• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
vsterev - специалист
Утре ще направя снимки на място и ще ги постна тук, може би така ще е по-добре.
vsterev - специалист
8180 написа:
За стр. 20 имах предвид, че се работи отдолу при готов покрив, както при vsterev.
Аз си мисля, че една плоска ламарина с фолио непосредствено под нея много трудно ще изсъхне, ако влезе вода или конденз между двете. Не виждам и защо там е необходимо пародифузно фолио. Той Щерев го изясни - импровизация на строителя уж, ама и на чертежа е така.
Не съм сигурен какво точно трябва да се зададе в случая за въздушния слой в Калкулатора. Ако се зададе неподвижен, нещата стават доста неприятни точно в дискутирания слой.
Иначе Калкулаторът ме изкефи. Той е превод/адаптация на коментирания по-рано немски - http://www.u-wert.net/ с доста допълнителна полезна информация. По дифолт смята целогодишно, което също е интересно, най-вече по отношение на влажността.
8180 благодаря за коментарите, тази вечер прегледах много клипове за направата на sclebach покриви и на всеки един от тях се вижда, че под ламарината навсякъде слагат фолио.
Благодарята и за линка u-wert без да съм знаещ попълних информацията за моят покрив /надявам се да не съм допуснал грешка/ и се получи това - цъкни тук
Започнах саниране на къщата. Към момента съм сменил дограма и следва ремонт на покрива. Къщата е с гредоред ( каратаван) и затова преди години направих окачен таван (гипсокартон).Пропуснах да сложа обаче някаква вата и затова към днешна дата съм решил да я поставя директно върху гредореда.Въпроса ми е : трябва ли под/над каменната вата да подлагам нещо-мрежа ,изолационно (паро,термо) фолио ?
8180 - майстор
kaloqn69 написа:
Въпроса ми е : трябва ли под/над каменната вата да подлагам нещо-мрежа ,изолационно (паро,термо) фолио ?
А над вата, тавана какво ще е?
В смисъл ? Ако ме питате за подпокривното пространство-тавана е необитаем,съответно нямам намерение да влагам в някаква термоизолация на самия покрив,освен обичайната хидроизолация. Или греша ?
8180 - майстор
kaloqn69 написа:
В смисъл ?
В смисъл ще се ползва ли за склад, някакво ходене, което да изисква някакво покритие на "пода" там.
Има ли някакво проветряване подпокривното?
Собствено покривът какво представлява горе-долу?
Има ли мишки, птици и подобни на тавана?
Гипсокартонът как е монтиран?

За фолиата:
- Ватата е хубаво да се предпази с поронепропускливо фолио отдолу. По принцип - при теб може да излезе ненужно - зависи какво и как над ватата.
- Отгоре ватата е хубаво да се предпази от вода (теч от покрива), продухване (вятър), мишки и др.
Тук нещата са по-комплексни като функция и като фолио (евентуално). Ако не е достатъчно пропускливо избраното покритие, тогава долното фолио става задължително.
Ако се ползват фолиа, за предпочитане са специализираните пред найлона.

На днешен ден се счита, че дебелината на гредите не е достатъчна за ТИ. Хората отиват на 20-30см. дебелина с втори слой над гредите.
Не.Таванското помещение е необитаемо-последно се качвах там преди 10 години,за да закача на комина разширителния съд за парното.Него ( комина) смятам също да "облека" с каменна вата.за да намаля поне малко изстиването му,оттам и конденза.Покривът е стандартен,четирискатен,без странични отвори или капандури.Реално,няма проветряване.Гипсокартона е монтиран стандартно,на скара с директни окачвачи,на 10-15 см под тавана.
Цитат : " На днешен ден се счита, че дебелината на гредите не е достатъчна за ТИ. Хората отиват на 20-30см. дебелина с втори слой над гредите." Мислех да сложа каменна вата с дебелина 5-10 см,но от написаното от Вас,разбирам,че няма да е достатъчно...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Влиянието на влагата върху минералната вата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: