• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
2metraninja - специалист
А няма ли да попива вода фасадата като няма полимери или силикони да я запечатат? Цимента с варта ще е хигроскопичен слой и зимата като замръзне няма ли да се разрушава?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 26, 2021 5:43 pm2metraninja написа:
А няма ли да попива вода фасадата като няма полимери или силикони да я запечатат? Цимента с варта ще е хигроскопичен слой и зимата като замръзне няма ли да се разрушава?
:shock: :?
iliya_i - майстор
чет авг 26, 2021 5:43 pm2metraninja написа:
А няма ли да попива вода фасадата като няма полимери или силикони да я запечатат? Цимента с варта ще е хигроскопичен слой и зимата като замръзне няма ли да се разрушава?
Баба ти все със силикон и полимери си е мазала къщата! :-D
А латекса не е ли полимер?

Хората подводни конструкции правят с бетон, пък ти ръсиш мъдри мисли.
Дано успееш да намериш теле под вола. Стискам палци.
nelina_london - специалист
чет авг 26, 2021 5:43 pm2metraninja написа:
А няма ли да попива вода фасадата като няма полимери или силикони да я запечатат? Цимента с варта ще е хигроскопичен слой и зимата като замръзне няма ли да се разрушава?
Има логика,но къщата на свеки си е типична мазилка охра,от онова време,пръскана..еми 35 години не се е напукала.
А шпакловката на ЕПС по правило е водоотблъскваща.През нея не прониква вода.
2metraninja - специалист
чет авг 26, 2021 6:38 pmiliya_i написа:
чет авг 26, 2021 5:43 pm2metraninja написа:
А няма ли да попива вода фасадата като няма полимери или силикони да я запечатат? Цимента с варта ще е хигроскопичен слой и зимата като замръзне няма ли да се разрушава?
Баба ти все със силикон и полимери си е мазала къщата! :-D
А латекса не е ли полимер?

Хората подводни конструкции правят с бетон, пък ти ръсиш мъдри мисли.
Дано успееш да намериш теле под вола. Стискам палци.
На баба ми къщата ѝ се ронеше мазилката с парченцата слюда и особено на пролет измиташе доста от под стените. Не знам каква е била по състав, но просто беше много дебел слой - примерно 2 см - и докато стигне до тухлата изронването, те хората си заминаха. А това ще е едва 2-3 мм слой цимент.
Не зная за латекса, но ако е полимер бих се учудил и явно е някав много смотан полимер щом се отмива от вода :lol:

Хората, които правят подводни бетонни конструкции сигурно не се притесняват че ще им се намокри бетона или че ще им замръзне и ще се изрони. И не съм го измислил сам това, каза ми го друг да кажем майстор, и на мен ми се стори логично. Знам че цимента се мокри и също се разрушава като замръзва.

Никакво теле не търся, като Алиса в страната на чудесата съм, само че в страната на строителството. Колкото са ми чудни чудесата в строителството, понякога толкова и са ми чудни и героите, които срещам като нея. Лудия шапкар и заека и т.н. и често ми се струва че и толкова откачено ми говорят. :lol: За тях си всичко има смисъл, на мен ми се налага да се напрягам и да го търся в повечето случаи.
2metraninja - специалист
чет авг 26, 2021 6:38 pmiliya_i написа:
Стискам палци.
Хайде за да запазим конструктивна темата - сподели твоята къща с какъв финиш е, кой ти го прави и ако си ти - дай детайли как се прави и снимки - как се е получило и в момента в какво състояние е.
iliya_i - майстор
пет авг 27, 2021 12:01 pm2metraninja написа:
чет авг 26, 2021 6:38 pmiliya_i написа:
Стискам палци.
Хайде за да запазим конструктивна темата - сподели твоята къща с какъв финиш е, кой ти го прави и ако си ти - дай детайли как се прави и снимки - как се е получило и в момента в какво състояние е.
Ами в блок съм. Мазилка цимент пясък и мозайка, драскана - над 40 годишна. Не просмуква влага, не замръзва и не се рони.
Терасите са ми на мозайка - смес от цимент пясък и камъчки. Без полимети и силикони. Без плочки, флексово лепило и полимента хидроизолация.
Водоплътна замазка се правеше с цимент и пясък. Мозайка с цимент също.

Панелките от това време също са на бетон. Без полимети и силикони.

После измислиха по-мързеливите начини.

Май някой ти е промил мозъка с глупости! Полимети и силикони.
Hoвoceлckи - майстор
пет авг 27, 2021 12:55 pmiliya_i написа:
... Ами в блок съм. Мазилка цимент пясък и мозайка, драскана - над 40 годишна.
:? За пръв път чувам за такава мазилка.
И на мозайка пясък не се слага. По принцип, иначе може и вар да си сложиш ...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет авг 27, 2021 1:17 pmHoвoceлckи написа:

:? За пръв път чувам за такава мазилка.
И на мозайка пясък не се слага. По принцип, иначе може и вар да си сложиш ...
:?
2metraninja - специалист
пет авг 27, 2021 12:55 pmiliya_i написа:
Мазилка цимент пясък и мозайка, драскана - над 40 годишна. Не просмуква влага, не замръзва и не се рони.
Възможно ли е да не просмуква вода защото е боядисана с фасаген или нещо друго? Или си е с циментовия цвят? Разкажи как си я правил тази мазилка, че аз - разбираемо - искам практически съвети от препатили за пробвани неща. А с какво е боядисан блока? В Тракия доста грозно са се олюпили голяма част от блоковете. Някъде боята, някъде целия слой мазилка.

И защо да са глупости да гледам какво правят масово хората и какво е популярно в момента? Не допускаш ли възможността от на баба ти времето да са измислили нещо по-ново и по-лесно и като цяло по-хубаво?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Шпакловане и финиш сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: