Напишете въпрос свързан със санирането.
radius - майстор
пон сеп 19, 2022 8:43 pmschuldiner написа:
това коелю ли го е писал?
Ти па сега, мисли алегорично.
nelina_london - специалист
Насилих се да прочета две негови известни книги ,по препоръка от английски колега ....еми...сигурно , защото не съм манекенка ,не можах да ги оценя .
Нашият Баумитски EPS бе средно 15-16 кг .И само 1 м2 от 250м2 , бе с плътност 18 кг .Специално го изтеглих ,защото докато премятах всички листове , ми направи впечатление .
ivan.ginchev - помощник
пон сеп 19, 2022 6:18 pmnelina_london написа:
Покривна вата препоръчвам Ursa SF38 като цена - качество. Сега ако искате каменна или някоя с още по-добър коефициент ,избор голям. Приятел в Канада ми е казвал,че пръсканата изолация е добра ,но трябва да се положи от много добър професионалист ,защого много неща могат да се объркат .Ако намерите такъв на местна почва ,защо не .
Ще има ли големи остъклявания ? Мен Генеото не успя да ме грабне ,след като офертата за него бе 40% по-висока от Синего и същевременно ,дори малък прозорец на баня не може да мине без армировка .Отделно,че с армировката коефициентът Uf става една идея по-лош .
Рьофикс мазилките са ОК ,за Марисан все още не мога да дам мнение от опит .Иначе една и съща марка и подвид мазилка ,може да бъде коренно различна ,в зависимост от държавата производител .Поради тази причина слагам реномирани мазилки в графата ОК ,защото си е жив късмет каква партида ще се падне .Шпакловките докарват по-добро качество.
Щом целите висока енергоефективност,предполагам сте изчели раздела за пасивно строителство .Там има много информация .
Ще има големи остъкления, ще има прозорец широк 3м висок 2.5 метра. Повечето прозорци са широки 2м и високи 1.5м.
Какво бихте препоръчали за профил за дограма с добро число за изолация?
Пасивното строителство - да, но в моят случай ще се обновява стара къща, която е "много" здрава и няма ниакакъв смисъл да бъде събаряна и заменена с нова. Какво е мнението ви за EPS на мокрива? Бих могъл да взема 20см и за там като се нареди между гредитеи след това да се затвори с паронепропусклива мембрана с алуминиево фолио и след това гипс картон?
ivan.ginchev - помощник
пон сеп 19, 2022 8:43 pmschuldiner написа:
пон сеп 19, 2022 8:14 pmradius написа:

Подлагай всичко на съмнение - Паулу Коелю :cool:
това коелю ли го е писал?

Изолацията на покрива ще бъде с вата( тук също приемам съвети за дебелина и плътност, дали е добър вариант да се използва пръскана пяна, която да напълни и изравни между гредите? или може би XPS заради по-ниското тегло за да не се товари конструкцията и с каква дебелина и плътност да бъде?), като на плочата в подпокривното пространство ще се положи XPS.
Хайде и тука изолация хем на покрива, хем на пода. Последно студен или топъл покрив?
Ще се слага настилка на тази плоча, има достатъчни височина за да се обособи помещение, затова възнамерявам да заложа XPS под настилката.
Lutchezar - майстор
Дебелината на покривната изолация е обикновено 40-50 см. Нали не искате да губите топлина или да ви нагрява от покрива?
ivan.ginchev - помощник
Не съм мислил за толкова дебела изолация закрепена под покривната ламперия. Това няма ли да бъде прекаленно голямо тегло в комбинация с панелите поставени върху покрива? За да се закрепи такава дебелина предполагам ще е нужно да се изгради допълнителна конструкция
nelina_london - специалист
Разбирам ,че обновявате стара къща ,но виждам, че ше правите изолациите както трябва ,а затова е писано много в раздела за ПК .
Щом ще имате толкова голям прозорец ,предполагам ,че ще е с цяло стъкло .Ако ще е ПВЦ дограма ,може би наистина Генео или новият вид Кьомерлинг (алу нещо си ,който е пвц и алуминий в едно ,не е ал.капачка ) .Обаче ,ако аз трябваше да слагам пак дограма щеше да е алуминиева .Вярно ,с малко по-лош коефициент, но при големи остъклявания е по - надеждна и общия коефициент Uw пада с ниско Ug .
Не виждам смисъл между гредите да има EPS .За там си е ватата .Еднакви топлотехнически спецификаци + негоримост .
Ватата е лека ,няма проблем и 1м да сложите .Да,между стандартни греди ,няма как да се закрепи .При нас има допълнителни греди ,наковани напречно .Нищо не пречи да се прихване и по друг начин .Най-общо ,изолацията на покрива ,трябва да е ×2 на изолацията на стените .Но,погледнете мнение ,в което ви питат ,защо изолирате и между гредите и над плочата .
Нашият покрив е с 35 см вата между гредите (няма плоча ) и е достатъчно за Пловдивския ни климат зимата .Лятото ,като добавя и черните керемиди, на втори етаж температурата е +1 ,над тази на първи .
ivan.ginchev - помощник
Ще премахна излоацията от последната плоча и ще инвестирам в по-дебела изолация на покрива.
Относно външната изолация искаме да я направим както трябва, защото плътните тухли не са дожър изолатор, а възнамеряваме да живеем в тази къща целогодишно. Относно дограмата гледам генео заради армировката - да, благодаря предложението, ще разгледам и алуминиеви профили. На първия етаж еиният голям прозорец ще бъде с две плъзгащи крила, които ще водят към веранда/тераса. Всички прозорци са с южно излоцение като в северната страна е разположено вътрешното сълбище, там мисля за варианти за допълнителна изолация ако е необходимо.
Какво е мнението ви за комините? В миналото къщата се в отоплявала с печки на дърва. Ние няма да изпозлваме камина или печка на дърва. Да запазим ли комините и да ги използваме за аспирация в кухненската част? В момента събирам информация какви са възможностите да се направи добра вентилация и възможност за рекуператор, така и така ще се къртив всичко.
nelina_london - специалист
Нямаме комин ,но знам ,че трябва да се направи някаква затваряща го клапа ,за да се изолира от студения въздух ,ако не се ползва .
Нашият отдушник ,тип комин ,в който са вкарани рекуператора,кухненския аспиратор и отдушника на канализацията е затворен с ОСБ ,като на него са изрязани точни кръгове за споменатите тръби и по спомен ,съм блъскала каширана вата ,между плоскостта и гипскартонения таван на втори етаж .
Когато външната изолация е 20 см,няма значение какви са тухлите .Дори при единичките акумулиращия ефект ще е по-добър .
При стара къща с подходящо изложение ,само терасите и бетонените стрехи са в минус ,за да се постигне възможно най-добра енергоефективност .Е,разбира се и височината на стаите би могла да е проблем ,ако се изолира пода и под плочата .
ivan.ginchev - помощник
При нас няма бетонна стреха - сечак е накован с дървени летвички. На последната плоча е зидан зид, в който са застопорени гредите на стряхата.
Терасите, да обмислям да го облепя с XPS от всички страни. Няма да мога да сложа много дебел на пода за да не вдигне много нивото, но мисля, че 50мм ще застанат добре там.
Височините на стаите са малко над 2.75м от плоча до плоча, като мазилката на таваните е малко под 2см и не мисля да я свалям. Изолация на таваните в стаите отново вата ли ползвате и колко дебела?

Все още търся решение за вкопаното в земята мазе вкопано е около 1.1м като излиза над земята 70см след което е площата. Пода е с транбованата глина, и ще го вкопаем още 35см за да можем да положим хидроизолация, топлоизолация и да се направи замазка. Не ми се иска да копая отвън около къщата, а и има бетонни пътеки. Влага не е имало, мазето е сухо без никакви следи от влага, мухъл и тн. Дали е добра идея да се направи вътрешна хидро и топло изолация на стените на мазето?

Тема "Изолация на външни стени от тухли единички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: