Напишете въпрос свързан със санирането.
agj - майстор
MamaMy, това за монтажа не ми е проблем или по скоро не е възникнал такъв. Исках да разбера дали и доколко е ефективно използването на допълнителни начини за уплатняване на прозорците.Но поне засега, все още въртим кристалното кълбо и хвърляме боб.... :lol:
miroki - майстор
Ти може да хвърляш боб. Аз и други не.
Тествал съм и ти написах резултат. Други също са мерили температури и ти написаха.
За намаляне на конденз. А и за по-топла стая.
Трябва да се ограничи достъпът на стайният въздух, до обикновено стъкло. За това се слага или ниско емисионно или някаква "найлонова" плоскост.
Трябва да се ограничи студени елементи, като метал, до профилът на дограмата. Веднъж слагах дограма на терасата, направо на винкела и стана белята. Сега е с 5 см Итонг от долу и разлика до небето.
Дори и да е по-топло стъклото с десети от градуса, прави по-голям конденз от други материали.
Ако не го разбираш, замрази един дунапрен на -20 и го пипни. После замрази едно желязо на -10 (два пъти по-малко) и го пипни.
Проблема идва лятото, защото е за по-топла стая. Слънцето влиза, но една идея по-трудно излиза. Та за лятото отвън или пък щори външни, за зимата отвътре.
agj - майстор
съб авг 13, 2022 11:30 ammiroki написа:
Ти може да хвърляш боб. Аз и други не.
Тествал съм и ти написах резултат.
Това че се лепнал на джама едно парче фолио не е никак в тест. Даже се учудвам че има и някакъв резултат. Фолиото трябва да се залепи на дограмата и да се изпъне така че да е се залепва на стъклото...
За останалото няма да коментирам, за да не напиша и аз някоя глупост!
miroki - майстор
Със сигурност, ще напишеш някоя глупост. Добре, че пропусна колегите с мерните единици.
Най-ми е кеф като си отделя от личното време и давам акъл, да ми благодарят по този начин. Не знам колко още такива помощници ще намериш.
Не знаех, че и К стъклото го лепят на дограмата. А фолиото на всесезоното пак ли е на дограмата? Та като хванеш дръжката на прозореца и се натиснеш на фолиото, какво ли ще стане с него?
Но не ми отговаряй, темата е приключена за мен.
agj - майстор
Да изтупам темата от праха и да споделя опит с вече реални резултати.
След като от фирмата за плексигласови плоскости нямаха в наличност по тънки от 3мм,реших да търся други варианти. Хрумна ми идеята че мога да ползвам винил кристал PVC фолио, което се използва за ветроупорни завеси и за затваряне на улични заведения. Поръчах си парче с дебелина 0.8мм.
Прикачен файл:
pvc-folio-vinil-kristal-500x500.jpg
pvc-folio-vinil-kristal-500x500.jpg (27.67 KиБ) Видяна 941 пъти

с размер което да ползвам само за вратата на терасата, само за проба....

Залепих фолио на малкото прозорче над вратата от вътрешна страна.
Прикачен файл:
IMG_202210192126_2.jpg
Прикачен файл:
IMG_202210191.jpg

, другите две парчета отвиншната страна на вратата, отново за проба и да установят кой вариант ще е по ефективен.
Оказа се че двата варианта дават добри резултати. Като залепения отвътре винил даде перфектния резултат-до момента никакъв конденза не се е появил Докато при залепеното отвън се появава съвсем малко конденз по двете долни ъгълчета на стъклата но това е съвсем малък и незнчителен конденз.По стъклата на прозорците където не съм слагал винил, обаче се появава конденз.
Прикачен файл:
IMG_202212203339.jpg
Прикачен файл:
IMG_202212201129.jpg

Така че резултата от експеримента е положителен. Никаква херметизация не е нужна.Просто се залепя винила, с двоино залепващо тиксо.От външна страна обаче го подсигурих и с прозрачно тиксо, понеже се получиха малко гънки при залепването.
Та така. Изключително доволен съм от резултата. Догодина ще залепя на всички прозорци, плексигласови плоскости. По лесно и по естетично ще стане

________________
kr1100 - майстор
пон дек 26, 2022 8:17 pmagj написа:
Да изтупам темата от праха и да споделя опит с вече реални резултати.
След като от фирмата за плексигласови плоскости нямаха в наличност по тънки от 3мм,реших да търся други варианти.
Офф да знаеш , че плексиглас старае яко от слънце и се напуква. Не е за пряка слънчева светлина.
agj - майстор
чет дек 29, 2022 6:20 pmkr1100 написа:
пон дек 26, 2022 8:17 pmagj написа:
Да изтупам темата от праха и да споделя опит с вече реални резултати.
След като от фирмата за плексигласови плоскости нямаха в наличност по тънки от 3мм,реших да търся други варианти.
Офф да знаеш , че плексиглас старае яко от слънце и се напуква. Не е за пряка слънчева светлина.
Има и с UV защита.Може Поликарбонат да се казва,не знам точно.Но поради това че нямаха такива плоскости 2мм. с UV защита ,си сложих винил.
hidrazin - майстор
чет дек 29, 2022 6:20 pmkr1100 написа:
Офф да знаеш , че плексиглас старае яко от слънце и се напуква. Не е за пряка слънчева светлина.
За полиметилметакрилатът (други имена плексиглас, органично стъкло, акрил...) е така.
Но пък има поликарбонат дето не е като тоя структурния (на "каналчета") а прозрачен и плътен.
На външен вид е като прозрачен плексиглас само дето е по-здрав и устойчив.
Най-тънкия дето съм намирал е 2 мм - ПРИМЕРНО.
Относно слънцето - издържа поне едно 10-12 години без да "изгори".
:partyman:
nikolson - майстор
Ще е любопитно как ще подейства лятото слънцето на лепилните качества на тиксото.
pavelvasilev - специалист
В зависимост от марката на PVC профила, например - Salamander, при поставяне на троен стъклопакет на мястото на вече монтиран двоен стъклопакет, без да се налага да се сменя дограмата, слагат се ултра-тънки стъклодържатели и се слага без проблем троен стъклопакет.

Пиша от собствен и личен опит, при нашите така подменихме всички стъклопакети с троен, като дограмаджиите взеха размери на всички прозорци за да нарежат от новите супер тънки стъклодържатели за да влезе тройния стъклопакет, дограмата е Salamander, освен че няма вече конденз, стана и много по-тихо, в нашия случай ги сложихме заради силния шум от натоварена улица, стана супер.

Тема "Повишаване изолацията на прозорци с прозрачни пласмасови плоскости." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: