• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Димитър....... - специалист
Здравейте,първо да се извиня ако темата не е за тук,и второ-видял съм че има подобни теми за кирпичи,но при мен е по различно.Имам къщичка на село на която половината и стени са кирпичени и са ужасно мокри цяла зима(вижте снимките особена тази която е от вътре-най добре показва състоянието),.Тези същите стени когато съм я купувал преди години бяха доста зле-особено на метър височина всичко беше в дупки даже направо ями бих казал,аз съм запълвал с цимент горе долу и след това с рабица, пирони и капачки съм ковал,и обикновен хоросан с цимент съм ги измазал.Това е крайния резултат(знам че са кривички,но като се сетя какво беше,,,, :cry: ).Обаче всяка зима ми се мокрят само тези стени(кирпичените) и не знам какво точно да направя.Искам варианта да е що годе евтин,аз ще си го правя,и за това ми трябва съвет.Колебая се между: 1.Изолация с фибран-стиропор. 2.Пояс от цимент дебел на метър височина. 3.И последно(дано не се смеете много)да иззидам като втора стена на отдолу до горе с тухли четворки.Ако пък вие господа Майстори имате дриги предложения ще се радвам да ги чуя.Искам да е здраво и евтино.Благодаря на всички предварително за мненията,дано не съм ви отегчил много.Благодаря.

Прикачен файл

sdc43213.jpg

Прикачен файл

sdc12345.jpg

Прикачен файл

sdc43215.jpg
Sandman - специалист
Не съм "майстор" аз, ама бих сложил улуци първо, че май няма. Пояс на 80-100см наоколо и канавка покрай него да отвежда водата нанякъде далеч от къщата.
Терена как е? Може да смуче вода и изпод пътеката освен директно през стената.
Димитър....... - специалист
вт яну 12, 2021 9:23 pmSandman написа:
Не съм "майстор" аз, ама бих сложил улуци първо, че май няма. Пояс на 80-100см наоколо и канавка покрай него да отвежда водата нанякъде далеч от къщата.
Терена как е? Може да смуче вода и изпод пътеката освен директно през стената.
Прав сте за улуците-половината ги няма-ще сложа,основите естество не са основи-едно време се е строило кой как му дойде-някакъв бял камък е отдолу трошлив при това.
chapara - майстор
Проблема е изцяло във водоотвеждането далеч от основите.
Димитър....... - специалист
ср яну 13, 2021 11:23 amchapara написа:
Проблема е изцяло във водоотвеждането далеч от основите.
По какъв начин да го постигна?
schuldiner - майстор
Като най-лесно удари един фасаген и виж при дъжд с вятър от същата страна такива ли ще са щетите.
То за друго по това време на годината май не е подходящо.
Димитър....... - специалист
ср яну 13, 2021 6:04 pmschuldiner написа:
Като най-лесно удари един фасаген и виж при дъжд с вятър от същата страна такива ли ще са щетите.
То за друго по това време на годината май не е подходящо.
Ооо,ремонт чак пролетта,сега сондирам мнения само,пък ако ще и да пада къщата дотогава.....м/у другото бялата шпакловка отвън не е гипс,а водонепропусклива шпакловка-пари на вятъра....
schuldiner - майстор
То остана и с гипс да си мазал... Водонепропусклива - колко да е водонепропусклива? Те минералните и силиконовите мазилки пропускат за една седмица дъжд, а тая колко ли издържа на вода?
И аз имам бяла циментова за финиш, ама е три ръце и отдолу е фибран. И цокълът ми е навътре спрямо фасадата - откапва пред, а не зад него.
Димитър....... - специалист
ср яну 13, 2021 6:23 pmschuldiner написа:
То остана и с гипс да си мазал... Водонепропусклива - колко да е водонепропусклива? Те минералните и силиконовите мазилки пропускат за една седмица дъжд, а тая колко ли издържа на вода?
И аз имам бяла циментова за финиш, ама е три ръце и отдолу е фибран. И цокълът ми е навътре спрямо фасадата - откапва пред, а не зад него.
Точно,направих я това лято за проба(въпреки че знаех че няма да стане),иска си ремонт здрав,ще сложа и улуци но се чудя с тая гадна стена как да процедирам-накрая като иззидам с тухли втора стена и ще реша проблема капитално,другата половина на къщата е с четворки-грам проблеми без изолации без нищо,ама явно не са им стигнали материалите на сиромасите едно време,та така са я направили.....
schuldiner - майстор
Фасагенът е само за проба - да разбереш дали влагата идва от стената или от другаде /ако няма ефект/, примерно през почвата. Хидроизолация на ъгъла между пътеката и зида - задължително. Канавки, които отвеждат водата надалеч от къщата също задължително. Улуци с водосточни тръби - сам се сещаш вече. Ако си направиш топлоизолация ЕПС + шпакловка с оттичане над цокъл или поне холкер, гарантирано няма да тече през стената и ще ти е топло. За какво ти е този втори зид и по-лесен ли ти идва?
  • 1
  • 2

Тема "Мокра кирпичена стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: