• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
prascho - майстор
Специално за Стефан една скромна оферта за материали. Ако се ползва стиропор Аустротерм с плътност 18, лепило Мастер термо, шпакловка Мастер фибро, Мрежа стъклофиберна и суха мазилка Денел или Мастер драскана няма да излезе повече от 15-16 лв/м2 барабар с ддс и дюбелите.

/не съм наясно с разходната норма на сухата мазилка, но без нея цената е около 12 лв с дюбелите и плътност 18 кг/м3/.

Прикачен файл

argo2.jpg
Склад до нас!
argo2.jpg (115.64 KиБ) Видяна 8644 пъти
prascho - майстор
Ето и една оферта с труд като материалите фирмата ги купува от същия склад!!!

Да попитам какво се води "котва за изолация"?? За първи път виждам този термин.

Прикачен файл

toploizolaciq.jpg
toploizolaciq.jpg (59.08 KиБ) Видяна 8640 пъти
prascho - майстор
При положение, че няма загуба на материали!!!

Прикачен файл

bez_zagubi1.jpg
bez_zagubi1.jpg (101.69 KиБ) Видяна 8457 пъти

Прикачен файл

bez_zagubi.jpg
bez_zagubi.jpg (96.58 KиБ) Видяна 8457 пъти
prascho - майстор
Дистрибутор на Баумит и Вебер даващ смешните 5% отстъпка от базовите цени посочени в сайтовете на фирмите производители.

Въведох промени, ще помоля модераторите да изтрият мненията с коментар "Да се изтрие".

Любопитен факт: темата се вижда в гугъл при въвеждане на словосъчетанието "топлоизолационна система".

Прикачен файл

weber.jpg
Лепилото 460П е 16,48 лв/торбата. Пропуснал съм да извадя 5%-та.
weber.jpg (72.86 KиБ) Видяна 8457 пъти
Последна промяна от prascho на съб мар 29, 2008 12:57 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
prascho, БРАВО БРАВО БРАВО! Страхотен си, че си събрал информацията, че я постна! Браво!
prascho - майстор
Получените оферти си личат. Таблиците /имам още няколко:-D / аз съм ги правил на база анализ на резултатите и интересуване за съответния процент отстъпка даден ми от дистрибуторите. Надявам се, че не Ви обиждам с направените математически изчисления.
pipbel - майстор
Какво си говориш бе - върха си. Продължавай така.

Само дето ми прави впечатление никъде никой не казва и не гарантира за плътността !!! на ЕПС-а си.
А това има голямо значение
prascho - майстор
Интересното в случая е, че за да бъдеш уверен в получената гаранция за плътността трябва от фирмата производител да пише, че точно определеното количество стиропор е произведено на съответната дата с определени характеристики. Трудно ще намериш подобен дистрибутор. Ако ми намериш лабораторни сравнения на стиропор на различни фирми в структурно отношение цена няма да имаш :)
Последна промяна от prascho на пет мар 28, 2008 2:22 am, променено общо 1 път.
$64EN - специалист
дано не се сърдиш че ще ти дам няколко съвета , но примерно аз лично не бих си сложил стиропор (EPS) по-малко от 10 см (може да ме обвините че съм маняк , но съм свикнал :) ) , и другото което исках да ти кажа е понеже доколкото разбрах ще си правиш изолация на твойта къща , първият ред или толкова на високо колкото ще ти е цокъла да сложиш Фибран (XPS)
prascho - майстор
Има цокъл от фибран и камъни на 1.2 м височина. Ако финансираш разликата над 8 см нямам нищо против да си сложа и 15 см дебелина. Точно това обмислях, да ползвам по-евтин стиропор /например Аустротерм/ и да сложа 10-12 см докато не ми казаха цена от 94,5 лв/м3 с ддс /последната фирма ми каза цена от 120 лв/м3/. Същественият въпрос е като намеря някакъв затънтен склад с ниска цена кой аджаба ще ми гарантира, че плътността на стиропора е от 15 кг/м3 нагоре. Всъщност този въпрос ще го отправя и към Баумит щото и там е много условно какво получаваш. Също така установих, че лепилата и мазилките имат експлоатационен срок от 6 месеца т.е. трябва да се следи датата на производство!
Последна промяна от prascho на пет мар 28, 2008 2:18 am, променено общо 4 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "актуални цени на топлоизолация!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: