Напишете въпрос свързан със санирането.
vanko_orion - помощник
Здравейте, смятам да направя външна изолация на селска къща с фибран, смятам да използвам 2 см. Има ли значение какъв ще е фибрана, има ли някаква разлика ако използвам такъв с по-голяма плътност които по принцип го дават за под?

Намерете доказани специалисти за външна изолация
stenmark - специалист
Тая процедура правил ли си някога или за сефте.Тия 2см са доста малко,не става въпрос за 8/10см,а за друго.Много по-трудно се обработва понеже е тънък,да не говорим ако има голяма денивилация.
marian1 - майстор
Я се спри!
Няма такава изолация с фибран за външно! Слага се стиропор ( или каменна вата) и то поне 8 см - не те знам от къде си, ако си от по студено - може и 10 см но стиропор!
Andri01 - майстор
Преди около 6-7г. аз си изолирах вилата с фибран: 3,5 / или 4 / см беше. Закрепен с ПВЦ дюбели,мрежа и пръскана мазилка! Все още няма никакви проблеми от дъжд,сняг или нещо друго! Така,че става,въпроса е вече колко да е дебелината!
marian1 - майстор
Виж без да се заяждам, а съвсем приятелски ти казвам - ако иска човек и с амбалажна хартия може да си облепи къщата, но има разни правила - писани от хора които разбират в тънкости тази материя - този не е подходящ за подобна дейност.
Аз няма да се обидя с какво ще го направи :lol: - крайното решение е от автора.
Успех!
Rym
Здравейте, смятам да се пробвам и аз с фибран.
Спалнята ми има обща стена със стълбището, която е стоманобетонна шайба. Права стена около 15кв/м. Искам да я изолирам с 2см фибран и строително лепило откъм стълбището, след което ще наема майстор за мрежа и шпакловка.
Приемам всякакви съвети и критики, ако не съм избрал правилния материал. Благодяря предварително.
krasi92 - майстор
Забележката е върху тия два сантима да сложиш още 6 сантима.
Rym
нед окт 31, 2021 9:44 pmkrasi92 написа:
Забележката е върху тия два сантима да сложиш още 6 сантима.
Не ми се иска да отнемам от стълбището, да няма мрънкащи комшии. Иначе съм съгласен за повечето сантиметри.
brum - майстор
Не отнемай от стълбището, а от спалнята. По-ефективно ще е. Вата и гипскартон се слагат сравнително лесно.

И се пише 15 квадратни метра, а не 15 кв/м. Последното няколко пъти го виждам вече и ми е като трън в очите :) .
Rym
Да отнема 8 см. от спалнята, на 4 м. стена - абсурд. Тя и без това не е голяма.

Тема "Външна изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: