• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
Иван,
"Двойнокаширана", ако го разбираш откъм топлата страна защитена от парите (паробариера - найлон, алумин.фолио и пр.), а откъм студената "дишаща" (пародифузен материал) - ДА!
Конкретното изпълнение може да е различно, но това е принципа - да пазим ватата суха - отгоре от дъжд и др., отдолу от вътрешните пари. Ако все пак някаква влага е проникнала - да може да излезе (за нашите условия се практикува нагоре и навън).
Успех!
Иван Пешев - напреднал
Разбрано! Още веднъж благодаря и до нови срещи във форума!
Бъди здрав! Иван
iliana - специалист
намерих тази стара тема, и за да не отварям нова ще пиша тук
правихме нов покрив, керемиди брамак, под тях подпокривно фолио , няма капандура, нито отвор на покрива
тавана е каратаван-необитаем
вече две години си стоеше така, но тази решихме да сложим стъклена вата
много не разпитах, сложихме ватата между гредите и това е
сега като чета май сме направили по-голяма беля, нито найлон , нито нищо под ватата
да я махам ли докато е време, или да видя дали ще мухляса зимата
VLADO66 - майстор
Нищо не прави,като решиш да обитаваш тавана ще сложиш паропреграда отдолу,над или под каратавана.За твое успокоение може да го боядисаш с алкидна боя стига да е измазан добре и да няма фуги по него.
iliana - специалист
изобщо не е измазан, греди, дъски, върху тях сложихме вата и нагоре са дъските и гредите на покрива-това е
дано няма проблем, че уж за хубаво, пък да не стане конденз
VLADO66 - майстор
Взимаш дебел полиетилен(за оранжерии) наковаваш го отдолу на каратавана с такер или тапицерски кабари и снадките ги залепяш с армирана лепенка.
iliana - специалист
аз вече съм сложила ватата-затова това с найлона няма как да го направя
ако ще е по-зле отпреди, трябва да я махам
но не знам колко по-зле може да бъде, тук четох чак за падане на ватата с тавана-което ме ужаси :shock:
batkotony - специалист
Нарисувай една схемичка къде точно се пада ватата,че от описанието не става съвсем точно и тогава може да се дадат по-конкретни мнения... :)
iliana - специалист
ето схема, дано се разбира

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (34.08 KиБ) Видяна 7787 пъти
VLADO66 - майстор
Както ти казах накови найлон под надписчето 'таван гредоред',отдолу откъм помещението,след което върху него когато искаш може да си сложиш гипскартон,ламперия и т.н,
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Влиянието на влагата върху минералната вата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: