• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

С двоен стъклопакет съм в хола, не знам колко камерна е дограмата, но с цел шумоизолация искам да премина към троен стъклопакет, като ще се сменя и дограмата.

Търся Вашите мнения, дали някой е бил на същата ситуация, дали е направил такава промяна, и дали е имало същестествена разлика в шумоизолацията?

За изложението и другите неща съм доволна от въпросната дограма, няма никакви проблеми. Но стаята гледа към шумен булевард и търся по-високо ниво на шумоизолация.

Блаогдаря преварително!
radius - майстор
Теоретично, трябва да се ориентираш към различна дебелина на стъклата и на двете камери. На практика, може да не ти хареса цената.
пон яну 11, 2021 6:17 pmradius написа:
Теоретично, трябва да се ориентираш към различна дебелина на стъклата и на двете камери. На практика, може да не ти хареса цената.
Благодаря :)
miro_800 - специалист
Провери ли дали на старата дограма не може да се монтира троен пакет?
пон яну 11, 2021 6:55 pmmiro_800 написа:
Провери ли дали на старата дограма не може да се монтира троен пакет?
Не съм, но мисля че не може. Поисках една оферта от Ролпласт за ориентировъчна цена, и май стигнахме до извода че не може да се монтира троен пакет, но ще проверя отново :) Благодаря.
mkocev - специалист
Може да потърсите вариант само за смяна на стъклопкета с нов с триплекс. Разликата при двоен пакет с обикновени стъкла и двоен с външно триплекс е осезаема по отношение на шума.
miro_800 - специалист
Знаеш ли от какъв профил е старата дограма и колко е широка касата? Да се добие представа дали става за троен стъклопакет.
пон яну 11, 2021 8:25 pmmkocev написа:
Може да потърсите вариант само за смяна на стъклопкета с нов с триплекс. Разликата при двоен пакет с обикновени стъкла и двоен с външно триплекс е осезаема по отношение на шума.
Благодаря, това ме интересува повече, дали си заслужава инвестицията, или съвсем малко ще се намали шумът.
vitorio83 - специалист
пон яну 11, 2021 7:10 pmAnnaM написа:
пон яну 11, 2021 6:55 pmmiro_800 написа:
Провери ли дали на старата дограма не може да се монтира троен пакет?
Не съм, но мисля че не може. Поисках една оферта от Ролпласт за ориентировъчна цена, и май стигнахме до извода че не може да се монтира троен пакет, но ще проверя отново :) Благодаря.
И ти си питала в една фирма , провери в друга в която знаят какво правят и ще ти предложат решение.
пон яну 11, 2021 10:58 pmvitorio83 написа:
пон яну 11, 2021 7:10 pmAnnaM написа:
пон яну 11, 2021 6:55 pmmiro_800 написа:
Провери ли дали на старата дограма не може да се монтира троен пакет?
Не съм, но мисля че не може. Поисках една оферта от Ролпласт за ориентировъчна цена, и май стигнахме до извода че не може да се монтира троен пакет, но ще проверя отново :) Благодаря.
И ти си питала в една фирма , провери в друга в която знаят какво правят и ще ти предложат решение.
Може ли да препоръчате такава?
  • 1
  • 2

Тема "Двоен vs Троен стъклопакет - Шумоизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: