• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
ibogdanov - специалист
prascho написа:
Моля пуснете няколко оферти със стиропор и неопор на Аустротерм!!!!!!!Може би след като се пенсионирам ще се повиши обещаната активност в темата :-k

хехехе :) ето и моя принос в цените !!!!
офетрара е на Вебер - за около 120 кв.м. фасада.
Изображение

радвам се че си стигнал до извода, че е добре да се комбинират системите.
Идеята за ватата+рабица+клинкер е интересна, но има няколко съществени момента !!!
Ватата напои ли се с вода.. става само за боклука. Клинкеровите плочки са относително скъпи - от 3 лв. за плочка до 30 лв. за квадрат... ( по цени на Керамикс )

Като гледам как върви "оферирането" по моя казус, май ще се спра на следния вариант

Фасада - камента вата на рокулл + фибран за цокъла, като финиш - силиконова боя на Оргахим.
Подпокривно - камена вата на рокулл+ мрежа за фискиране към гредите. фиксирането съм го замислил да е с такер - директно през мрежата към гредите.
Покрив - изхвърлям керемидите и минавам на бирумна мушама на Изола с посипка - два пласта.

на кратко нещо такова ще се случи живот и здраве....
Съмнявам се някой от търговските представители да предложи цена за изолация на фасадата под 15 кинта на кв.м. без ддс !!! ( беЗ финиша - демек разните мазилки )
За това минавам на вариант тотално комбиниране на отделните материали.
ААА забравих прозорците ще обръщам с 5 см плоскости ЕПС + алуминиев профил за водобран.
ibogdanov - специалист
така.... аз реших кардинално въпроса с изолацията !!!!

100 кв.м фасада - 8 мм епс ( румънски на Оргахим )
От Оргахим са и лепилото, шпакловката, мрежата, дюбелите и грунд за фасадата ( малеее как смърди само). Цялото удоволствите - 1500 кинта с ДДС.

ЕПС'то се прави в румънскиа завод на Оргахим, оказа се че са от там и лепилото и шпакловката. За тази фасада ми сметнаха 34 пакета ЕПС, 12 торби шпакловка и 20 торби лепило. Взех си 1000 пирон дюбела 14 мм. Досвидяха ми се парите за подобни на Вюрт, та тези за някакви незнайни като произход.

За сега не съм пазарил никакъв финиш, защото не съм сигурен какво искам. От гледна точка на цена/качество/обем най-ефективно е със силиконови бои. Не съм фен на драскани/влачени и т.н. мазилки... нещо започнах да се дразня от тях. Всяка втора къща е в охра или оранж с мазилка....

Оргахим имат добри фасадни бои и се тонират перфектно!!!
Знам, че Прасчо се дразни от гладки стени ама разходната норма е в пъти по малка :wink: а стената се запечатва перфектно.
Това е от мен като инфо за санирането.. аз реших въпроса с един доставчик и май си спестих доста нерви и обиколки.
skyfx - специалист
Аз също миналата година си реших въпроса чрез Оргахим. За 50 кв.м. по тяхни изчисления платих 680 лв. с ДДС за материалите/ лепило,5см. стиропор,лайсна откап,шпакловка,мрежа,грунд и драскана мазилка/. От тях ми останаха 3 торби шпакловка,около 5 кг. силиконов грунд,15 кв. мрежа и около 500 дюбела - те влизат в употреба тази година.
Сега имам още 30 кв.м. за напарава. За тях материалите:
30 кв. 5 см стиропор на Аустротерм - 120 лв.
5 торби лепило - 50 лв.
Дюбели имам, а другото още не съм го купил.
Цените не включват труд - по български той не се калкулира,защото е от мен. :-D Със спестеното от труда заведох семейството на почивка.
prascho - майстор
Ей такава жена като теб и аз искам. Хем да работи хем на почивка да ме води :-D .
skyfx - специалист
prascho написа:
Ей такава жена като теб и аз искам. Хем да работи хем на почивка да ме води :-D .
системата наистина ти е хризантема....
Да не би случайно да си Георги да празнуваш....

Откъде ти хрумна,че съм жена !? :?
prascho - майстор
Докато го пишех се замислих дали съм достатъчно ясен. Разбира се, че нямах предвид да те определям за жена, по-скоро ако имаше жена с твоите качества...:).
mkocev - специалист
Да изтупаме прахта от темата :)
Предстои ми опаковане на строежа с 10 см ЕПС и бяла мазилка. Най-после получих оферта от познат, на който съм ползвал услугите и съм доволен. Има си фирма, сключва договор, горе-долу спазва(ше) сроковете и т.н.
Цената, която ми обяви обаче малко ме изненада, дали щото си мисли, че съм му в кърпа вързан... не знам. Може пък и да са поскъпнали услуги и материали.
Стиропора е Аустротерм F -10см.
Цените са:
55лв. кв.м. за 13-15кг. плътност с акрилна минерална мазилка.
58лв. за 18-20кг. плътност със същата мазилка.
60лв. за 13-15кг със силиконова мазилка
62лв. за 15-18кг със силиконова мазилка.
Пише, че ще се лепи с полимерно лепило (пяна?) и също пише за някаква полимерна шпакловка с мрежа (до момента все с лепило за изолация ("теракол") съм виждал да се шпаклова..
Защо в единия случай разликата е 2лв, а в другия 3лв, не мога да си обясня... :)
Както и да е, понеже не съм запознат с цените на топлоизолацията в момента, моля който има инфо да сподели.
krasi92 - майстор
Лесно е да вземеш още оферти и да сравняваш. Общо взето матерялите и услугите са доста нагоре от преди да изтупаш прахта от темата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 11, 2021 10:33 pmmkocev написа:
58лв. за 18-20кг. плътност
62лв. за 15-18кг ...

Защо в единия случай разликата е 2лв, а в другия 3лв, не мога да си обясня... :)
Различните плътности от теб ли са? Или са си така в офертата?

.....
Цена материали сам можеш и ТРЯБВА да си сметнеш. Така ще се ориентираш за доста други неща
mkocev - специалист
Различните плътности са в офертата. Цената за материали, криво-ляво мога да я сметна. Труда не знам дали е ок. Гледах в сайта на Ворошилов акъуктуални цени, които бяха по-високи за кажи-речи същата работа. Мога и да взема оферти, разбира се. Принципно имам желание тези да са изпълнителите, просто бях останал с впечатление, че цената е значително по-ниска (труд и материали). Може и информацията да не ми е актуална. За някой лев на квадрат не е проблем, спрямо средните актуални цени.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "актуални цени на топлоизолация!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: