Напишете въпрос свързан със санирането.
nikolson - майстор
Когато слагах първия път, беше 96-97г. Тестът беше "полеви". На две стъкла, със и без фолио, оперени на слънцето мерехме t° зад стъклото. Имаше някаква разлика, не помня каква. По него време изобщо не съм мислил за индекси и др. Водещо беше сигурността. t° беше, защото го имаше.

Лепи се отвътре. Ще ти обяснят защо.
kozl - майстор
пон авг 08, 2022 9:06 pmagj написа:
Лятото мисля да ги свалям, понеже няма нито нужда, нито ефект от тях. Малко ще е играчка с това сваляне и махане но с двойно залепващото тъксо няма да е трудно. Целта за зимния период е не толкова изолацията, колкото намаляване на кондеза по стъклата.
Работил ли си с двойнолепещи лепенки?
Едни се саморазлепват, други много трудно се премахват.
Аз не мога да ги различавам. Купувам каквото се случи, пък после може и да е гадно.
Но не успях да видя какъв е материала на плоскостите. Не ползвам фейсбук. Ако е поликарбонат може би ще е достатъчно трайно и прекалено скъпо :?
Lutchezar - майстор
Според фирмения сайт са спецове в поликарбоната. Ще ги преслушам, но по-нататък за UV-защитен плътен прозрачен поликарбонат около 5мм.
За мен са открили ниша в пазара. Руснаците го правеха още едно време просто добавяйки още едно стъкло. Корейци а и не само през зимата пакетират с найлон с пуканки. Естествено че има ефект всяко такова решение, има си плюсове и минуси.
Lutchezar - майстор
Имам някакво, пише си отвътре. Гледах и огледално с термо защита, и то се лепи отвътре. Идеята ми беше да спестя загряването на стъклата, но явно ще е с друго фолио или по друг начин.
agj - майстор
чет авг 11, 2022 6:04 pmnelina_london написа:
Аз ли не се изразих правилно ,вие ли не ме разбрахте ...Има много допълнителни въпроси като каква е влагата в помещенията ,каква е вътрешната температура? Питам ,защото съм живяла достатъчно време в Англия ,където всяка сутрин част от прозорците бяха във конденз и повишаване на топлоизолацията на прозореца ,не елиминирва съществуването и .
Влагата в помещението успявам да я регулирам с влагоабсорбатор. Допустимите граници от 60-70%, много рядко се повишават, само в случайте когато абсорбатора не върви. Влагата в помещението обаче не влияе на конденза по стъклата. Конденза се получава при разлика в във външната и вътрешна температура. Ако температурата вън не е по ниска от -1:-2гр., конденза по стъклата е малко,дори почти няма. При значително понижение на температурата на вън, съответно и конденза се увеличава. Интересното е че влагоабсорбатора не успява да повлияе за предотвратяване на конденза.
Та в крайна сметка Вашето мнение е че ефект от поставяне на плоскостите няма да има?
На мен ще ми е достатъчно поне малко да се намали кондеза.В крайна сметка инвестицията не е чак толкова голяма за да се търси някакъв огромен ефект. До сега се въздържах от инвестиране в средства за външни щори от които ефекта едва ли щеше да е голям.Но с тези плоскости ми се струва че може да се опита!
agj - майстор
пет авг 12, 2022 11:53 amkozl написа:
пон авг 08, 2022 9:06 pmagj написа:
Лятото мисля да ги свалям, понеже няма нито нужда, нито ефект от тях. Малко ще е играчка с това сваляне и махане но с двойно залепващото тъксо няма да е трудно. Целта за зимния период е не толкова изолацията, колкото намаляване на кондеза по стъклата.
Работил ли си с двойнолепещи лепенки?
Едни се саморазлепват, други много трудно се премахват.
Аз не мога да ги различавам. Купувам каквото се случи, пък после може и да е гадно.
Да работил съм. И да прав си че някой не държат, други трудно се премахват. Но трудно се премахват и следи от безцветно тиксо. Такова тъксо поставям вска есен на дограмата отдолу на всяка секциая на вратата на терасата и двата прозореца. Това го видях пак в клип на един руснак. Ефекта е че конденза който се стича по стъклата се събира в образувалия се джоб от залепеното тиксо. И водата не стича по пода и по подпрозоречната 'дъска' В каря на отоплителни сезон отстранявам тиксото и остатъците от него с помщта на WD 40.
пет авг 12, 2022 11:53 amkozl написа:

Но не успях да видя какъв е материала на плоскостите. Не ползвам фейсбук. Ако е поликарбонат може би ще е достатъчно трайно и прекалено скъпо :?
Не знам какъв е материала, а и не е указано точно-пише само пласмасови плоскости. А като цена за мен е приемливо около 30лв./кв.м.Общата площ която трябва да покрия е не повече от 3 кв/м.
Последна промяна от agj на пет авг 12, 2022 1:33 pm, променено общо 1 път.
Lutchezar - майстор
За мен влажността ти е висока. Нормалната е 40-60.
Дори в банята ми не се вдига над 58, при това за малко.
При около 70 вече имам и по стъклата ако не взимам мерки, но ако затоплиш стъклата ще получиш мухъл на друго място...
Последна промяна от Lutchezar на пет авг 12, 2022 1:12 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
пет авг 12, 2022 1:10 pmLutchezar написа:
За мен влажността ти е висока. Нормалната е 40-60.
Дори в банята ми не се вдига над 58, при това за малко.
При около 70 вече имам и по стъклата ако не взимам мерки, но ако затоплиш стъклата ще получиш мухъл на друго място...
Влагоабсорбатора е нагласен на автоматичен режим и поддържа 50-60% влажност, през целия ден когато сме на работа. Изключвам го когато сме в стаята, не мога да го държа постоянно включен, дразни ме не шума а движението на въздуха - имам алергия.Така че повишаването на влажността не е чак толкова голямо. Но съм забелязал че дори да се повиши, то не влияе чак толкова за образуване на конденза по стъклата. Конденза се образува най много през нощта и най вече когато температурата навън се понижи под-5гр.Тогава сутрин пада голямо бърсане на прозорци...
Ал_ - специалист
пет авг 12, 2022 12:19 pmLutchezar написа:
Идеята ми беше да спестя загряването на стъклата, но явно ще е с друго фолио или по друг начин.
Има и такива за външен монтаж. На 3м съм ползвал
nelina_london - специалист
пет авг 12, 2022 1:10 pmLutchezar написа:
За мен влажността ти е висока. Нормалната е 40-60.
Дори в банята ми не се вдига над 58, при това за малко.
При около 70 вече имам и по стъклата ако не взимам мерки, но ако затоплиш стъклата ще получиш мухъл на друго място...
Точно това имах впредвид затова попитах за влажността .
Убедена съм ,че ще има ефект от плоскостите ,спрямо конденза на прозорците , но влагата може да се залепи на някой външен ъгъл ако стената е студена ,затова попитах и дали има изолация .
В този форум бе писано ,че човек отделя не малко количество вода докато спи и понеже писах ,че в Англия имахме същия проблем ,ще доуточня ,че при едно и също изложение на стаите ,в холът ,където не се спеше нямаше конденз сутрин ,а в спалните имаше .И ползвахме мощен влагоабсорбатор ,който събираше 10 +л. вода на ден .

Тема "Повишаване изолацията на прозорци с прозрачни пласмасови плоскости." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: