• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
feikot - специалист
Здравейте колеги, как режете 10 см стиропор ? Използвате ли някакъв специален уред за по-точно оформяне ?
Hoвoceлckи - майстор
Парче реотан (~12см) импровизирано закрепено на дъска (като банциг), която пък е хваната за работна маса. Свързва се последователно на (примерно) духалка. Аз последно "бичих" фибран.
Тук има такива теми.
feikot - специалист
Взех си поялна станция от кауфланд без човката от преоценените стоки за 2.20 лв. и мисля да му навия парче стоманена тел или неръждаема с резба М4 в края. Не съм сигурен дали ще реже обаче, съмнява ме че ще изстива преди да стигне до края.
шоп - майстор
съб май 28, 2022 4:06 pmfeikot написа:
съмнява ме че ще изстива преди да стигне до края.
И мен ме съмнява:-(
Защо не си направиш за 30 мин една самоделна маса за рязане на пенопласт? С основа, водач и т.н.

Основното е 20 ина см нихромова тел от нагревател и трансформатор от 230 на 12/24 или 36 волата.
nelina_london - специалист
Ще ти кажа как го прави половинката.Аз съм скарана с правото рязане :)
С хубава рулетка (твърда) мериш нужната дължина ,като края на рулетката го забиваш където трябва да режеш и държейки я от двата края на точните сантиметри прекарваш линия по стиропора ,на мястото на сряза .После с трион ,като показания и готово .
resistbody - майстор
нед май 29, 2022 8:52 amnelina_london написа:
Ще ти кажа как го прави половинката.Аз съм скарана с правото рязане :)
С хубава рулетка (твърда) мериш нужната дължина ,като края на рулетката го забиваш където трябва да режеш и държейки я от двата края на точните сантиметри прекарваш линия по стиропора ,на мястото на сряза .После с трион ,като показания и готово .
Чаках да се включиш все пак ти ми каза за триона... я прасни една снимка на неговия, че гледам има и други модели с различни зъби...
nelina_london - специалист
Като се прибера ще снимам ,че има няколко и невярвам всички да са на работния обект .
Показах снимката на триона от линка .Много му били ситни зъбите ,трябвало малко по-едри . :)
Последна промяна от nelina_london на пон май 30, 2022 12:27 am, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Обикновено платно за ножовка върши идеална работа.
feikot - специалист
Няма да гоня някаква перфектна точност, не е за модели, а искам да си спестя милионите зрънца стиропор из двора след като започна полагането на изолацията. За това, ако примерно триона хвърля "стружки" по-оферта ми е с нагревател и траф.
  • 1
  • 2

Тема "Рязане на стиропор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: