• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
JAMESON - напреднал
Здравейте! Не съм влизал скоро във форума. В момента съм на приключване с външната термоизолация.Та въпроса ми е с каква мазилка да е? Може ли да ми обясните разликата между:Полимерна,Силиконова и Силикатна ? И естествено коя да избера ? Къщата ми се намира в гр.Сопот и ще ми трябват около 300м2. Единственото което знам е ,че има значение какъв вид е мазилката,ако съм около морето. Също така и дами препоръчате марка+ориентировъчна цена.Благодаря предварително!
SHL - специалист
Здаравей,
виж това: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=5737

Явно съм объркал мястото за този мой пост, трябвало е да го сложа тук :)
За твоя случай трябва да сложиш силиконова. Само внимавай да не запечатиш влага, че после няма излизане. Също е много добър варианта и силикатна мазилка. Полимерната ще ти излезе от 3 до 4-пъти по скъпа. Силикатната и силиконовата са с покритие средно 10м2 за 1 бака от 25кг. Една бака 25кг. минерална мазилка покрива 4м2, максимум 5м2 с големина на камъчетата в нея R 2, а цената е същата. Не прави компромиси с качеството на мазилката - вземи хубава. Цената на качествена мазилка за една бака е средно 110лв.
JAMESON - напреднал
Благодаря ти SHL ! Вече мислех,че грешно съм формулирал темата. Аз също стигнах до решение за силиконова мазилка.Познат химик.който работи в бранша ми помогна за този избор. Насочил съм се към MAXIT. Какво ви е мнението за тази марка?
SHL - специалист
JAMESON написа:
Благодаря ти SHL ! Вече мислех,че грешно съм формулирал темата. Аз също стигнах до решение за силиконова мазилка.Познат химик.който работи в бранша ми помогна за този избор. Насочил съм се към MAXIT. Какво ви е мнението за тази марка?

Здравей,
давай смело, фирмата си е наред: http://www.maxit.bg/
jordanil - специалист
аз лично бих ти препоръчал една мазилка,циментова,финишна на фирма EUROMIX , цена на торбата 12 лв на Стенси--знаеш за коя фирма говоря в Карлово.Лично аз така си направих терасата.Ако искаш мога да ти пратя снимки да видиш,,,,или може да живо да видиш в Карлово!
JAMESON - напреднал
Ползвах EUROMIX за мрежата,но доколкото знам те имат само циментови мазилки и лепила.Не произвеждат силиконови,силикатни и т.н. влачени или пердашени мазилки.Когато приключа сте пусна снимки.Надявам си да бъде след 2-3 седмици.Поне така обещават майсторите.А jordanil,ти можеш да я видиш и на живо.Аз съм там всяка събота и неделя.Между другото цената на EUROMIX в Карлово е с около 15% по-висока отколкото в КАН92 в Пловдив.
Ivan_Kurtev - специалист
Здравей!!!

Аз лично работя с няколко маркикоито не бяха споменати тук
WEBER, BAUMIT, TERAZID

Първите 2 са с почти равносилни цени докато третата е малко по-евтин вариант!

Лично бих ти препоръчал да си сложиш някоя от тях WEBER или BAUMIT защо ли??

Предимството им е, че са от доста дълго време на пазара, наложени по цял свят, това ти дава и съответната гаранция за мазилката, а това не е хич малко........
Работиш с лидерите на пазара, а там промяна в цветовете и гамите след поставянето го няма.
Мога да ти дам цени на мазилките в зависимост от това Кога ще се слага мазилката(в кой сезон)от това зависи понякога дали да е силикатна или силиконова.
Другото е и влагата в самата изолирана площ, дали е в повече или вече е почти суха и не на последно място какъв цвят искаш да сложиш, и какви пари си готов да инвестираш!


Ако някой желае повече информация и конкретни цени мисля, че е по-коректно да ми изпрати въпросите си в лично съобщение !

Благодаря и успех ...
Здравейте на всички и ви благодаря за интересните мнения. СЪщо съм на фаза избор на външна мазилка на изолацията която си правя в софия. Изчетох всичко написано и стигнах до някакви си мой изводи от прочетеното: най здрава и издръжлива е минералната мазилка (тя отпада за мен защото е много скъпа пък и по малко естетична), след нея са силиконовата, силикатната и полимерната. Разликата между сили-кон/кат и полимер не ми стана много ясна. До колкото разбрах силиконовата изолира много по добре от влага като не пропуска влагата нито навън нито на вътре.

Иван Куртев - това ли имаш предвид като казваш че зависи кой сезон се прави и колко е влажна повърхността?? Ако съм схванал логиката, ако е по-влажно е по добре да се използва силикатната, защото тя не запечатва толкова влагата, в случай, че е по влажен сезона или не е добре изсъхнала долната повърхност.. Така ли е наистина или не ? За пролет каква препоръчваш? Къде е мястото на полимерната мазилка сравнена с силиконовата и силикатната???

И последно за Вебер и Баумит се чуват добри неща, освен че вебер се правят отскоро в румъния.. Някой има ли наблюдение върху другите марки като Оргахим, Деко, Liccata, JUB, Триокс??? Питам защото между тях разликата в цените са големи (триокс например е гръцка и сравнително евтина ) - риск ли е да се доверя на някоя която е и по евтина от другите?

Много се радвам, че хората споделят впечатленията и си помагат - аз също мисля да направя така след края на мисията ми... Успех на всички! [/quote]
sstambo - специалист
здравей за мен най добрите мазилки са на терако и на церезит.изпитани и доказали се
humen - напреднал
Привет,
колкото мазилки, толкова мнения. Марките са различни и жсяка от тях си има мазилка ж определения сегмент. Аз работя няколко години жъж фирма производител ( няма да казвам коя е)/

Препоръчвам:
Баумит - Силиконова мазилка или Нанопор (самопочистваща се) - а втората все още е рано да се дават мнения.
Вебер - силиконова
Деутек - силиконова
Хенкел - Силиконова

Всички фирми:
Терако, Деко (Оргахим), Мегахим, Теразид , Стром 21 и прочие не ги препоръчвам. Качествотот на мазилката проличава след 2-3 години, т.е. не става на петна, не се рони, не пазда, издържала е две - три зими и пр.
Препоръчвам силиконова защотот е най-висок клас, но човек трябва да се съобрази със финансите си. Иначе според джоба.......
Цената на нормална мазилка излиза 110 - 130 лв за 30 кг.
Мазилки по 50 - 60 лв. значат проблеми и пребоядисване с фасадна боя догодина.
Мазилката е финишния слой , но важно е с какво са ти шпакловали фасада ( визирам- майсторите които шпакловат с лепило за плочки и то се пука, а след това лошата мрежа и след това напукване на мазилката).
Поздрави
  • 1
  • 2

Тема "Финишна мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: