• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
Преди години е имало традиция от натрупания опит. Сеги нема време за трупане на опит.
Докато да натрупаш опит и технологията и материалите се променили. :rolleyes:
EDI - майстор
Истина е , не е хумор.Ако сметнеш колко вода има в двуетажна, айде, едноетажна къща при строежа......требе да иде нейде таз вода, пък и време и требе на таз зидария и за други неща...
hidrazin - майстор
На Wienerberger тухлите Porotherm ги дават да се зидат без разтвор във вертикалната фуга щото били с нут и федер... :?
Гарантирам че като застана до такава стена и отвън духа вятър - не моа си запаля цигарата.
Така че няма ли мазилка или поне да са запълнени фугите няма проблем да ти изкара и контактите от кутиите. :-D
Не съм много в час с материята но не трябва ли върху ватата да има паропропусклива мембрана?
Хем да пропуска влагата навън, хем да не пуска вятъра навътре?
Освен ако няма специална вата за целта която си върви с покритието/мембраната.
:partyman:
chapara - майстор
Поставя се мембрана и то сериозна, или по точно трябва, но тя е сериозна цифра😎 Вентилируема значи вентилира ватата, но не и помешенията😁😅
schuldiner - майстор
Принципно херметичност се доказва с door blower test, обаче като се зарових в стандартите EN, все отивам на пасивни къщи. Пробвах през системи за управление на качеството ISO и същия бошлаф. Възможно е сертифициралата строителя компания “да вземе отношение“, но силно се съмнявам. Очевидно жилището трябва да се уплътни, но дали ще е с кръпки частичен ремон или нацяло, само специалист може да препоръча, при това след сериозно обследване. Нещо ми подсказва, че всичко ще е за сметка на собственика.

Има по–дълъг път чрез съда, но за това трябва консултация другаде. Аз не бих се доверил същият строител да ми оправя проблемите, има и такъв вариант. Може в иска да се предвиди ремонтът да се извърши от собственика за сметка на строителя, като средствата за това да се обезпечат предварително, преди крайното решение...
PIP - майстор
При начина на зидане у нас, който на практика е редене на тухли една върху друга за пълнеж трябва поне едната страна да е измазана. Аз също не измазах къщата и ме е яд, не духа, понеже съм запълвал в последствие всичко драстично и се старах с изолацията, но това което най-много ме дразни е шумоизолацията, няма плътност и звука минава много лесно.
вт ное 22, 2022 8:40 amschuldiner написа:
Принципно херметичност се доказва с door blower test, обаче като се зарових в стандартите EN, все отивам на пасивни къщи. Пробвах през системи за управление на качеството ISO и същия бошлаф. Възможно е сертифициралата строителя компания “да вземе отношение“, но силно се съмнявам. Очевидно жилището трябва да се уплътни, но дали ще е с кръпки частичен ремон или нацяло, само специалист може да препоръча, при това след сериозно обследване. Нещо ми подсказва, че всичко ще е за сметка на собственика.

Има по–дълъг път чрез съда, но за това трябва консултация другаде. Аз не бих се доверил същият строител да ми оправя проблемите, има и такъв вариант. Може в иска да се предвиди ремонтът да се извърши от собственика за сметка на строителя, като средствата за това да се обезпечат предварително, преди крайното решение...
Благодаря за съвета, някаква идея за експерт към когото да се обърна?
За door blow test се опитах да намеря фирма, но без успех. На пуснат абсортбатор стигнам разлика в налягането 1-2 Pa и се чува здраво свистене от дограма, контакти, дори ъглите на стаята.
Сградата е завършена, мачът е свирен, но въпреки това искам да видя какво може да се направи. Без да разбера какъв е стандарта, не знам как и да започна да процедирам по съдебен път.
schuldiner - майстор
Не го написах като линк, понеже и на мен ми излиза само една Бг фирма и звучи като директна реклама :) Говорят само за пасивни къщи и въобще не видях на сайта им инфо за експертна оценка на обикновени сгради
Затова разсъждавам в посока системи за управление на качеството и контрол от този, дето ги сертифицира. Имал съм контакти с такива фирми преди години, мога да кажа че си държат на сертификатите и на реномето, та резултат може и да има.
Не знам колко страшно е фактическото състояние, но както ми се струва, става въпрос за ремонт от десетки хиляди лева, затова не бих се колебал да заведа иск в съда. Там вече съветите само от специалист. Като насока вече казах – не бих рискувал същият строител да замазва проблема, щото това ще направи, а ще търся пълно възмездяване на ремонта и свързаните с него неудобства. Самият иск може да е база за споразумение с добро обезщетение.

За измекярите никаква милост, от тях страдат както собствениците, така и добросъвестните строители.
  • 1
  • 2

Тема "Духане от контакти и ъгли на пода при окачена фасада" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: