• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
humen - напреднал
Привет, не се стърпях и реших да се включа.
Повечето от вас правят погрещно сравнение мевду офертите и различните материали. Да сравняваш Деко с Баумит?
А и отстъпките от дистрибуторите? Поне 20% искайте за пълен пакет топлоизолация.
Гаранция на системата? И като ви се напука мазилката или стане на петна? И колко от вас са запознати какво знащи гаранция?
Поздрави и успех
ibogdanov - специалист
humen написа:
Да сравняваш Деко с Баумит?
само не разбрах защо да не ги сравнявам ??? и двете се правят тука!
даже съм склонен да твърдя, че оргахим работи с по-качествени материали.
За отстъпката си много прав. Едни 20% за къща като на Прасчо си е ОК
За мойте 100 квадрата ми се подсмихнаха лекинко като стана въпрос за ТО, но "обещаха" да ми дадът :) ще видим

Изрично питах за гаранцията и от Деко ми препоръчаха, ако наистина искам да има такава, да ми я изпълни тяхна "специализирана" бригада. Иначе гаранция ще има само на материалите - демек закупил съм еди какво си от партида еди коя си и т.н.
за полагането и последствията ако не е направено качествено гаранция няма!

Моя скромен опит в ремонтите и реновирането показа, че е най-добре да се комбинират отделни системи, за да се докара оптимално отношение цена/качество.
Имам предвид комбиниране не само за фасадите а по принцип.
Сляпото доверяване на мнения от рода - това се прави така, защото аз и братчеда така го правим не ми се вижда удачно.
Има достатъчно голямо разнообразие от строителна химия и материали.
Въпрос на добро съчетаване е.
За това в моя ремонт ще се спра на "хибрид" между две или три решения. Имам да правя подпокривно, таван и фасада. Тъй, че поле за действие колкото щеш.
prascho - майстор
Не бих казал, че търговската кампания, която проведоха мениджърите на различни големи фирми на мой гръб е била напразна. Интересното е, че от тях и няколко майстора човек добива пълна представа, кое как би трябвало да се направи. Що се отнася до 10 годишната гаранция за материалите наистина е пълна глупост. По- разумна е 10 годишната гаранция, която би дала фирмата изпълнителка за самото изпълнение. Ако са некачествени материалите в структурно и химично отношение ходи гони михаля...
prascho - майстор
Моля пуснете няколко оферти със стиропор и неопор на Аустротерм!!!!!!!Може би след като се пенсионирам ще се повиши обещаната активност в темата :-k
dimitar2s - специалист
Наистина добра работа!
Предстои ми да правя нов покрив, а с него и фасадна изолация.
Очаквах цените за материали да са по-скромни, но явно изоставам.
Имам следните въпроси:
Доколкото разбирам си се спрял на Баумит от Марсил?
Защо си избрал силиконова мазилка, това ли е най-доброто според теб?
Сам ли ще си я правиш? Марсил изпълнява ли и на какви цени?
Предварително благодаря!
prascho - майстор
За момента се отказах от изолацията. Стиропорът, който се предлага от Баумит е български произведен в заводите на Пластимо и Аустротерм. Стигнах категорично до идеята, че добрите материали на различни фирми трябва да се комбинират. Последно се бях спрял на неопор от Пластимо, български дюбели и останалите материали на Баумит. Заедно с обръщането и профили излиза 30 лв/м3 с ддс за 8 см дебелина. Марсил е дистрибутор и не предлагат труд. Цените на м2 за труда варират от 20лв/м2 нагоре. По отношение на крайните покрития. При положение, че ще се ползва стиропор със сравнително висока стойност на дифузно съпротивление на водни пари /около 50-70/ не виждам голям смисъл човек да се връзва на рекламата на Баумит и да си поставя нанопор мазилка /стойности 30-40/. С мазилката изолацията няма да приеме по-голяма паропропускливост. Остава единствено второто предимство, което изказват а именно самопочистването /доколкото може да им се вярва/. Също така не виждам голям смисъл да се хвърлят хората на отворената им система. Реално отново се използва стиропор със същите топлоизолационни качества, чийто жизнен цикъл под покритието е едно и също със стандартния /стиропорът старее /.
escutcheon - специалист
Това преглеждали ли сте го?
http://marisanbg.com/products.php
prascho - майстор
Да но ми се видя по-скъпичък от този на Пластимо:). Както и да е...
pipbel - майстор
prascho

А какво ще кажеш за комбинацията - Каменна вата >130кг ама с рабицова мрежа и като финиш клинкерни плочки вместо мазилка.
Ако си го правиш сам ше ти излезе сигурно като цена към 45-50 лв/2 (колкото ако бригада ти прави ЕПС), ама ще е доста трайно мисля.
Особено за 1 етаж не е лошо решение мисля - трайно и естетично.
prascho - майстор
Дай малко информация за клинкерните плочи. Все повече си мисля за вентилируема изолация с минерална вата /на цената на стиропора е, например изовър имат вата с коефициент 0,033 и цена около 100 лв/м3, спокойно си лепваш 8 см :)/, паропропускливо хидроизолационно фолио и скелетна конструкция с аквапанел + шпакловка + мазилка. Сигурно би излезнало майка си баща си като се сложи и цената за труда :roll: Но като се замисля, че хората дават по 70 лв/м2 за трислоен паркет чиято функционалност е предимно естетическа, то при изолацията имаме ефективност и по-скоро представлява актив в дългосрочен план, а не пасив.

Някакси мерака за аквапанел ми секна :shock: . Получил съм оферта за каменна вата на рокуул с 22% отстъпка от ценовата листа на Марсил. Ако приемем, че за материали на изовър и кнауф се ползва същата отстъпка то имаме: стъклена вата fdpl с коефициент 0.034 за 8 см цена 8,28 лв/м2 без ддс, аквапанелна плоскост на Кнауф с цена 27,87 лв/м2 без ддс. Добавяме 11.28 лв/м2 за шпакловка, мрежа, дюбели, грунд и мазилка на Баумит. Това прави 56,9 лв/м2 с ддс само материали без профилите за скеле и паропропускливото фолио :shock: .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "актуални цени на топлоизолация!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: