• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
velsi - Почетен майстор
Може да се направи с мозайка (само бяла!) и цимент 1:1 Полагаш и валираш с метален валяк. Не шлайфаш после. Имам така направена плоча 40 кв. м преди 10 години. Перфектна хидроизолация и добър външен вид. Много здраво!
galin.com - специалист
С риск да изглежда като повторение на мнението на Велси - Мозайка.
Бяла, черна, шарена на форми каквото ти хрумне. На вилата имаме шарена с фигура, гадно се правят формите, но кара вече 28 година на открито и няма мърдане. Само че е шлайфана с дисков шлайф. Фигурата е така подбрана, че да се избягнат големи площи, при които е възможно пропукване. Адски здраво нещо е мозайката. Само не знам някой дали се навива да прави все още.
velsi - Почетен майстор
Съгласен съм, но не случайно съм написал само бяла мозайка. Бялата мозайка е натрошен мрамор, който всички знаем, че е много здрав, докато черната не знам от какъв камък е, но той е много трошлив. По същата причина съвременните строителни лепила са по-здрави от класическото пясък+цимент. Достатъчно е да се вгледаме в шепа пясък, за да забележим колко разнородни частици има в него. В готовите лепила пясъка е кварцов, тоест еднороден и постигнатите резултати са много по-добри.
imarh - специалист
Трябва ми мръсно, бързо и евтино решение. Мисля си за рядка смес от теракол, ц200 и вода, която директно да изсипя, докато не покрия и най-високата издутина(+/-1см). Подът е от здрав неронлив бетон, но на вълнички(като теглен с мастар) и не е водоравен. Преди това ще се грундира с "Бетон Контакт" на Теразит в/у който имам положителни наблюдения. Какво мислите за сместа и трайността и?
  • 1
  • 2

Тема "Замазка на плоча на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: