• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Димитър....... - специалист
ср яну 13, 2021 7:13 pmschuldiner написа:
Фасагенът е само за проба - да разбереш дали влагата идва от стената или от другаде /ако няма ефект/, примерно през почвата. Хидроизолация на ъгъла между пътеката и зида - задължително. Канавки, които отвеждат водата надалеч от къщата също задължително. Улуци с водосточни тръби - сам се сещаш вече. Ако си направиш топлоизолация ЕПС + шпакловка с оттичане над цокъл или поне холкер, гарантирано няма да тече през стената и ще ти е топло. За какво ти е този втори зид и по-лесен ли ти идва?
Е,аз не съм се спрял на конкретно нещо,но иначе,Да на мен ми е по лесно(макар да е хамалогия)но не съм майстор по новите технолии,дядо ме е учил на зидария и бъркане на бетон и толкоз-дотам вдявам,пък и не смятам в къща за 3 хиляди да и бутна в задника още 30хиляди(въпреки че доста подобрения и екстри съм направил по нея)та затова ми харесват циментите и яката работа-може и да не съм прав естествено...П.С. според мен влагата идва от проядените стени макар и частично да съм ги запушил,отвътре топло-отвън студено и тези кухини......плюс вода от дъжд отвън и това е резултатът
nikolov333 - майстор
Пода на къщата с гредоред ли е и какво има под него..? При нас на село положението е същото от капилярна влага.. viewtopic.php?f=47&t=65634&start=80#p1057580
Димитър....... - специалист
ср яну 13, 2021 8:01 pmnikolov333 написа:
Пода на къщата с гредоред ли е и какво има под него..? При нас на село положението е същото от капилярна влага.. viewtopic.php?f=47&t=65634&start=80#p1057580
Доколкото ви разбирам въпроса,пода е от цимент(беше със сгур и отгоре замазка)но аз го избуших и набих яко цимент в стайте.Къщата няма маза нито приземен етаж(предполагам това ме питате),Обикновена схлюпена правена с квото има,даже основите скапани-някакъв бял трошляк,и плитки на всичкото отгоре....
andreygg - напреднал
http://tweuropebg.com/obezvlazhniteli/9 ... 60253.html
Един влаго абсорбатор ще ти свърши перфектна работа, докато решиш как да изолираш влагата.
Димитър....... - специалист
пет яну 15, 2021 12:34 amandreygg написа:
http://tweuropebg.com/obezvlazhniteli/9 ... 60253.html
Един влаго абсорбатор ще ти свърши перфектна работа, докато решиш как да изолираш влагата.
Точно за такъв уред ме посъветва един приятел,ще взема верно да пробвам!Благодаря ви.
  • 1
  • 2

Тема "Мокра кирпичена стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: