Напишете въпрос свързан със санирането.
windwalker78 - помощник
пет дек 17, 2021 7:54 pmmuhala написа:
Прозорците докъде са на височина ? Тоест колко дебела изолация може да си позволиш ?
10 см макс, че ще има и окачен тавам около 5-7 см
chapara - майстор
Ми нали съм ти казал? Имам така изпълнени тераси от 15 години и не са мръднали!
Lutchezar - майстор
Понеже си се набутал вече за съжаление, слагаш колкото може повече вата на тавана. И помисли за опънат таван а не окачен. Така ще загубиш по-малко от височината и ще е по-лека конструкцията
windwalker78 - помощник
съб дек 18, 2021 3:47 pmchapara написа:
Ми нали съм ти казал? Имам така изпълнени тераси от 15 години и не са мръднали!
Приема се :)
windwalker78 - помощник
нед дек 19, 2021 1:44 pmLutchezar написа:
Понеже си се набутал вече за съжаление, слагаш колкото може повече вата на тавана. И помисли за опънат таван а не окачен. Така ще загубиш по-малко от височината и ще е по-лека конструкцията
Сега ще видя какво е това.
muhala - майстор
съб дек 18, 2021 11:25 amwindwalker78 написа:
пет дек 17, 2021 7:54 pmmuhala написа:
Прозорците докъде са на височина ? Тоест колко дебела изолация може да си позволиш ?
10 см макс, че ще има и окачен тавам около 5-7 см
Ако си убеден в хидроизолацията на терасата откгоре, тогава действай с вата 10см. В тези 10см може да влязат и профилите за картона. Задължително пулниш и профилите с вата. Два пласта картон като между тях слагаш вторичен найлон за паропреграда и си готов.
chapara - майстор
muhala, надкара малко, два слоя картон над главите на децата ти, не бих си го набутал толкова дълбоко. За съжаление толкова много съм обяснявал, но няма кой да чете. Паропреградата се поставя с двойно лепяща лента по конструкцията! Защо е нужно слой картон, паропреграда и пак картон? Луди пари свързани с опасност да падне гипскартона. Уважавам 70%от мненията ти, но ако почнеш малко повече да анализираш нещата ще си върха. А ако поискаш от админа да ти смени и никнейма, може да си перфектен👍
muhala - майстор
нед дек 19, 2021 11:18 pmchapara написа:
muhala, надкара малко, два слоя картон над главите на децата ти, не бих си го набутал толкова дълбоко. За съжаление толкова много съм обяснявал, но няма кой да чете. Паропреградата се поставя с двойно лепяща лента по конструкцията! Защо е нужно слой картон, паропреграда и пак картон? Луди пари свързани с опасност да падне гипскартона. Уважавам 70%от мненията ти, но ако почнеш малко повече да анализираш нещата ще си върха. А ако поискаш от админа да ти смени и никнейма, може да си перфектен👍
Правих един таван двойна скара, слагам найлона на профилите. Голяма мъка. Монтирам сам картона и се опитвам да нацеля картона по профилите.
След това втория пласт картон. Като стигнах височина над 3 метра се отказах от идеята найлона да е между профилите и катона. Направих го между двата картона.
Двата картона ги слагах, защото покрива е на дървена конструкция и не ми се искаше нещо да се пукне. Ако всичко е направено според спецификациите, няма да има проблеми. При мен презапасяването е около 2 пъти.
110 кила глиган съм и се опънах на двойната скара на ръце. Не мръдна.

Едит: Мерси за добрите думи.
Преди време бях с друг ник, но препсувах админа и той ме банна :)

Тема "Съвет за изолация на каменна плоча отвътре" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: