Напишете въпрос свързан със санирането.
raptor1987 - помощник
Здравейте, има една терася, която е..."кофа за боклук".Снимка
Терасата е вече изчистена и готова за изолация.
Помещението с голямия прозорец е кухня, а с малкия баня.През студените дни стените са брутално ледени, конденза вътре е ужасен.
Стените са около 14кв.м.Искам да ги изолирам с 10см.стиропор, прозорците ще обърна с 2см.xps.
Въпроса ми е следния.Като пари няма да струва много, защото квадратурата е малка, но се чудя струва ли си да дам някой лев повече за сив стиропор, или да си карам с белия?
Мисля да лепя с пяна, защото ще е по бързо и лесно.
Трябва ли преди това да грундирам стената, или като се лепи с пяна може и без грунд?
Ако може да ме посъветвате на кои призводители да се спра.Виждам, че шпакловката има голяма разновидност, от 20+ и 10+ лв., но в описанието нищо различно и не знам ня коя да се спра.
Lutchezar - майстор
Ако е панелка с 10 см. нищо не правиш. 20 см. за да с усети. Което обаче е дебело. Препоръчвам плътна вата дюбелирана и измазана със мрежа. Над 10 ще е е, но под 20 и ще се изолираш от външната температура. Ценово ще е малко по-скъпо.
Алтернативно съм виждал с 10 см фибран външно, което не правеше конденз вътре, виждал съм и с 5 см фибран вътрешно. Зимата и лятото на двете места беше добре. И двете панелки 5/4 етаж и на ветровито.
raptor1987 - помощник
вт фев 21, 2023 6:38 pmLutchezar написа:
С вата вече ми идва доста скъпо.
Стената е тухла, 1-ка на два реда.Задължително външно ще се излира, защото не ми се намалява вече малкия обем на помещенията.
5kof - специалист
Наша милост направихме 10см фибран външно плюс 5см пак фибран отвътре. Знам, че много специалисти ще кажат, че фибран отвътре не е за предпочитане. Но вече 14г. схемата работи и сме доволни. Като се преселя във вечните ловни полета собствениците след мен да го магерат, както им е удобно. За времето, когато ние го правихме тази изолация беше топец. И все още е такава.
шоп - майстор
Слагай 10 см стиропор външно, сложи и на тавана на горната тераса, че е огромен термомост и си свиркай.
С пяна е Ок, но слагай и дюбели.

За шпакловачна смес си търси такава с фибри.
Успехи!
chapara - майстор
ср фев 22, 2023 8:14 amшоп написа:
Слагай 10 см стиропор външно, сложи и на тавана на горната тераса, че е огромен термомост и си свиркай.
С пяна е Ок, но слагай и дюбели.

За шпакловачна смес си търси такава с фибри.
Успехи!
+1
Като бюджетно решение е идеално. Наблегни на дебелината на лепилото, за да не се получават нежелани пробойни от леки удари
miliad - майстор
При мен едната фасада е изцяло в терасата. Като правих изолацията ползвах някакво бяло лепило. Шпакловах дебело на две ръце, и после трета декоративна. Отгоре директно боядисах с фасаген и съм така вече над 10 години.
raptor1987 - помощник
А при положение, че ще лепя с пяна трябяа ли да грундирам стената, или не?
шоп - майстор
ср фев 22, 2023 6:10 pmraptor1987 написа:
А при положение, че ще лепя с пяна трябяа ли да грундирам стената, или не?
Зависи от основата.

Тема "Частична изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: