Напишете въпрос свързан със санирането.
Тони1 - напреднал
Здравейте,имам мансарден етаж които трябва да изолирам и реших да бъде с такъв вид,въпросът ми е тъй като вълната е на листове от по 10см и доста мека ,а гредите ми са 12.Да уплътнявам ли тези 2 см или да ги оставя отзад празни с цел ,когато мине пара или влага през изолацията да има място за проветрение и да се издигне към билото с вентилация?
Доколкото разбрах се прихваща само отстрани и не се натиска ,макар че така провисва,но да речем ламперия или гипсокартон ще я държи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 17, 2021 1:51 pmТони1 написа:
Здравейте,имам мансарден етаж които трябва да изолирам и реших да бъде с такъв вид,въпросът ми е тъй като вълната е на листове от по 10см и доста мека ,а гредите ми са 12.Да уплътнявам ли тези 2 см или да ги оставя отзад празни с цел ,когато мине пара или влага през изолацията да има място за проветрение и да се издигне към билото с вентилация?
Доколкото разбрах се прихваща само отстрани и не се натиска ,макар че така провисва,но да речем ламперия или гипсокартон ще я държи.
Колко струва тази вълна, моля за линк
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 17, 2021 4:00 pmnelina_london написа:
Би трябвало да е това.
https://market.favorithome.com/%D0%A2%D ... 0%BD%D0%B0
Да бе. Цената за десеттях метра ли е?
nelina_london - специалист
Ха ха...и аз мнооого се зачудих.Веднага направих сметка колко евтини излизат олекотените завивки с вълна,а на какви цени ги продават :-D
Авторът да каже 10см на цена 20лв за ролка ли е ?
А какво ли ще кажат молците за тая еко изолация ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
По рекламите пише че обработена и молци не я кльопат. 50мм дебелина 10лв, явно квадрата. 100мм е 20лв и нататък, пропорционално. Пишат, че не гори, ми на колкото си градуси просто става на прах и тн и тн. Вечна изолация било.
Аз таквоз по стени и тавани не бих. Та продължавам да питам Автора, къде какво е харесал и ако да е добър, да ми каже и защо
Кардирана вълна най-евтино съм намирала на 14лв на килограм. Тази идва по-скъпо, май :-)
Тони1 - напреднал
Не е по темата с въпроса,но докато се включи някой със съвет.Това е фирмата Лана Терм,не мога да кача снимки от чувалите.Цена не помня,някъде около 25лв кв.м.
Прикачен файл:
Screenshot_20210918-002707_Chrome.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20210918-003300_Gallery.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 18, 2021 12:33 amТони1 написа:
Не е по темата с въпроса,но докато се включи някой със съвет.Това е фирмата Лана Терм,не мога да кача снимки от чувалите.Цена не помня,някъде около 25лв кв.м.


О, тази вълна изглежда много по-добра от онези, които четох преди. Цената е сладуреста
Изображение
nelina_london - специалист
Отговарям по въпроса конкретно.Няма значение колко дебели са гредите.Слагате изолация с такава или по-малка дебелина.
Явно вълната е мека като меката минерална/стъклена вата,защото от последната има и по-пресована.Защипвате си ватата,слагате пароизалоционно фолио(найлон) и картон,ламперия или каквото и да е.Ние имаме още едни 5 см вата под профилите та ГК и затова пороизолационното фолио е върху тях.
Сами разбирате,че Еко продуктът ви леко се обезмисля,след като го запечатвате с найлон.

Тема "Изолация с овча вълна в мансарда и разлика в дебелината." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: