• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
$64EN - специалист
това разглеждал ли си го? не пише кой знае кво но се пак може да видиш нещоинтересно
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Производител с всяка доставка, заедно с фактура дава и сертификат. Значи теоретично може да се проследи и разбере какво купуваш.
В смисъл, че Търговец на дребно, би трябвало да си копира сертификата и да го има... НО! понеже никой клиент не го иска...
prascho - майстор
Теоретично да, но практично един търговец например получава стиропор с две различни плътности и два сертификата, в които е описано, че еди коя си емисия от толкова стотин м3 е с определени характеристики. Това, което ще ти продаде на теб ще върви със сертификат но... Искам да кажа, че ако иска търговеца да те преебе в България има си съответните начини. Сигурност има когато ти предоставят индивидуални документи за качество и то от фирмата производител!!
prascho - майстор
Привет,
имам няколко въпроса по долната оферта. Донесе ми я незапознат представител на Вебер като по-късно през деня ще говоря с компетентен служител. Все пак искам на вас да си задам въпросите.

След лепителната и шпакловъчна смес Weber 450/460P пише Клебешпахтел. Има ли нещо общо сместа с лепилото на Баумит?? Продуктите на Вебер по-добри ли са в момента на пазара от тези на Баумит?

коментар: стиропора и дюбелите не коментирам /ще изисквам леки промени/. Останалите цени са надути в сравнение с предложените ми от дистрибутори на Баумит. От тази оферта намазах един Вебер навигатор :-D .

Прикачен файл

baumit.jpg
baumit.jpg (71.21 KиБ) Видяна 8657 пъти

Прикачен файл

weberkalkulaciq.jpg
weberkalkulaciq.jpg (74.99 KиБ) Видяна 8657 пъти

Прикачен файл

weber1.jpg
weber1.jpg (82.7 KиБ) Видяна 8657 пъти
Последна промяна от prascho на вт апр 01, 2008 12:01 pm, променено общо 5 пъти.
EDI - майстор
КЛЕБЕШПАХТЕЛ е родово понятие за лепилно-шпакловъчна маса.
prascho - майстор
Мда, със стиропорът на Пластимо няма да ми важи гаранцията от 10 години ако ползвам всички останали материали на Баумит. Днес твърдо ми го заявиха. Не знае ли какво влиза като суровина в този на Пластимо. А не крият, че ползват тяхната производствена база. Тръгнаха да ме обеждават, че стиропор с по-голяма плътност/18-20 кг/м3/ не ми е необходим щото се намалявала паропропускливостта на фасадата. В положение шах съм. Разбира се подобни лабораторни тестове между различни стиропори на различни производители трябва да се прави от строителен надзор/камера/ т.е от държавата но реално няма подобна информация. Та защо трябва да се регистрират фирмите в подобна бюрокративна система :?: Сега ако се обадя на Пластимо ще ми кажат, че суровината е една и съща.
ibogdanov - специалист
направо ти свялам шапка за стоицизма в търсенето на "по-добрата оферта"
Аз съм в този екшън от месец и нещо и до сега не съм се спрял на решение за изолацията.

По въпроса със скелето, моето решение е супер елементарно - 6 кинта средно е "жабката" в Ташев галвинг, вземаш си тръби колкото три трябват и вдигаш скеле да чудо и приказ.

Аз след операция "скеле", ще използвам тръбите за подновяване на оградата.
За санирането те чакам да намериш най-доброто решение, за да ти го гепна :wink:.

Чесно казано съм в размисли по вариант за цялостно решение по санирането от една фирма производител ( фасада и цокъл). Наистина излиза по-скъпо, но поне има някаква гаранция (измислена).
Мойте проучвания показаха, че каквото и да ползваш, всичко е българско пройзводство! Дали ще е Баумит, Вебер или Деко.. се тая !
Въпрос на цена. До този момент фаворит ми е Деко, но там зациклихме на сметките с плочи над 8 мм .. и вече втора седмица ми смятат изолацията с 10 см. ЕПС.
Аustrotherm имат също прилично решение, особено за цоклите.
Но да не забравяме, че и те имат завод в БГ - Костинброд
http://www.austrotherm.com/bg/main7/
Разгледай го, ако не го знаеш на изуст разбира се :)


При мен фасадата е пръскана мазилка върху тухли 4'ки и не ми е много ясно как ще дюбелирам плоскостите. Пробите показаха, на 6 дюбела - 2 се вадят. Което направо ме хвърли в дълбок размисъл.

Спамя ти по темата, защото явно проблемите ни са сходни и се надявам да сме си взаимно полезни. Считам за безсмислено да пускам нова тема с мойте сметки и т.н.
prascho - майстор
Прочети тези две мой теми:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=8899
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=8580


Аустротерм е дъщерна компания на Шмид индъстри холдинг под същото управление като Баумит България.

Материалите на Деко са най-ниски до момента предлагащи цялостта система с гаранция. Както съм написал около 20 лв/м2 с ддс без консумативи и обръщане. Ако си се срещал с Башов си намазал и календар с гола мадама :lol: .
Последна промяна от prascho на пет апр 04, 2008 7:53 pm, променено общо 3 пъти.
prascho - майстор
Ориентирам се към една от двете възможности.

Прикачен файл

plastimo1.jpg
plastimo1.jpg (102.01 KиБ) Видяна 7920 пъти

Прикачен файл

plastimo.jpg
plastimo.jpg (106.85 KиБ) Видяна 7920 пъти
prascho - майстор
Айде бе, няма ли да допринесете и вие с нещо. Всеки може да се чувства задължен да допълва темата с оферти за топлоизолация :).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "актуални цени на топлоизолация!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: