Напишете въпрос свързан със санирането.
dragozow - майстор
Не знам дали е за тук, но да не се излъже някой с капаро за изолация. Лицето е Светлозар Георгиев Русев с ЕГН 901107ХХХХ и фирма Вапс ЕТ(не съществува) и адрес жк Дружба 1, бл 155, вх А, ап 13. Даде цена, взе капаро 2 300 от мен и 2 500 лв от един съсед, докара стиропор за 1 100 лв и изчезна. В началото мрънкаше, щяло да вали, имал друг обект, тази седмица, онази седмица, минаха два месеца, въпреки, че по договор трябва да свършил за един месец. Спря да вдига телефона на втория месец на мен и всички непознати. Дал съм го на СДВР, призоваха го няколко пъти до сега и май ще го пуснат за издирване.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
София, предполагам.. Не че всеки среден град си няма жк Дружба 1...
Съчувствам
chapara - майстор
Даа, ама всеки среден град си няма Калоян Драгозов, Руске😁😂😎
schuldiner - майстор
СДВР не могат да го принудят да си изпълни договора, нито да върне капарото. Заведи иск в съда по местоположение на имота. Ако не ти се занимава с адвокати, може и като частно лице /ама трябва да попрочетеш ЗЗД/.
Ако договорът ти е изряден и срокът е изтекъл, т.е. неизпълнението е лесно доказуемо, имаш право на възстановяване на капарото /задатъка/ в двоен размер. Аз не бих търсил неустойка за имуществени вреди и пропуснати ползи.

Вкъщи исковете ги движи тъщата - като пенсионер почти не дължи такси, има много време за губене /ние в работното време на институциите също сме на работа!/, а и по характер е shaw no mercy. Завери пълномощно на някой подобен и гледай сеир... каквото стане, все файда. И ограничи квалификациите в публикации, щото да не те гонят за уронване престижа и доброто име... Дотук е ОК, само заглавието как започва...

Точно за случаи като този съветвам /включително клиентите си/ след като имат име и ЕГН по договор, да проверяват в Имотния регистър за евентуалнии обезпечения на подобни искове. Дано и въпросният Русев да има имоти на свое име.

Във Варна няма квартал Дружба, па е поне среден град.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 24, 2022 7:26 pmschuldiner написа:

Във Варна няма квартал Дружба, па е поне среден град.

"Св. св. Константин и Елена (курорт) -
Предишното му име „Дружба“ (след 1957 до 1992 г."

Представа си нямах, че вече не е Дружба
Andri01 - майстор
Само дето липсва 1-цата! "...малка подробност но задоволяваща" - казала онази,като я хванали с комшията с голямата играчка! :lol: :lol:
schuldiner - майстор
Е, тя дружбата не беше между момче и момиче, а с един "братски" народ. Това го преживяхме, както и "свети илия" /павлов/.
Хайде да разпуснете малко прецаканите клиенти... Миналата седмица, след одобрена оферта, предавам договор за обсъждане - съсобствениците да прегледат и като са готови, да подпишем. На втория ден ми звънят от едната борса "Тука една количествена сметка от оферта /приложена към договора/ е с твойто име. Къв е тоя?" Клиентът си наел друг изпълнител /нищо лошо/, ама с моите сметки и вече си пазарува. Звъннах му на човека да му кажа, че пускам иск за "разгласяване на лични данни" и да си избере: неустойка 10% от труда по договора или да си отговаря по Закона за личните данни. Тарикатът 6 пъти ми е звънял, обаче съм му забранил номера. Естествено, че няма да пускам иск, нито му искам парите, ама нека се пържи. Фактически аз съм пре@аният, но все тая...
Andri01 - майстор
" Не отваряй очите на глупаците / ?!?! / ,за да не затворят твоите"!!
nork - специалист
ср авг 24, 2022 8:20 pmn_a написа:
ср авг 24, 2022 7:26 pmschuldiner написа:

Във Варна няма квартал Дружба, па е поне среден град.

"Св. св. Константин и Елена (курорт) -
Предишното му име „Дружба“ (след 1957 до 1992 г."

Представа си нямах, че вече не е Дружба
Кака..... Туй още даже не е квартал на Варна :lol:
Па можем да приемем, че съществува такова чудо район завод "Дружба" :partyman:
Стига да не попаднеш на "варненски" брокер и да ти обяснява, че е център :rolleyes: щот от де да знай кат е дошъл преди n години :weedman:
По темата:
Такива несретници се гонят до дупка по устав, после и останало..... Б*й, ие*ан и т.н. :axe:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 24, 2022 10:34 pmnork написа:
...
Такива несретници се гонят до дупка по устав, после и останало..... Б*й, ие*ан и т.н. :axe:
Абе напоследък страшно зачестиха. Някои с умисъл, някои без... Необяснимо, просто.
Народът изтреще

Тема "Измама с топлоизолация от Светлозар Георгиев Русев" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: