Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,
Правя цялостен ремонт на панелен апартамент и искам да помоля за малко акъл.
Балкона на кухнята има наклон и дебелината на възможнатаизравнителна замазка е от 1.5 до 4см.Отгоре ще има плочки.
Искам да е поне малко топлоизолиран, понеже долния балкон макар и затворен не се отоплява. И стигнах до 2 варианта:
-Изравнителна замазка от полистиролбетон.
XPS половината 2см, другата половина 1см и отгоре тънка замазка с фина метална мрежа или стъклофибърна мрежа.
chapara - майстор
Второто в този му вариант го забрави!
kozl - майстор
Щом има наклон балкона, предполагам има и замазка за наклон.
Провери дебелината на замазката за наклон.
Този полистирол бетон какво представлява?
Има некаква закачка в думите полистирен, полистирол.
Но това което сме ползвали като лек топлоизолиращ бетон не става за такива малки дебелини и няма здравина, та в-у него си трябва замазка.
Та може би по-удачно разбиване на замазката за наклон, XPS за топлоизолация и тънкослоен армиран пласт за замазка от гъвкаво лепило за плочки 10-15 мм или тънка армирана замазка с полимерцимент.
chapara - майстор
съб мар 18, 2023 7:33 amkozl написа:
Та може би по-удачно разбиване на замазката за наклон, XPS за топлоизолация и тънкослоен армиран пласт за замазка от гъвкаво лепило за плочки 10-15 мм или тънка армирана замазка с полимерцимент.
Започна с фантазиите!
kozl - майстор
съб мар 18, 2023 9:32 amchapara написа:
съб мар 18, 2023 7:33 amkozl написа:
Та може би по-удачно разбиване на замазката за наклон, XPS за топлоизолация и тънкослоен армиран пласт за замазка от гъвкаво лепило за плочки 10-15 мм или тънка армирана замазка с полимерцимент.
Започна с фантазиите!
И защо?
Такава "фантазия" правих в-у монолитна плоча на усвоен балкон. Долния балкон остана отворен и не се съгласиха да се лепи изолация на тавана им. Така че трябваше изолацията да е в пода и да няма разлика в нивата м-у приобщения балкон и помещението до него. Помести се XPS 40 мм и в-у него армирана замазка от лепило за плочки 10-15 мм, в-у която са лепени и теракотни плочки.
За над 20 г. има вече 1 счупена плочка от един дограмаджия де си изтърва чука в-у пода.

За полимерцимента може да се приеме като неосъществена моя фантазия, защото не съм ползвал до сега. Но като гледам капаците на шахтите, направени с полимерцимент - еми по-здрави са от тези с портланд цимента, та за това си пофантазирах.
chapara - майстор
съб мар 18, 2023 10:39 amkozl написа:
съб мар 18, 2023 9:32 amchapara написа:
съб мар 18, 2023 7:33 amkozl написа:
Та може би по-удачно разбиване на замазката за наклон, XPS за топлоизолация и тънкослоен армиран пласт за замазка от гъвкаво лепило за плочки 10-15 мм или тънка армирана замазка с полимерцимент.
Започна с фантазиите!
И защо?
Такава "фантазия" правих в-у монолитна плоча на усвоен балкон. Долния балкон остана отворен и не се съгласиха да се лепи изолация на тавана им. Така че трябваше изолацията да е в пода и да няма разлика в нивата м-у приобщения балкон и помещението до него. Помести се XPS 40 мм и в-у него армирана замазка от лепило за плочки 10-15 мм, в-у която са лепени и теракотни плочки.
За над 20 г. има вече 1 счупена плочка от един дограмаджия де си изтърва чука в-у пода.

За полимерцимента може да се приеме като неосъществена моя фантазия, защото не съм ползвал до сега. Но като гледам капаците на шахтите, направени с полимерцимент - еми по-здрави са от тези с портланд цимента, та за това си пофантазирах.
От здравите капаци половинката ми си счупи ръката и очилата плюс още куп наранявания и осъдихме общината!!

Това с лепилото е скъп и според спецялисти в специалноста неподходящ вариант (немски инжинери). Ако е толкова добро, сериозен съм, може да го патентоваш. Аз лично за сега оставам на патентовани изпълнения, защото иначе ми звучи като: Една жена на пей
ката на пазара каза....
В немския вариант основна роля играе теглото на замазката и мрежата!
Ноо, всеки си ,,преценя" - отвратителен изказ😲

Тема "Топлоизолация и изравнителна замазка на усвоена лоджия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: