• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Киррил - специалист
Жената е намерила фирма която ще полага външна топлоизолация , но ме смущават отрицателните нощни температури -2/-7 гр. при дневни 3-4 гр. Намира се в София.
Има ли проблем полагане при тези температури или няма проблем?
Мисля, че не е удачно.
Jacomo - специалист
На лепилата им дават да се полагат над 5 градуса. То през деня е над 5, а вече положеното лепило нали ще е топлоизолирано за през нощта :D :D :D
joro_kem - специалист
срещал съм (не помня къде) PU пяна за използване при ниски температури, но не знам дали е за полагане на ТИ или за обща употреба
ivanovbg - майстор
Може да се изолира и с пръскане на пяна. Например Полинор. Проблема после е финиша щот не става равно и май единствения вариант е със сайдинг. Не съм наясно може ли с мазилка отгоре
ср ное 22, 2023 4:12 pmКиррил написа:
Жената е намерила фирма която ще полага външна топлоизолация , но ме смущават отрицателните нощни температури -2/-7 гр. при дневни 3-4 гр. Намира се в София.
Има ли проблем полагане при тези температури или няма проблем?
Мисля, че не е удачно.
Не, не е удачно в диапазона -2 до +4 градуса.
Не бих рискувал и с шпакловаката, ако прогнозата не е за температури над 5 градуса поне три последователни денонощия.
nelina_london - специалист
В Англия под 5° не се правеше ТИ и всичко свързано с нея. Зимата може да се работи ,но само когато температурите са по-високи .Ако фирмата /бригадата е съгласна с това .Миналата зима , например , можеше да се работи в поне 50% от дните .
radius - майстор
С 2 думи - удачно е за който я полага, не и за който плаща.
torbalan - Дървен философ
Минималната температура трябва да е над 5 градуса по Целзии.
Иначе търговците не уважават гаранцията на лепилата и мазилките. А то си е и логично де.
Киррил - специалист
Както и очаквах, при тези температури не трябва да се работи.
Отказахме полагането за пролетта.
schuldiner - майстор
Ако целта е да се спечели една зима с ТИ, може да се лепи с пяна, а за финиш - една ръка с мрежа и нещо запечатващо /фасаген или грунд/. То и само на стиропор може, ама напролет задължително да се престърже.
  • 1
  • 2

Тема "Удачно ли е да се полага външна топлоизолация при отрицателни температури?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: