Напишете въпрос свързан със санирането.
EDI - майстор
Аз при нивелирането използвах пирони и канап.Забих 6,7 големи, дълги пирона в стената - на четирите края и няколко по средата.С канапа първо определих къде е най-изпъкнато, сиреч линията на лепене.После сметнах дебелина на стиропора и към 1,2 сантиметра за лепило/стената беше кривичка/, измерих това по пироните и вързах още 2 канапа на двата горни края за линията на панела.После махнах долния канап и остана само този за линията на панела.По него се лепи много лесно, защото можеш да си го движиш от пирон на пирон и така имаш представа за линията по цялата площ на стената.
prascho - майстор
Че то аз мисля да полагам изолацията като зидария. С помоща на нивелир и отвес поставям първо изолационни листове в ъглите на две стени като по този начин ще определя линията по стената и същевременно ще направя така, че ъглите да са 90 градуса. Чрез разминаване си издигам така оформените ъгли до 2.80м. поставям два конеца в двата края на плоскостта от 50/100 мм и лепя по тях. Достатъчно е само първият ред да го нивелирам по хоризонтала и след това нагоре лепя като премествам конците. Разбира се от опит с зидане на газобетон на булме знам, че освен конците в двата края трябва да използвам и мастар/нивелир за да не се получат ръбчета между плоскостите. Иначе без мастара съм абсолютно обеден, че стената ще бъде права /точно така правих ограда от газобетон/, но има вероятност от получаване на ръбчета, които се елеминират с мастар.
Разбира се първо трябва да се постави един голям мастар/нивелир на стената за да се определи до колко е крива и с каква дебелина да се почне с лепилото отдолу.
За целта трябва да си купя един прав ъгъл поне 30 на 70 см. Алуминиев мастар или нивелир поне 2-3 метра.
/не знам до колко съм ясен. Лепя две плоскости в единия край(ъгъл), отидам в другия край на стената лепя още две за да оформя ъгъла. Пускам два конеца. Определям линията на стената. С правия ъгъл си донастройвам двете плоскости на другите стени:)/. За мен това е единствената правилна технология. И до колкото са ми стените под прав ъгъл ще варирам така, че лепителния слой да е до 1 см и да направя прави ъгли:). Мисля, че няма да имам проблем. Цокъла е направен и като гледам ъглите на цокала са прави. Тъкмо ще направя една контрола на майстора.
Ъглите и първи хоризонтален ред оформят ли се, след това ще викам като баш майстора "дай вар/лепило" на баща ми :lol:
Колкото до опита ми със зидарията на газобетон. Комшията ни нави да прави м ограда на две страни. Едната зидах аз по описания метод, другата страна комшията хвана едно турче, което зидаше само с мастар и не ползваше конец. Резултата- моята снета права с леки ръбчета, които изшлайфай. Другата стена без ръбчета и под дъга.
humen - напреднал
Taka, прочетох за една гаранция от Вебер за 10 години и една от изпълнителя пак за 10 години. Да отворим малко диалог по - този повод какво е гаранция? Тя се дава при изпълнение на една топлоизолационна система с материали на фирмата производител, като на всеки един етап се издава протокол от лице на фирмата ( Вебер, Баумит и др.). На снимката се вижда мрежа на Вебер и ЕПС от Марисан Русе, той също ли е включен в гаранцията?
И знаете ли как се процедира с тази гаранцич при проблеми?
humen - напреднал
Taka, прочетох за една гаранция от Вебер за 10 години и една от изпълнителя пак за 10 години. Да отворим малко диалог по - този повод какво е гаранция? Тя се дава при изпълнение на една топлоизолационна система с материали на фирмата производител, като на всеки един етап се издава протокол от лице на фирмата ( Вебер, Баумит и др.). На снимката се вижда мрежа на Вебер и ЕПС от Марисан Русе, той също ли е включен в гаранцията?
И знаете ли как се процедира с тази гаранцич при проблеми?
SHL - специалист
humen написа:
Taka, прочетох за една гаранция от Вебер за 10 години и една от изпълнителя пак за 10 години. Да отворим малко диалог по - този повод какво е гаранция? Тя се дава при изпълнение на една топлоизолационна система с материали на фирмата производител, като на всеки един етап се издава протокол от лице на фирмата ( Вебер, Баумит и др.). На снимката се вижда мрежа на Вебер и ЕПС от Марисан Русе, той също ли е включен в гаранцията?
И знаете ли как се процедира с тази гаранцич при проблеми?
Правилно си забелязал :) Вебер работят с Марисан. А Баумит работят с Аустротерм. Когато съм подал такава гаранция при наличие на проблем, отивам и оправям ВСИЧКО за моя сметка.
humen - напреднал
прав си, че Вебер работят с Марисан, както и ако купиш ИПС с марката на Вебер ще платиш 20 лв. на кубик повече :) Пък нали е все същия.
CASA - специалист
Относно гаранцията от 20 години ми звучи несериозно,въпреки,че и аз съм дал една такава.Но после се замислих и реално в България с подобни системи за топлоизолация се работи от 5 години.Фирмите производители дават гаранция на матерялите 10години,но само при правилно поставяне.От опит знам,че винаги стават грешки и недомислици,пък и майката природа си знае свойто.Не съветвам никого,който иска професионално да се занимава с топлоизолации да дава повече години отколкото е работил с такива матеряли и се е обедил в техните качества,а и в своята работа!За пример ще дам гаранциите на някои ел. машини в строителството.Повечето евтини марки дават гранции от по 3 години,но когато прочетете гаранционните условия ще се позамислите много.Но производители като Хилти дават една година пълна гаранция.Ако нещо се повреди на машината без значение какво,стига да не е умшлено ви го отремонтират за тяхна сметка.
Не казвам,че е на 100% непрофесионално да се дават гаранции за подобни срокове,но за такъв период се изисква и правилно поддържане и експлоатиране на продукта.Фирмата изпълнител следи във времето продуктът си и може да го доразвива според предназначението му и технологиите.Но тук цените са сериозни!
SHL - специалист
CASA написа:
Относно гаранцията от 20 години ми звучи несериозно,въпреки,че и аз съм дал една такава.Но после се замислих и реално в България с подобни системи за топлоизолация се работи от 5 години.Фирмите производители дават гаранция на матерялите 10години,но само при правилно поставяне.От опит знам,че винаги стават грешки и недомислици,пък и майката природа си знае свойто.Не съветвам никого,който иска професионално да се занимава с топлоизолации да дава повече години отколкото е работил с такива матеряли и се е обедил в техните качества,а и в своята работа!За пример ще дам гаранциите на някои ел. машини в строителството.Повечето евтини марки дават гранции от по 3 години,но когато прочетете гаранционните условия ще се позамислите много.Но производители като Хилти дават една година пълна гаранция.Ако нещо се повреди на машината без значение какво,стига да не е умшлено ви го отремонтират за тяхна сметка.
Не казвам,че е на 100% непрофесионално да се дават гаранции за подобни срокове,но за такъв период се изисква и правилно поддържане и експлоатиране на продукта.Фирмата изпълнител следи във времето продуктът си и може да го доразвива според предназначението му и технологиите.Но тук цените са сериозни!
Гаранцията не е за 20 години, а за 10. Сигурно грешно съм се изразил. Имах предвид, че Вебер дават 10 и аз успоредно с тях 10 за труда. Тоест гаранцията е двойна ( един път от страна на Вебер за материали и втори път от моя за труд ) за 10 години.
Точно в този момент оферирам две къщи до София и гаранцията ще бъде съставена по същия начин.
CASA - специалист
SHL написа:
CASA написа:
Относно гаранцията от 20 години ми звучи несериозно,въпреки,че и аз съм дал една такава.Но после се замислих и реално в България с подобни системи за топлоизолация се работи от 5 години.Фирмите производители дават гаранция на матерялите 10години,но само при правилно поставяне.От опит знам,че винаги стават грешки и недомислици,пък и майката природа си знае свойто.Не съветвам никого,който иска професионално да се занимава с топлоизолации да дава повече години отколкото е работил с такива матеряли и се е обедил в техните качества,а и в своята работа!За пример ще дам гаранциите на някои ел. машини в строителството.Повечето евтини марки дават гранции от по 3 години,но когато прочетете гаранционните условия ще се позамислите много.Но производители като Хилти дават една година пълна гаранция.Ако нещо се повреди на машината без значение какво,стига да не е умшлено ви го отремонтират за тяхна сметка.
Не казвам,че е на 100% непрофесионално да се дават гаранции за подобни срокове,но за такъв период се изисква и правилно поддържане и експлоатиране на продукта.Фирмата изпълнител следи във времето продуктът си и може да го доразвива според предназначението му и технологиите.Но тук цените са сериозни!
Гаранцията не е за 20 години, а за 10. Сигурно грешно съм се изразил. Имах предвид, че Вебер дават 10 и аз успоредно с тях 10 за труда. Тоест гаранцията е двойна ( един път от страна на Вебер за материали и втори път от моя за труд ) за 10 години.
Точно в този момент оферирам две къщи до София и гаранцията ще бъде съставена по същия начин.
Успех!И дано ти спори!
SHL - специалист
CASA написа:

Успех!И дано ти спори!
От твойта уста в божиите уши.... :winkgrin2:

Тема "боята???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: