• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
prascho - майстор
Привет, след 8-9 месечно затишие стигнах до най-истинската констатация, че работата не си заслужава да измести хобито на човек. Поради проклетата работа, която имам и която дано сменя в близко бъдеще имам на разположение само уйкендите за къщата. По план трябва да се захвана с двата окачени тавана, измазване на комините с клебешпахтел и някаква силиконова мазилка, смяна на коминните обшивки, подмазване на капаците, поставяне на покривен прозорец на Велукс, сух под по технологията на Кнауф, подмяна на водопровода и евентуално адаптиране към бъдеща система със слънчев колектор, защита на дърваната дограма с потъмняващи лакове и безброй други действия. С една дума си има работа за целия китайски народ.

Преди 2 минути отново прочетох цялата тема и сега мога да видя точно къде е проблема. Колегата с въздухопровода е напълни прав. Почерняванията се дължат точно на тъй наречения от него "коминен ефект"/липсата на система за отвеждане на топлите пари от вътрешността на помещенията навън. Но това не е толкова притеснително, тъй като имам 20 см вата в хоризонталната част, която е пароизолирана с найлон цялостно и надеждите ми за топлинни икономии се крепят на нея.
EmoZ - специалист
Прасчо, това което си направил се нарича 'студен порив', тая вата по скатовете е излшна, ако подпокривното пространство е необитаемо. Ако е обитаемо е излиша ватата по пода на подпокривното пространство (ти го отопляваш), следва да засилиш топлоизолацията на скатовете.

Цялата ти къща генерира водни пари от една страна, от друга това не е подводница (имаш стълбище с врата вероятно и още други неплътности, които свързват къщата с подпокривното пространство) и водните пари инфилтрират свободно в подпокривното пространство, където кондензират защото температурата там, благодарение на 20-те санта вата е доволно ниска. Добре дошъл в страната на влагата, прецаканата вата по скатовете ти е най-малкият проблем (и без това особена полза от нея няма), влагата ще компрометира покривната конструкция - рано или късно.

Изхода ти е или да топлиш горе, или да вентилираш.

Студен покрив се вентилира, инак знаеш какво става, имаш го пред очите си. Инак течовете са друга работа, никак за пренебрегване, но не 'запечатвай' допълнително, вместо да изпишеш вежди 'ше избодеш очи.

Успех.
housedoktor - майстор
нека добавя картинка по темата

Прикачен файл

roof (Small).JPG
roof (Small).JPG (19.54 KиБ) Видяна 16730 пъти
prascho - майстор
Да махна ватата по скатовете или да не си играя ??? Под вентилация на студен покрив имаш предвид отвори директно навън независимо дали са разположени по стените или като вентилационни керемиди. Предполагам има определена формула, по която се смята площта на отворите спрямо обема на подпокривното пространство.
Spokoiniq - майстор
Док, има система на Corotop, според която долната мембрана също е пароизолационна,но има проводимост на въздух, гледах я в Дитрейд, че ми беше близо като дистрибутор.А пък апапите от Нортоп, ветерани в бранша, ползват за топлата страна едно армирано херметично фолио.Сега съм в шах, защото ще правя скатен покрив, но помещението ще е за домашно кино, няма да се готви, няма баня и т.н.
prascho - майстор
Като цяло знам какво представлява вентилация на скатен покрив, но то е свързано с двуредова перпендикулярна дървена конструкция, която ми е малко трудно да реализирам. Евентуално след години когато се пререждат керемидите да, но за момента е почти невъзможно да прередя покрива. :( .
housedoktor - майстор
Ей обещах за вентилацията ,но днес поработих малко на къщата и си направих една пергола:)Не остана време.Утре след работа ще драсна
Spokoiniq - майстор
Чакаме, аз вече го сънувам тоя таван, измъчих се...
housedoktor - майстор
По горе пуснах схеми на студен и топъл таван.Сега ще се спра на студеният покрив в двете му разновидности.При студения покрив е важно отделената от влага да се изведе в атмосферата.В противен случай влияе негативно върху свойствата на изолацията .Освен това затворената влага поврежда дървените елементи на покрива и значително скъсява живота им.При студен покрив от тип ”дишащ”(на схемата е посочено движението на въздуха със син цвят).При него се използва дишащо покривно фолио и се подпомага от вентилационни керемиди и отвори за вентилация в стряхата.При студения внтилиран покрив вентилацията се осъществява само от циркулирането на въздуха по посока стряха-било.При него се използва паронепропускливо фолио (или найлон) В този случай е наложително използването под изолацията на пароизолация (показана е на схемата),а вентилационни керемиди и отвори никога не са излишни J Най-подходяща изолация за студеният покрив е минералната вата ,най добри резултати се постигат от два слоя ,като 2 рия е перпендикулярен на първия. пароизолация се поставя само под първия слои от към страната на топлината (в слу4ач тавана) Използването на студен таван е по евтино решение и позволява по висока степен на топлоизолация.Използва се когато таванското помещение не е обитаемо

Прикачен файл

338-0w (Small).JPG
338-0w (Small).JPG (43.24 KиБ) Видяна 14565 пъти
Последна промяна от housedoktor на ср апр 08, 2009 12:37 am, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Влиянието на влагата върху минералната вата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: