Напишете въпрос свързан със санирането.
ivan.ginchev - помощник
Здравейте,
Бих искал да Ви помоля за мнение/споделяне на опит за оптимални варианти за външна изолация на външни стени на къща изградени от двоен зид с единички плътни тухли. Къщата е на 2 етажа с 3 бетонни плочи и мазе вкопано в земята излизащо над почвата 70см след, което е поставена първата плоча. Целта е да се направи максимално ефективна изолация. Ще бъда благодарен на всякакви мнения и съвети, също и на споделен опит и знания.
Благодаря за вниманието.
mrsch66 - специалист
Има ли бюджет или събираме инфо как да стане най евтио и най качествено ама и двете наведнъж не става.
шоп - майстор
съб сеп 17, 2022 4:49 pmivan.ginchev написа:
Целта е да се направи максимално ефективна изолация.
Слагай 20 см ЕПС или 15 см каменна вата. Какво има за чудене?!
ivan.ginchev - помощник
съб сеп 17, 2022 6:01 pmmrsch66 написа:
Има ли бюджет или събираме инфо как да стане най евтио и най качествено ама и двете наведнъж не става.
Събираме информация как да стане оптимално, не говорим за най-евтино. Относно плътност на матетиала, плоскости с графит или без? Цяла система на някой от производителите? Средства ще бъдат отделени за да се направи както трябва.
ivan.ginchev - помощник
съб сеп 17, 2022 7:18 pmшоп написа:
съб сеп 17, 2022 4:49 pmivan.ginchev написа:
Целта е да се направи максимално ефективна изолация.
Слагай 20 см ЕПС или 15 см каменна вата. Какво има за чудене?!
20cm EPS, но има много варианти за плоскости от този материал, много различни плътности и показатели.
nelina_london - специалист
Ако ще е EPS ,всички големи марки (Баумит,Вебер,Аустротерм) на родния пазар имат добро качество .При избор на 20 см ,стиропор с плътност 15-18 кг ,си е достатъчно добър .Графитеният ,от друга страна , не е това ,което би трябвало да е .Тук може някой да ме конфронтира ,но ако види качеството на чужбинския ,ще се убеди, че съм права .
Обаче, ако ще се слага подобаваща дебелина изолация ,а тази на тавана няма да отговаря на нея ,или дограмата е нисък клас ,цялото упражнение се обезсмисля в голяма степен .
ivan.ginchev - помощник
пон сеп 19, 2022 12:16 amnelina_london написа:
Ако ще е EPS ,всички големи марки (Баумит,Вебер,Аустротерм) на родния пазар имат добро качество .При избор на 20 см ,стиропор с плътност 15-18 кг ,си е достатъчно добър .Графитеният ,от друга страна , не е това ,което би трябвало да е .Тук може някой да ме конфронтира ,но ако види качеството на чужбинския ,ще се убеди, че съм права .
Обаче, ако ще се слага подобаваща дебелина изолация ,а тази на тавана няма да отговаря на нея ,или дограмата е нисък клас ,цялото упражнение се обезсмисля в голяма степен .
Дограмата ще бъде Рехау с профил генео и троен стъклопакет с поне ендо нискоемисионно стъкло(все още не е взете решение дали да бъде 4 сезона ниско емисионно и бяло или 2 ниско емисионни външни и едно бяло вътре).
Изолацията на покрива ще бъде с вата( тук също приемам съвети за дебелина и плътност, дали е добър вариант да се използва пръскана пяна, която да напълни и изравни между гредите? или може би XPS заради по-ниското тегло за да не се товари конструкцията и с каква дебелина и плътност да бъде?), като на плочата в подпокривното пространство ще се положи XPS.
Какво е мнението ви за ситемите на Марисан или Рьофикс?
nelina_london - специалист
Покривна вата препоръчвам Ursa SF38 като цена - качество. Сега ако искате каменна или някоя с още по-добър коефициент ,избор голям. Приятел в Канада ми е казвал,че пръсканата изолация е добра ,но трябва да се положи от много добър професионалист ,защого много неща могат да се объркат .Ако намерите такъв на местна почва ,защо не .
Ще има ли големи остъклявания ? Мен Генеото не успя да ме грабне ,след като офертата за него бе 40% по-висока от Синего и същевременно ,дори малък прозорец на баня не може да мине без армировка .Отделно,че с армировката коефициентът Uf става една идея по-лош .
Рьофикс мазилките са ОК ,за Марисан все още не мога да дам мнение от опит .Иначе една и съща марка и подвид мазилка ,може да бъде коренно различна ,в зависимост от държавата производител .Поради тази причина слагам реномирани мазилки в графата ОК ,защото си е жив късмет каква партида ще се падне .Шпакловките докарват по-добро качество.
Щом целите висока енергоефективност,предполагам сте изчели раздела за пасивно строителство .Там има много информация .
radius - майстор
И не си купувайте, като мен, епс Баумит 14.4 кг кубика, при декларирани 15-18.
Подлагай всичко на съмнение - Паулу Коелю :cool:
schuldiner - майстор
пон сеп 19, 2022 8:14 pmradius написа:

Подлагай всичко на съмнение - Паулу Коелю :cool:
това коелю ли го е писал?

Изолацията на покрива ще бъде с вата( тук също приемам съвети за дебелина и плътност, дали е добър вариант да се използва пръскана пяна, която да напълни и изравни между гредите? или може би XPS заради по-ниското тегло за да не се товари конструкцията и с каква дебелина и плътност да бъде?), като на плочата в подпокривното пространство ще се положи XPS.
Хайде и тука изолация хем на покрива, хем на пода. Последно студен или топъл покрив?

Тема "Изолация на външни стени от тухли единички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: