Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, на финални щрихи сме от санирането на дома ни. Боята, с която се боядиса покривната плоча, както и под стълбището, под терасата и колоните се нанесе след полагането на минералната мазилка, понеже закъсня с 2 седмици, а майсторите нямаше как да ме чакат. Ръбчетата на стената, където граничи с боядисания участък съответно има разлика понеже мазилката е изцапана с боята при боядисването. Има един участък където се вижда много и ме интересува може ли да се положи втори пласт минерална мазилка. Реално това е участъка под терасата, от там е и входа към къщата е се вижда много ясно.
Grozdev - специалист
"майсторите " са били много маЙстори.
Не може , ще стане Кръпка , и ще се вижда още по .. Но може си я боьдисаш мазилкат в същия цвят.
има и сложен вариант със зарязване диамантина , "камбанка" , шлайф , тиксо , отсичане с мазилка.
и пак ше си личи но по малко.
:yawinkle:
mrsch66 - специалист
Разреди малко мазилка с не много вода и я прекерай през домакинско сито така ще получиш боя с правилния цвят и внимателно ще боядисаш насраното но не прекалявай с водата променя се цвета.
5kof - специалист
Не съм сигурен дали ще бъда много полезен, но ще споделя моя опит с подобен казус. Преди няколко години голямата градушка нанесе значителни поражения на външната мазилка, положена върху топлоизолацията на блока, в който живеем. Възползвах се от наличната застраховка и заведох щета. Мина оценител и решението бе, че не подлежат на изкърване засегнатите участъци, а е нужно цялостно измазване. Наех бригада за топлоизолация, която за два дни направи нова минерална мазилка. Лошото е, че само аз го направих, а съседите се ослушаха. Не беше трудно да се досетя защо, но мен това не ме бреда. Та сега си личи новата мазилка и старите поражения.
Grozdev - специалист
При положение че се прави на цяло нова мазилка ! :
Първо дупките се изръвняват след като се изчегърка нарушеното.
Второ шпаклова се на ново и без мрежа може . да се изглади основата, за да може се структурира модела на мазилката.
И накрая нов грунд , и новата мазилка .
това е правилния начин .!
Останарото е Комромис.
( за компромисите по нагоре има дадени варианти.)
:yawinkle:

Тема "Възможно ли е повтаряне на външна драскана минерална мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: