Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

След много сериозната буря и насрещен дъжд към дограмата, имаме чуден теч във всички стаи (даже в тази, в която ремонтирам сега. Добре, че ще има още един слой латекс :-D ) Течовете са от две места:
1.от тавана. Жилището е на последен жилищен етаж и се оказа, че прозорците на таванските стаи са протекли и отгоре има локви, които са избили при нас. Мисля да ги почистя и мина със UV устойчив силикон
2.от ПВЦ дограмата. Тук вече е интересно. Между отваряема и неподвиждна част се беше събрала вода, капеше и от первазите. Дограмата е Kommerling М, от висок клас, на 10г (само това знам, когато взехме апартамента). Отвън е с гранитогрес. Въпросите са откъде тече и как да се справя:
-вариант 1-от старото уплътнение. Не вярвам някога да е сменяно и в момента при оставя черна следа при допир. За 10г слънцето вероятно го е изпекло.
-вариант 2-от некадърно направен перваз и старо акрилно уплътняване и/или стар силикон
-вариант 3- проблем с уплътненията на стъклопакетите
-вариант 4-комбинация от горните.
-вариант 5-нещо, за което не се сещам

За момента мисля да сменя уплътненията на прозорците с нови и да взема хубав силикон или направо и нов метален перваз за отвън. Откъде според вас тече и как да се оправя? Благодаря предварително!

Прикачен файл

20200706_233535.jpg

Прикачен файл

20200706_232625.jpg

Прикачен файл

20200706_213852.jpg

Прикачен файл

20200706_231929.jpg

Прикачен файл

20200706_231823.jpg
burkov - специалист
За дограмата на пръв поглед изглежда сякаш отворите от външната за дрениране са запушени.
Нови снимки на дренажа и хидроизолацията на светло. Тествах го с чаша вода-не се оттича добре, но не е и трагичен. Три от четири отвора функционират. Как да ги отпуша?

Отвън при капачето се вижда и силикона, слаган преди 10г. Пукнатините (вероятно износване от слънцето) се забелязват лесно. Все още имам съмнения и в качеството на черните уплътнители между отваряема и неотваряема част. Не би трябвало да събират такова количество

Заслужава ли си да пробвам лайсна/полиуретанов уплътнител/отпушване или направо нова дограма? Старата е на 10г, но е била от най-добрите тогава. Доколкото четох, ПВЦ елементите имат добър експлоатационен срок-30г и нагоре. Малко се притеснявам да не заменя нещо хубаво на някаква възраст и снужда от малък ремонт с неясно колко добре монтирана нова дограма

Прикачен файл

20200707_111421.jpg

Прикачен файл

20200707_111410.jpg
miliad - майстор
Викни някой който разбира да ги огледа. Нови гуми, реглаж на обкова, проверка на дренажа, нов силикон.
storming - специалист
Здравейте,

искам да се допитам за съвет.
От вън на дорамата имам метални первази захванати с рапидки към ПВЦ профила, а от вътре профила стъпва на подпрозоречен вътрешен перваз.
Мястото където контактуват беше намазано със силикон, но явно при силен вятър и дъжд някак успява да пробие и протича от вътре между профила и вътрешния перваз.
Поразчоплих намазания силикон и действително на места не седеше поотлепено, това на снимката по-долу аз го раздърпах така.
Предполагам че самото силикониране между ПВЦ профила и подпрозоречния перваз не е както трябва за да тече, но това е свирено вече, не мога да разглобявам.
Въпроса ми е с какво да намажа мястото на съединяване отнвън за да има по-дълготраен ефект?
Пак силикон, горещ силикон, някаква лента ли да сложа и от горе да мажа, изолиращи спрейове ли да търся? Дайте съвет.

До колкото успях да видя, външният перваз е завинтен за челото на вътрешния подпрозоречен перваз, реално връзката между профила и вътрешния перваз идва над външната пола и от там, през олюпения силикон влиза водата.
Благодаря.
Прикачен файл:
viber_image_2022-04-01_18-45-52-045.jpg
viber_image_2022-04-01_18-45-52-045.jpg (93.55 KиБ) Видяна 1680 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 01, 2022 7:16 pmstorming написа:
...От вън на дорамата имам...
Гугъл "самозалепваща хидроизолационна лента" , има и бели.. Запознаваш се и си търсиш по магазините
iliya_i - майстор
Махаш силикона (ама изцяло) и всички глупости около него. Вземаш малка опаковка бяла циментова шпакловка за топлоизолации и шпакла 1.5 - 2 см широка.
Мажеш на шкарп (наклон около 45 (30-60) градуса).
Тази примерно се предлага и в 5 кг. опаковка.
storming - специалист
Тази шпаклова ще хване ли на гладкия пвц профил и метална пола?

Това дали е подходящо за целта, след махане на сегашния силикон разбира се. Тъпо, че не го намирам в бяло.
https://praktiker.bg/bg/Lenti/LENTA-ZA- ... X/p/133926
miliad - майстор
Махаш алуминиевата дъска, почистваш старателно дъската и прозореца от силикони и налепи. Нанасяш полиуретанов уплътнител на ръба на дъската който контактува с прозореца. Нагласяш си дъската на мястото, и я прехващаш с винтове. Под дъската пускаш ивица пяна, за да я залепиш за зида. В кой момент точно, ти си прецени. Избилия силикон над дъската го почистваш старателно. Подмазваш зида в двата края на дъската. Най- добре е да се завърши с алуминиеви капачки дъската , ама .........
iliya_i - майстор
пет апр 01, 2022 8:04 pmstorming написа:
Тази шпаклова ще хване ли на гладкия пвц профил и метална пола?

Това дали е подходящо за целта, след махане на сегашния силикон разбира се. Тъпо, че не го намирам в бяло.
https://praktiker.bg/bg/Lenti/LENTA-ZA- ... X/p/133926
А, забравил съм да кажа тази велика глупост (метална пола) да я изхвъли и на нейно място също да мине с шпакловката.

Тема "ПВЦ дограма-теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: