трудно препоръчва конкретен материал в България.В Англия е работил предимно с STO и по-рядко с Вебер.
Dancho87 - напреднал
чет апр 23, 2020 10:00 pmnelina_london написа:
Питах професионалиста(съпруга ми) относно качество на бели и сиви шпакловки.
Отговорът- има минимална разлика.Бялата била малко по-мазна,а сивата малко по-зърнеста.От към нанасяне не прави разлика.По-важното от това дали е бяла или сива,е да е нанесена с необходимата дебелина.
Изискванията по които е работил,са 2те ръце шпакловка +мрежата да са минимум 4мм,за да може с финалната мазилка да влезе в границите 5-8 мм.
Като масова грешка на родните работници отчита,че буквално изтискват материала от мрежата и не постигат необходимото покритие.
Трудно препоръчва конкретен материал в България.В Англия е работил предимно с STO и по-рядко с Вебер.
Благодаря на теб и на префесионалиста за помоща.
Аз съм почнал един опит така да се каже, имах малко лепило за топлоизолация на рьофикс, купих си ангро и баумит. От тах съм залепил и шпакловал по едно парче EPS и след седмица ще видя кое е по-здраво и с него ще работя.
П.с. имате ли проблеми със сайта на мен ми дава някаква грешка и да уведомя администратора.
nelina_london - специалист
пет апр 24, 2020 5:59 pmDancho87 написа:
От тах съм залепил и шпакловал по едно парче EPS и след седмица ще видя кое е по-здраво и с него ще работя.
Затова попитах Старконтакт или Проконтакт.Първото е бездюбелно и определено е по-здраво от другите,предназначени за работа с дюбели.Но,ако така или иначе ,предпочитанието е към дюбелиране е добре да има добра адхезия,но не мисля,че е кой знае колко водеща.
Важното е правилното нанасяне на лепилото-на гребен или като рамка и в средата топки.
Dancho87 - напреднал
Благодаря на всички за помоща купих лепилото Baumit Procontact.
Като я завърша изолацията здраве да е, ще пиша да каже мнение за лепилот.
:) :drinkers: :prayer:
Dancho87 - напреднал
Както обещах ще дам личното си мнения за използваните материали на Баумит.
Доволен съм от материалите, като за начинаещ се справих доста добре.
Ползвах Баумит проконтакт на две ръце и след това баумит унипраймер една ръка, като така на грунд къщата ще остане известно време.
Благодаря отново на всички за съветите Ви
Поздрави

Тема "Саниране на еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: