• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
stalov - помощник
Здравейте, направих една "малка" глупост!. Монтирах 82мм широка дограма с размери 240/180 - троен стъклопакет .Проблема ми е ,че дограмата е голяма и тежка за тази стената. Стената е от стари тухли единички.Всеки път когато затварям или отварям вратата стената вибрира.
МОЛЯ за съвет , как да подсиля тази стена така че да "носи" тази дограма без проблем .Благодаря ВИ
naster - майстор
Има ли пукнатини, отлепил ли е зидът от настилката/трегери/плоча? На каква степен на завършеност е монтажът и може ли да се демонтира прозорецът? По принцип знам, че се отлива поясче в/у зида преди монтаж на дограма, като решение, но не знаем каква е диагнозата.
kozl - майстор
пон юли 06, 2020 5:44 pmstalov написа:
Здравейте, направих една "малка" глупост!. Монтирах 82мм широка дограма с размери 240/180 - троен стъклопакет .Проблема ми е ,че дограмата е голяма и тежка за тази стената. Стената е от стари тухли единички.Всеки път когато затварям или отварям вратата стената вибрира.
МОЛЯ за съвет , как да подсиля тази стена така че да "носи" тази дограма без проблем .Благодаря ВИ
Тва че от тухли единички е нищо конкретно. С тухла единичка може да се зида стена от 6см дебелина та до ............ м :roll:
Та колко е дебелината на стената?
Къде стъпва стената?
Какъв е тавна и как е законтрена стената в тавана?
nikolson - майстор
За мене е странно външна стена, зидана на единичен зид (12.5см). :?
Иначе, без снимка едва ли може да се даде добър съвет.
stalov - помощник
Това е стена към терасата не е балкон Да , от стандартна тухла единичка е 12,5см . Горе е трегер долу плоча. Проблема е че имаше нещо като колони от двойка единички тухли на кръст наредни и за тях беше хваната старата дървена дограма , но аз бутнах по една туха за да може да ми легне на едно ниво изолацията към терасата и така е отслабих допълнително стената .... :sad:

Утре ще я снимам :(
naster - майстор
И моят шурей така отрязал "само най-долния ред арматура по метър" от един трегер, че много ниско му било в мазето.
krasi92 - майстор
Е поне нивото на изолацията се е получило. Би станало здраво с метални колони от двете страни вързани за плочата и тавана. И под дограмата пак метална конструкция.
miliad - майстор
пон юли 06, 2020 7:35 pmstalov написа:
Това е стена към терасата не е балкон Да , от стандартна тухла единичка е 12,5см . Горе е трегер долу плоча. Проблема е че имаше нещо като колони от двойка единички тухли на кръст наредни и за тях беше хваната старата дървена дограма , но аз бутнах по една туха за да може да ми легне на едно ниво изолацията към терасата и така е отслабих допълнително стената .... :sad:

Утре ще я снимам :(
Тоя дето е зидал на времето е знаел какво прави, ами ти? Онова "нещо като колони", са били точно колони за усилване на зида.
Възстанови ги сега, но пак със кръстата връзка на зидане.
Демонтаж, разкъртване, зидане, монтаж,
stalov - помощник
Няма ли друго решение ?
naster - майстор
Пуснете малко снимки преди, след, отвътре, отвън. С такива съвети на сляпо и резултатът ще е противоречив. Според мен самият зид не е бил носещ, но тези укрепващи тухлени "превръзки" не са били там, за да пречат само.
  • 1
  • 2

Тема "Дограма на "слаба" стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: