Напишете въпрос свързан със санирането.
agj - майстор
Здравейте,търся мнение и препоръки за тези плоскости.
Има ли някой да е ползвал подобно нещо?
Информацията за тези плоскости е следната:
Прикачен файл:
IMG_20220808_183317.jpg
MamaMy - майстор
Същия ефект се постига и с найлон. Много добри резултати и приемлива прозрачност. Не се занимавай с глупости! Сменяй стъклопакета, но не слагай пластмасопакет. Това фолио или пластмаса на втората година е почти непрозрачно. Особено след като е изкарало едно лято на слънце. По-добре си поръчай стъклопакет с ламинирано стъкло. Разликата е огромна.
agj - майстор
пон авг 08, 2022 7:11 pmMamaMy написа:
Същия ефект се постига и с найлон. Много добри резултати и приемлива прозрачност. Не се занимавай с глупости! Сменяй стъклопакета, но не слагай пластмасопакет. Това фолио или пластмаса на втората година е почти непрозрачно. Особено след като е изкарало едно лято на слънце. По-добре си поръчай стъклопакет с ламинирано стъкло. Разликата е огромна.
За да сменя стъклопакета трябва да сменя цялата дограма. Няма как сегашния двоен ¢тъклопакет да се смени с троен.
А тези плоскости ще са само за зимата. Лятото мисля да ги свалям, понеже няма нито нужда, нито ефект от тях. Малко ще е играчка с това сваляне и махане но с двойно залепващото тъксо няма да е трудно. Целта за зимния период е не толкова изолацията, колкото намаляване на кондеза по стъклата.
Последна промяна от agj на пон авг 08, 2022 11:01 pm, променено общо 1 път.
nelina_london - специалист
На мен ми стана интересно .Има ли линк към продукта ?
agj - майстор
пон авг 08, 2022 10:18 pmnelina_london написа:
На мен ми стана интересно .Има ли линк към продукта ?
Да има ето:https://www.facebook.com/story.php?stor ... 4131818098
Дано не се счита за реклама, нямам намерение да правя такава.
nelina_london - специалист
Ефект ще има ,със сигурност.Единственото ми притеснение е вероятността за конденз между пластмасата и стъклото .
agj - майстор
Аз мисля да поставя плоскостите от външната страна на дограмата за да намаля конденза който и без това се появява през зимата. Производителя твърди че ако плоскостите са добре уплатнени ще има ефект за намаляване на конденза.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 08, 2022 9:06 pmagj написа:
...
А тези плоскости ще са само за зимата. Лятото мисля да ги свалям, понеже няма нито нужда, нито ефект от тях. Малко ще е играчка с това сваляне и махане но с двойно залепващото тъксо няма да е трудно. Целта за зимния период е не толкова изолацията, колкото намаляване на кондеза по стъклата.
:lol: :lol: :lol: :lol:
agj - майстор
Нито имам нужда, нито полза от подобни постове... Аман от тролове!!
nelina_london - специалист
Ако основната ви цел не е повишаване на изолационните свойства на стъклопакета ,а е елиминиране на конденза от вътрешна страна ,тогава недейте да си хабите средствата за прозрачната пластмаса .Ще помоля за повече информация , като наличието на изолация на стени или таван ,за да стане ясно къде ще се залепи тази влага ,когато я отклоните от прозореца .

Тема "Повишаване изолацията на прозорци с прозрачни пласмасови плоскости." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: