Напишете въпрос свързан със санирането.
schuldiner - майстор
Сигурно на половината колите са им с фолирани странични стъкла, дори да не знаят. Определено имат разлика с предното, което по правило не се фолира по понятни причини. Да не се чудите защо всичкият конденз е там. При мен предното и на първия ред странични се мокрят яко. Вторият ред странични, които са фолирани, почти нямат конденз, а третият, които са изцяло ПВЦ, въобще не лепят влага отвътре. Отвън при роса/слана са абсолютно еднакви.
За трайността на лепилото никакви притеснения - опитах се да махам едно десетина годишно и беше много трудно разлепването. За потъмняването е естествено да го има, но не и първите година-две-три. Като при фаровете...
Може би трябвада се търси нещо такова, но на дребно https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... Af9gRSSTjk
Lutchezar - майстор
Авторът ще затопли стъклата и ще премести влагата зад шкафовете примерно или на метала на полилея. Което за мен е по-зле. Или проверяване, или система за микропроветряване, или влагоабсорбатор. Плюсдобра външна изолация.

Имаше някъде писано за "стъклопакети" от поликарбонат. Ценово беше безумие. Купешкия е с UV защита едностранно, поне такъв намерих като търсех за едни интериорни врати, още не съм стигнал до тях, но същия магазин за 2 години цената се беше вдигнал над 30%, сега може да е повече. Понеже си пазех снимки на етикетите ги сверявах.
agj - майстор
съб дек 31, 2022 12:46 pmLutchezar написа:
Авторът ще затопли стъклата и ще премести влагата зад шкафовете примерно или на метала на полилея. Което за мен е по-зле. Или проверяване, или система за микропроветряване, или влагоабсорбатор. Плюсдобра външна изолация.
Как да преместя влагата, след като вече я няма...... :lol:
А проветряването си е редовно. Влагоабсорбатор също...
Външна, та даже и вътрешна изолация си имам.
Ти не четеш ли каво е писал автора в по стари постове!
Последна промяна от agj на съб дек 31, 2022 1:34 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
schuldiner, фолирането при мен не е на стъклата. Нещо не си внимавал :)
agj - майстор
съб дек 31, 2022 7:04 amnikolson написа:
Ще е любопитно как ще подейства лятото слънцето на лепилните качества на тиксото.
От вътрешна страна - никак. А от лятото всички плоскости ще са залепени вече отвътре.
schuldiner - майстор
съб дек 31, 2022 1:23 pmagj написа:
schuldiner, фолирането при мен не е на стъклата. Нещо не си внимавал :)
съб дек 31, 2022 1:23 pmagj написа:
schuldiner, фолирането при мен не е на стъклата. Нещо не си внимавал :)
Фолираш където имаш конденз, при колите са стъклата /защото не са пакет/, при теб - явно слабия профил. Надяваш се да изместиш точката на оросяване с някой градус нагоре докато проветриш.

Прав си, не внимавам... как така няма влага? Няма условия за конденз, влагата си е там. Или си почнал да проветряваш денонощно? Да не е цялата работа да подухва от фугата между профилите? Тогава има някакъв смисъл, иначе ...трудно зацепвам как помага фолиото върху профил с прекъснат термомост спрямо обикновен стъклопакет.
agj - майстор
Изобщо не ме интересува кой зацепва, кой вярва или не вярва..
Просто споделям евтин, лесен и ефективен начин за справене с конденза по стъклата. Естествено това не изключва използване на влагоабсорбатор и редовно проверяване. Особено последното - едва ли има човек който да не го прави, е може пък и да има.....
Весело посрещане на Новата Година! :party:
nikolson - майстор
съб дек 31, 2022 1:29 pmagj написа:
съб дек 31, 2022 7:04 amnikolson написа:
Ще е любопитно как ще подейства лятото слънцето на лепилните качества на тиксото.
От вътрешна страна - никак. А от лятото всички плоскости ще са залепени вече отвътре.
Чета аз, внимателно чета. Разбирам, че си го захванал върху стъклодържача/профила.
Залепих фолио на малкото прозорче над вратата от вътрешна страна.
А от лятото всички плоскости ще са залепени вече отвътре.
Това малко е неясно, но приемам, че не си облепил всички прозорци, а само малкото за проба.
agj - майстор
съб дек 31, 2022 6:26 pmnikolson написа:
съб дек 31, 2022 1:29 pmagj написа:
съб дек 31, 2022 7:04 amnikolson написа:
Ще е любопитно как ще подейства лятото слънцето на лепилните качества на тиксото.
От вътрешна страна - никак. А от лятото всички плоскости ще са залепени вече отвътре.
Чета аз, внимателно чета. Разбирам, че си го захванал върху стъклодържача/профила.
Залепих фолио на малкото прозорче над вратата от вътрешна страна.
А от лятото всички плоскости ще са залепени вече отвътре.
Това малко е неясно, но приемам, че не си облепил всички прозорци, а само малкото за проба.
Милех че достатъчно ясно е поне на снимките....
Малкото прозорче е облепено отвътре.Резултата е перфектен. Конденз няма.
На другите два прозореца на врата на терасата, винила съм го лепнал от вън. Резултата е много по добър от това да няма нищо по прозорците...
За тази зима резултата е задоволителен.За следващата, ще се променят нещата, надявам се към много по добро.

Тема "Повишаване изолацията на прозорци с прозрачни пласмасови плоскости." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: