Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, наскоро ремонтирахме покрива на двуетажната ни къща и сега предстои вътрешна изолация. Много ми е чудно дали някой е ползвал корк за изолация на таван, дали е доволен, препоръчва ли и т.н.
Ако не корк, то какво?
Казвам защо сме го харесали- пести място, монтира се лесно и е доста красив. Плюс е и, че мъжът ми е музикант, а сме чували, че корка има и шумоизолационни качества.
Та така, ще се радвам на мнението на хора, че в специализираните сайтове могат да го изкарат като най- великото чудо на чудесата...

PS: знам, че финансово е по- скъпо, но това не ни интересува, стига да си заслужава парите.

Благодаря! :partyman:
burkov - специалист
Виждал съм резултат върху стени. После измазани и боядисани. Ефекта е доста осезаем от гледна точка на изолация.
torbalan - Дървен философ
Гледам топлопроводимостта на корка за изолации и на XPS - производителите ги дават горе-долу едни и същи.

Тоест място няма да спестиш. Ако сложиш по-тънък пласт, ефекта ще е по-малък.

корк

XPS
djogobg - специалист
От друга страна, коркът може и да не го измазва човек(ако ще измазва - xps, eps, странно ще е да се дадат сума ти пари за корк и да го скрие). И да му стои красиво и да му мирише на дърво и да е хигиенично, защото коркът много трудно мухлясва. Също така се водел трудногорим.
nork - специалист
нед окт 11, 2020 7:50 pmDessyK написа:
Казвам защо сме го харесали- пести място, монтира се лесно и е доста красив. Плюс е и, че мъжът ми е музикант, а сме чували, че корка има и шумоизолационни качества.
Това ти е отговора на въпроса, каквото и да пишат......
Нито xps, нитo стиропора имат такива качества или в сравнение с корка са пренебрежимо малки!
torbalan - Дървен философ
вт окт 13, 2020 11:49 amnork написа:
...
Нито xps, нитo стиропора имат такива качества или в сравнение с корка са пренебрежимо малки!
Я посочи източник на информация. Особено за панелка?
Много благодаря за мненията! Ще попрочета още малко, но може би ще го пробваме.
Именно не ми се занимава с измазване, струва ми се красиво... Абе екстра звучи на хартия, след някоя и друга година може да се върбна да споделя на практика какво ми е мнението :-D
mkocev - специалист
Акустичните свойства на корка ги има предимно когато не е покрит/измазан.

Тема "Изолация на тавана с корк" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: