Напишете въпрос свързан със санирането.
Тони1 - напреднал
Да,наистина попрочетох,че и в Америка имат проблем с вентилациите,тъй като там имат доста мансарди.
Значи по средата на мансардата е решено,ще смъкна тавана с метър от билото за да има място за излизане на евентуални пари и да не изгнива дървенията.
Остава обаче въпроса с крайните две страни,тьй като покрива ми е двускатен и в двете страни има стаи,съответно в ниската част искам не искам вълната,ще е между ребрата,като единствено се чудя да рискувам ли да тъпча плътно 12-15 см или да оставя да има въздушен джоб зад нея,нещо което пък четох някъде че май не трябвало да има за да не се смесват топъл и студен въздух... ,но пък от друга страна това ще е по средата на тавана,ще има откъде да излизат...май да взема да направя някакви снимки няка да е зле?
muhala - майстор
Няма да е зле да снимаш. Вълната трябва да е между паро-пропускливо фолио отгоре и паро-не-пропускливо фолио отдолу. Над паро-пропускливото фолио трябва да има поне 20мм, където да се движи въздуха.
Гарантирано ще мухляса и почне да гние всичко ако натъпчеш вълната плътно.
Тони1 - напреднал
Нещо се ядосах и няколко дена се затворих в къщата да се отдам на творчество с вълната,става добре ,някой грешки ще преправям и така...как мога да кача снимки във този форум,че нито мога да прикача,тъй като ограничението е за формат,който телефона ми не поддържа,нито да ъплоадна от друг сайт за качване на снимки?
Hoвoceлckи - майстор
Намаляваш си снимката онлайн примерно тук цъкни. След като качиш снимката цъкни на "зъбчатката". В появилия се прозорец избери за вертикален размер 1200 (примерно, хоризонталният се сменява сам).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 29, 2021 10:28 pmТони1 написа:
Н...как мога да кача снимки във този форум,че нито мога да прикача,тъй като ограничението е за формат,който телефона ми не поддържа,нито да ъплоадна от друг сайт за качване на снимки?
Аз ползвам една сложна и тегава система за намаляне на снимки... Минавам ги през фейсбук и после са тамън :roll:
Тони1 - напреднал
Днес се сетих ,че ако кача клип в ютуб ще е най лесно:
Да споделя на тези които им е интересна работата с вълната.Реже се трудно, пробвах 4 ножици уж за вълна от стари хора, най лесно ми бе с такава от соца с пластмасовите дръжки повечето са червени,производството им е град Габрово и пак пръстите ми са в пришки.Вълната само с такера е закрепването или с арматурна тел там където такера не кове, конопа,не е много издръжлив.Малко е неприятно за лицето постоянно хвърчат косми докато я закрепяш и очи, уста постоянно са пълни...Направи ми впечатление докато държах листа на гърба си, а с ръцете закрепях пред мен,за минути стопля цялото тяло като ел.одеало ,природата явно си го е измислила...
Направих си и две импровизирани стяги от к панти от стари врати,за да ми е по удобно рязането.
Прикачен файл:
Screenshot_20210930-204837_Gallery.jpg
Ако някой има въпроси ще му отговоря.

Сега по въпроса със вентилацията,оставил съм я на повечето места леко да виси и като сложа паро изолация ще имам средно 20мм пролука между дъсчената обшивка и вълната.
Чудя се обаче да карам ли до билото изолацията както е на клипа или да я спирам с цел някакво проветрение над мен.Иска ми се да я вдигна до горе и да направя малък таван(горния етаж всичко ще е с ламперия) и върху таванчето също да наредя листове,какво мислите?

Втория въпрос някакви съвети за марки паро бариери или просто какъв да е 200микрона найлон на квадрат?
Кнауфа май имал някаква пропускливост и съответно отпада,дори незнам защо е направен така.
Фитилчо - майстор
Никакъв найлон, има си паро бариери за тази работа... на Knauf синята зня аз, сигурно и други марки има....


Дъсчена обшивка
Вата(с джоба, дето си оставил)
Връзваш ватата с канап да не провисва МЕЖДУ гредите(с такера или на куки с винт) не отдолу на гредите
Пароизолационната лепиш с двойно лепящо за гредите и силиконираш по краищата към стената, подгъната надолу - трябва да се получи все едно херметично с мембраната
ГК

Тема "Изолация с овча вълна в мансарда и разлика в дебелината." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: