• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
RAM
Здравейте,

Живея на 1-вия етаж в панелен блок, който беше саниран преди около 5 години, но не и таваните на мазата. Препоръчайте ми вариант за саниране на тавана в мазата, който е под моя апартамент.

Благодаря
vladtod - специалист
Мазата твоя ли е?
Според мен е по добре да се изолираш отгоре от колкото отдолу, нищо няма да усетиш особено ако се топлиш с климатик.
RAM
Да изолирам пода ? По какъв начин ?

Мазата не е моя, но мога да изолирам там, докъдето имам достъп. Отоплението е на газ.
шоп - майстор
Може да налепиш фибран с пяна за лепене на ТИ
Ако си мераклия и гониш вид може да шпакловаш с мрежа.

Ефект ще има но не очаквай чудеса. Всички стени надолу са един прекрасен термомост и ще охлаждат плочата по периферията. Ако може и всички стени в мазето да ги изолираш поне 60 см надолу от плочата ще е супер. По този начин ще намалиш термомостовете.
shotik - майстор
Ако мазето се ползва за студено помещение, едва ли ще ти дадат да го топлоизолираш.
Аз моето мазе го ползвам за съхранение на зимнина и не го изолирам, даже имам проблем с тръбите на парното за блока, но няма как да ги премахна , защото и на моя стая е захранването от там.
шоп - майстор
пет окт 08, 2021 6:33 pmshotik написа:
Ако мазето се ползва за студено помещение, едва ли ще ти дадат да го топлоизолираш.
Ами нали от горния апартамент идва топло.
Топлоизолацията на тавана в мазето в случая ще е благоприятна за поддържане на равномерна температура, която идва от недрата на земята.
chapara - майстор
Топлината!, идва от долу на горе, по скоро си "отива"😁
шоп - майстор
Посоката на топлопренса винаги е от по-топло към по-студено.

Отгоре е апартамент с Т да кажем 22 градуса
Отдолу е мазе да кажем с Т 14 градуса

Топлопреноса и респективно топлозагубите ще са с посока надолу.
Това не е против законите на физиката.
RAM
пет окт 08, 2021 6:17 pmшоп написа:
Може да налепиш фибран с пяна за лепене на ТИ
Ако си мераклия и гониш вид може да шпакловаш с мрежа.

Ефект ще има но не очаквай чудеса. Всички стени надолу са един прекрасен термомост и ще охлаждат плочата по периферията. Ако може и всички стени в мазето да ги изолираш поне 60 см надолу от плочата ще е супер. По този начин ще намалиш термомостовете.
Имате право за термомостовете. Не гоня никакъв вид, само малко ефект. От колко см нагоре да гледам за фибран ?
шоп - майстор
Това зависи и от височината на мазето, да не стане ниско и схлупено.

5 см е ОК
  • 1
  • 2

Тема "Изолиране на таван на мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: