Напишете въпрос свързан със санирането.
anmoll - специалист
Ще правим покрива на блока, в няколко апартамента на последния етаж на тавана е избила влага. Строителството е старо на 35-40 години монолитно и сравнително добро и здраво. Покрива е равен с асфалтова заливка.
1. Някой ще ми каже ли с какво се прави изолация на покрив, а да излезне и по-евтино /в блока живеят повече пенсионери/.
2.Колко струва -труд и материали приблизително за блок с три входа? Сигурно и други като нас са минали по този път все някой се надявам да знае.
tokuro - напреднал
зависи от квадратурата,но може да ти направя една приблизителна оферта
prascho - майстор
изолацията на покрива се прави с кинти, колкото повече сложиш, толкова по-добри изолационни качества има. /хартията се прави от вървесина и е добър изолатор/ :-D
anmoll - специалист
Грубо квадратурата на блока е:3х60м2=180м2 /А/
2х60 =120 /Б/
2х60 =120 /В/
за стълбище -10м2 х3=30м2
-------------------------------------------------------------------
общо около 450м2
prascho - майстор
само едно не ми е ясно, кой ще плаща. Щото аз никога не съм живял в апартамент но знам, че българската работа е калпава, а когато става въпрос за обща работа....да не говорим.
anmoll - специалист
tokuro, ако е възможно дай ориентировъчна цена :?
anmoll - специалист
Който живее в блок и е правил общи работи моля да сподели. Например аз събирах пари за ремонт на входа-безпроблемно, входа стана красив, за покрива е по-сложно. Ако пък някой знае за финансиране от общината по някакъв план.... ще съм благодарна за всякакви идеи. :)
anmoll - специалист
Мерси tokuro, :) за приблизително такава сума ставаше на въпрос.

Тема "Ще правим покрива на блока..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: