• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Фитилчо - майстор
Здравейте,
интересно ми е към момента на българския пазар коя е най добрата система като качество на материали за външна топлоизолация на прясно зидани тухлени стени с Винербергер 12 см?
Предлагат ми и мога да ползвам отстъпка за Баумит оупън бездъбелната система.
Това ли е най доброто на пазара към момента?
Доколкото зная, "графитния" ЕПС е безмислено скъп на фона на това, което дава като изолация.
Ватата също ще я избегна заради цената и.

Мерси предварително за споделеният опит/инфо
Jacomo - специалист
Тия 12 см като ги надупчиш с дюбели, ще вее вятър през контактите. Каква е постройката? Силно се надявам, че не е къща за живеене.
Фитилчо - майстор
Ще ползвам бездюбелната система на Баумит по принцип, и питам има ли нещо по добро като цена/качество за момента.
Ватата ми идва прекалено скъпа на изолационен материал и после е по-голям разхода на лепило. + по трудно се бачка май...
Иначе да, постройката е едноетажна за живеене.
schuldiner - майстор
Най-добрата система като принцип е вентилираната фасада. Качеството е каквото си го избереш - циментови плоскости, метал, дърво, ПВЦ... Конструкцията също е с много вариации, за едноетажна постройка не е нищо сложно и отговорно. Ватата спокойно може да е от най-леката /и евтина/. Повечето неща може сам да си ги изпълниш.
naster - майстор
Аз съм използвал хибридна система. За добра, сигурно има и по-добра, и по-евтина.

- ЕПС от Пластимо, 60 лв/м3 без ддс, франко склад
- дюбел полски 26см ок. 0.20 лв/бр.
- пяна церезит, ок. 8лв./850мл
- сива шпакловка церезит, ок. 12лв./25кг
- грунд церезит, тониран, евтин беше, към 35лв/10л
- силиконова мазилка, тонирана, церезит, ок. 50 лв/25кг
- мрежа церезит, зелена, 62лв./топ-50м2
Фитилчо - майстор
чет окт 15, 2020 5:24 pmnaster написа:

- ЕПС от Пластимо, 60 лв/м3 без ддс, франко склад
Помниш ли каква плътност беше?
nikolson - майстор
Май всички фасадни топлоизолации ползват ЕПС до 20 кг/м3.
naster - майстор
пет окт 16, 2020 12:58 pmФитилчо написа:
Помниш ли каква плътност беше?
14-16 или 15-17.
itsme! - напреднал
Аз съм със сив епс на баумит и не беше голяма разликата в цената спрямо еквивалентната дебелина бял. Отделно дават гаранция за системата, ако се изпълни качествено. Но като сложиш и всичките им компоненти сравнение за цена е безмислено да се прави, сега за качество... божа работа.
шоп - майстор
съб окт 17, 2020 4:50 pmitsme! написа:
Отделно дават гаранция за системата, ако се изпълни качествено.
Дефинирай "качествено".
Много интересно какви са критериите и как се оценяват. От кого? Потокол за надзор и приемане на обекта? Кой дава гаранцията? Подписана и подпечатана, черно на бяло! :-D :-D :-D
  • 1
  • 2

Тема "Избор на марка система за външна ТИ на стени с EPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: