Напишете въпрос свързан със санирането.
Ivailo
Здравейте, на една от външните стени има чупка. От скоро забелязах, че има мухъл. След като отстраних мазилката открих фуга, която започва от тавана и стига на около 10 см от пода. На места след като я отворих се оказа че има дълбочина от около 3-4см. Блока е строен с пълзащ куфраж. За ремонта ще са нужни алпинисти (ако можете да ми препоръчате фирма, която ще се справи професионално и на разумни цени), но ме интересува какво трябва да нашравя за да затворя тази цепнатина от вътрешнат страна на стаята? Нужно ли е да се разжирява допулнително или може просто да се замаже с цимент или нещо подобно. Не ми се иска да ползвам гипс. Ако может да ми препоръчате техника и материали за целта ще съм ви много признателен.
Osiris - специалист
теракол ще ти свърши работа :?
Стефан - майстор
Или може би първо полиуретанова пяна, след това теракол?
Ivailo
Благодаря за консултацията, но има един проблем. Има няколко вида теракол, това което ми предложиха беше лепило за плочки. Вероятно вие имате в предвид т.н. циментова шпакловка (сива или бяла). В Бриколаж нямат Теракол на Боро но ми предложиха друга цимнтова шпакловка. Да ли ще свърши и тя работа? А и още нещо, нужно ли е да се разширява пукнатината тъй като на места е миниатюрна а на други до 3-4 см дълбочина.
velsi - Почетен майстор
Общо взето състава на всички лепила е май един и същ. Каквото и да вземеш ще ти свърши работа. От разширяване няма нужда. В по-големите участъци е много добра идея да се сложи пяна.

Тема "Проблем с фуга в железобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: