Напишете въпрос свързан със санирането.
agj - майстор

nelina_london - специалист
Аз ли не се изразих правилно ,вие ли не ме разбрахте ...Има много допълнителни въпроси като каква е влагата в помещенията ,каква е вътрешната температура? Питам ,защото съм живяла достатъчно време в Англия ,където всяка сутрин част от прозорците бяха във конденз и повишаване на топлоизолацията на прозореца ,не елиминирва съществуването и .
miroki - майстор
Поставял съм целофан, върши някаква работа. Залепва си на стъклото сам на конденза. Може и тънък плексиглас, но вероятно трябва да го минеш с тиксо. Гледай тогава да е сухо стъклото. За да има конденз водата трябва да премине между плексигласът и стъклото.
nikolson - майстор
Има фолиа, които се "залепват" на стъклата. Ползвал съм два пъти в годините. Първият път беше противовзломно+топлонеутрално, вторият само противовзломно. Първият път беше $20 за м2, вторият €20. Първият път беше в цеха за дограма, вторият беше на място, при вече поставена. И двете цени бяха крайни. Разликата в годините беше над 20.
Lutchezar - майстор
Някой ползвал каквото и да е фолио, включително горните, има огледални, топлизащитни, с UV защита, повечето комбинирани, /странно за мен е защо се лепят отвътре де/ би ли споделил за осезаем ефект? Или някой да е измервал IR/ UV индекс?

Въпросът с конденза, ако няма достатъчна вентилация според мен се решава с влагоабсорбатор.
miroki - майстор
чет авг 11, 2022 8:08 pmLutchezar написа:
/странно за мен е защо се лепят отвътре де/
Кое му е странното.
Конденз отвън виждали ли сте?
Целта е първо топлината от стаята да не излиза на вън, а по-важната е въздухът от стаята да не се допира до студеното стъкло. Пластмасата е по-топла и не прави толкова конденз. Отвън може да се слага само лятото.
Lutchezar - майстор
Въпросът с конденз не е актуален при мен. Но с жегата е актуален. Топлината в стаята ми е в повече. Стъклата парят. Засега се въздържам от външни щори и тента, затова питам някой има ли впечатления от фолио?
miroki - майстор
Ако е за жега, слагай отвън. Вътре не трябва да има. Някои си обръщат стъклат ана обтарно (които имат К стъко). Вътре е за зимата.
Lutchezar - майстор
Имам нарочно в същата стая един обърнат стъклопакет. Точно с К стъкло. Пренебрежим е ефектът и зиме и лете.
Ал_ - специалист
пет авг 12, 2022 9:44 amLutchezar написа:
затова питам някой има ли впечатления от фолио?
Скептичен бях, но върши работа. Ако обаче го дават за лепене отвътре - слагай го отвътре

Тема "Повишаване изолацията на прозорци с прозрачни пласмасови плоскости." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: