• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
iliana - специалист
това означава на всички тавани в стаите да кова найлон
два са с окачени тавани с плоскости, на другите има залепен стиропор плоскости, но догодина предвиждаме ремонт и ще слагаме кнауф
този найлон на таваните, няма ли да събира много влага там или пък влагата да избяга по стените :?
PIP - майстор
Не се вкарвай в излишни приключения, след като вече си 'затворил' таваните. Пароизолацията е нова мода, не си мисли че е панацея. Махал съм вата стояла на таван над 40г без пароизолация и единствения и 'проблем' беше набитата прах. Аз лично умишлено не слагам пароизолация, проветрявай редово помещенята и няма да имаш грижи.
iliana - специалист
благодаря много за отговорите
Здравейте!Изчетох ви темата и толкова се обърках че пак ще питам.Искам да изолирам таван на къща,бетонна плоча,необитаемо подпокривно пространство,едната страна на покрива е отворена/общ покрив с навес/-т.е. има много вентилация,гредоред кал и керемиди.Та въпроса ми е каква изолация да направя-отвътре с ГК и вата/не ми се цапа толкова/ или отвън /за предпочитане/-с какво-вата-колко дебела и да има или не найлон под нея.Благодаря ви предварително.
VLADO66 - майстор
Дебелината на ватата е колкото повече по-добре(мин. 10см.).Ето ти подробно обяснение http://www.rockwool.bg/predpriemachi/ra ... ni+pokrivi
А като застеля найлона върху бетона и после ватата къде отива влагата-не е във ватата/найлона я спира/ значи остава в плочата-така няма ли да ми мухляса тавана
8180 - майстор
whitehorse,
Предпочитаното от теб решение (ТИ над бетона) е лишено от особени рискове и позволява множество верни решения, вкл. и БЕЗ найлон между бетона и ватата. Ако решиш може и ЕПС да положиш там. Ако можеш да стигнеш 20см. дебелина - супер.
Ако е вата, хубаво е да се покрие отгоре с нещо "дишащо".

Владо малко не те е разбрал и ти е дал линк за покриви, а не за таванска бетонова плоча.
vsterev - специалист
Здравейте, темата, която се обсъжда тук ме интересува живо. Най-вече за точката на евнтуалния конденз. Ще се радвам да чуя коментари. Моя случай е следния: Покрива ми е едноскатен от дървено гредова конструкция изготвена по следния начин:
- най-отдолу - носещи греди 8/18/400 подредени с височина 18 см.,
- над тях летви напречно на носещите греди /служат за движение на въздуха над ватата/,
- над тези летви е дървената обшивка /напречно на летвите/,
- над дървената обшивка паропропускливо фолио Dupont Tyvec Solid
- и над фолиото завършваща ламаринена обшивка schlebach
Сега трябва да положа ватата, която ще е с дебелина 18 см и трябва да влезе в 60 см. отвори между носещите греди. Отдолу под ватата задължително ще сложа пароизолация на Ондутис - алуминиева армирана. Притесненията са ми свързани с горната част на ватата. Има ли опасност да се появи конденз горе, които след време да се окаже проблемен. Въпроса ми е дали отворите, които са получават от трите саннтиметра /напречно разположените летви на гредите и са по продължение на целия покрив/ са достатъчни за обдухване на ватата, това достатъчно ли е да попречи за образуването на конденз. Също така положената дифузионна /паропропуслива/ мембрана, която се намира между дървената обшивка и ламарината помага ли за предпазване и на ватата или предпазва само дъските ???
8180 - майстор
vsterev,
Според мен ИМАШ основания за указаните притеснения. Не мога в момента да предложа читаво решение. Ще си позволя няколко уточняващи/подсказващи въпроси.
1. Разбирам "гредите" са по ската, перпендикулярно на стрехата?
2. Летвите са напречно на очаквания поток вентилираш въздух и го възпрепятстват?
3. Не е указано, но вероятно има подходящи отвори долу и горе за вход и изход на вентилирането?
4. Не е указано какво ще възпрепятства ватата от навлизане във вентилируемата междина ?
5. Предполагам е предвидено отвеждане на конденза?
5. Само набързо погледнах тази обшивка - изглежда практически плоска и вероятно почти на 100% лежи върху фолиото при теб. Не открих детайли на примерни приложения. Доколкото си го предстявям, обшивката би трябвало да е върху скара (евентуално двойна), където да става вентилацията, според мен. Например тук: http://www.roof-bg.com/images/3.jpg

Уточни нещата - да го мислим. Сигурно и колеги ща помогнат. 18см височина дава възможности.
vsterev - специалист
8180 написа:
vsterev,
Според мен ИМАШ основания за указаните притеснения. Не мога в момента да предложа читаво решение. Ще си позволя няколко уточняващи/подсказващи въпроси....
Отговорите от мен в син цвят.
1. Разбирам "гредите" са по ската, перпендикулярно на стрехата? - реално няма стреха, но може и така да се каже - покрива е едноскатен
2. Летвите са напречно на очаквания поток вентилираш въздух и го възпрепятстват?не, летвите са по наклона предполагам въздуха ще циркулира от ниско към висока има отвор и в ниската и във високата част
3. Не е указано, но вероятно има подходящи отвори долу и горе за вход и изход на вентилирането? да, така е
4. Не е указано какво ще възпрепятства ватата от навлизане във вентилируемата междина ? може би имаш предвид влагата, ако е така и аз си задавам този въпрос
5. Предполагам е предвидено отвеждане на конденза? не знам, къде ще се получи конденза, това искам да разбера, ако е между ламарината и дъсчената обшивка ще си го отведе мембраната, ако е по-надолу няма какво да го отведе
5. Само набързо погледнах тази обшивка - изглежда практически плоска и вероятно почти на 100% лежи върху фолиото при теб. Не открих детайли на примерни приложения. Доколкото си го предстявям, обшивката би трябвало да е върху скара (евентуално двойна), където да става вентилацията, според мен. Например тук: http://www.roof-bg.com/images/3.jpg не е точно така, прилагам част от проекта
Проекта:
Изображение

Снимка на покрива:
Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Влиянието на влагата върху минералната вата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: